Prognoza na Lipiec w roku Drewnianej Owcy

gui
owcaLipiec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Owcy i będzie trwać od 7 lipca do 7 sierpnia.

Lipiec tak jak poprzedni miesiąc, będzie zawierał energie, które są wobec siebie w opozycji, czyli dojdzie do tak zwanego cyklu kontroli albo konfliktu, co oczywiście znów może oznaczać prawdziwe konflikty w odniesieniu do wydarzeń, ale oczywiście nie tylko złe wydarzenia będziemy mogli obserwować w tym czasie, choć te pierwsze mogą przeważać. Tym razem głównymi składnikami energetyki miesiąca będą Woda i Ziemia, czyli Woda, która atakowała Ogień w poprzednim miesiącu, stanie się tym razem celem ataku Ziemi. W stosunku do poprzedniego miesiąca, taki układ energii będzie korzystniejszy, ponieważ ludzie będą lepiej sobie radzić z tym, co przyniosą im okoliczności i dodatkowo będzie większa szansa, że będą mogli z tego uzyskać zadowalające korzyści materialne.
Wchodząc w szczegóły, tym razem zobaczymy w akcji Wodę Yin, którą to można porównać do małego strumyka albo do porannej mgły, która unosząc się nad powierzchnią ziemi, zaczyna znikać w pierwszych promieniach wschodzącego słońca. Drugi rodzaj energetyki to żywioł Ziemi też o polaryzacji Yin, który to symbolizuje glebę lub piasek pustyni. W składzie tej drugiej energii, będzie działać jeszcze domieszka żywiołu Drzewa i Ognia, które dodatkowo osłabią ten żywioł i będą miały dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas.
Jak widzimy, w tym miesiącu znów będzie na nas oddziaływał żywioł Wody, ale tym razem nie będzie to zbyt silny wpływ, ponieważ zarówno pora roku jak i energetyka ziemskiego konaru będzie osłabiać jej działanie. To oznacza, że o ile w zeszłym miesiącu, mieliśmy osłabioną komunikację między ludźmi, to już w tym miesiącu to zjawisko przybierze bardzo zauważalne efekty. Polaryzacja Wody Yin zaznaczy się w wydarzeniach zgodnie z jej wrodzonym charakterem, czyli pewną nieprzewidywalnością, tajemniczością i subtelnością. Możemy teraz obserwować bardzo dziwne zachowania ludzi. Jedni będą chcieli ukryć przed światem jakąś tajemnicę a inni uzyskać korzyści za pomocą starannie przygotowanych oszustw. Jak widać, warto w tym miesiącu zwracać uwagę zarówno na to, co podpisujemy oraz na wszelkie transakcje finansowe, szczególnie te, załatwiane za pomocą Internetu. Uważajcie na fałszywe maile, w których ktoś będzie prosił was o logowanie się z zamieszczonego tam linka a już na pewno bądźcie uczuleni, jeśli w wiadomości znajdzie się prośba o podanie hasła jednorazowego. Aby uniknąć problemów z oszustwami w tle, należy zachowywać się zgodnie z energią ziemskiego konaru, czyli zachować zimną krew, koncentrację i nie podejmować pochopnych decyzji.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się układ Wody i Ziemi może spowodować znaczne obniżenie trendów związanych z nastrojami inwestorów. Tak jak w zeszłym miesiącu, ale tym razem już mocniej, będziemy notować bardzo gwałtowne zmiany na rynku akcji, a szczególnie walut. Będą dużo niższe obroty na giełdach i będzie to tłumaczone okresem wakacyjnym, jednak prawdziwy powód będzie inny. W Europie sytuacja będzie zależeć od tego, co zrobi Grecja i właśnie tutaj może dochodzić do dziwnych i tajemniczych decyzji. Wszyscy wokół mogą zostać zaskoczeni rozwojem wydarzeń oraz rozwiązaniami, których wcześniej nikt nie brał pod uwagę.
Niestety powyższe wydarzenia wpłyną negatywnie na kurs naszej złotówki, jednak nasze państwo powinno sobie z tym poradzić za pomocą odpowiednich instrumentów finansowych. Największego rozpędu nabiorą teraz dziedziny gospodarki związane z bankowością, przemysłem wydobywczym, budownictwem, nieruchomościami, handlem ziemią, surowcami wtórnymi oraz ogrodnictwem. Wciąż będzie się dużo działo w dziedzinach związanych z transportem, turystyką, chłodnictwem, rybołówstwem, medycyną, IT czy mediami. Te ostatnie będą chciały utrzymać zeszło miesięczny trend, stosując masową manipulację faktami, co jednak nie znajdzie uznania wśród społeczeństwa. W Internecie będzie można doświadczyć kolorowego zawrotu głowy, jeśli chodzi o reklamy i tak zwane artykuły sponsorowane, a to w połączeniu z wcześniejszymi zapowiedziami o oszustwach, może spowodować wiele niemiłych niespodzianek. Uważajcie na drobny druk w regulaminach umów, ostrożnie z klikaniem w dziwne linki i absolutnie nie wpisujcie swojego numeru telefonu w formatki, ponieważ wasz kolejny rachunek telefoniczny może was mocno zaskoczyć.

Połączenie Wody Yin i Ziemi Yin, może wprowadzić do polskiego świata polityki dużo nieprzewidywalności. Będziemy słyszeć o wyjściu na światło dzienne tajnych układów i umów, dokona się wiele transferów politycznych, oraz nie zabraknie informacji o korupcji czy zwykłych plotek. Może się okazać, że coś co było do tej pory pewne, już teraz tak pewne nie będzie. Będziemy obserwować próby manipulacji sondażami przedwyborczymi, jednak to nie zrobi dużego wrażenia na opinii publicznej. Jeśli już jesteśmy przy polityce, to energetyka miesiąca będzie mogła też wpłynąć na skalę międzynarodową i możemy teraz zaobserwować działania szpiegowskie, zrywanie umów i traktatów oraz prowokację medialną. Woda Yin i Ziemia Yin mogą przynieść walki zbrojne, zlokalizowanie w scenerii pustynnej. Bezpiecznie może też nie być w północno wschodnich rejonach państw i kontynentów, co może odbić się na zmniejszeniu zaufania do władz państwowych. Niewykluczone, że dojdzie do kolejnych zamachów terrorystycznych i tym razem celem może stać się któreś z państw europy zachodniej.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to będzie teraz dochodziło do wielu kłótni w związkach, dziwnych zachowań jednego z partnerów, zdrad oraz prób oszustw matrymonialnych. Takie sytuacje nie będą dotyczyć trwałych związków, dlatego jeśli w waszym związku coś od jakiegoś czasu nie dzieje się za dobrze, bądźcie czujni, jeśli wasz partner zacznie się dziwnie zachowywać. Osoby stanu wolnego wybierając się na wakacje, powinny teraz uważać na dziwne znajomości a szczególnie na tajemnicze propozycje finansowe. W mediach może się teraz wiele mówić o skandalach seksualnych, narkotykach, alkoholu i ofiarach molestowania czy samobójstwach.

Energetyka miesiąca może zaznaczyć się również w pogodzie i będzie raczej stabilnie, jeśli chodzi o wakacyjne słońce, a co najważniejsze, powinno być znacznie mniej burz i porywistych wiatrów. Pomimo dopisującej pogody, niektórzy z nas mogą odczuwać niepokój i lęk, które to mogą nasilić ataki depresji, dlatego wtedy jak najmniej siedzimy w domu i nie przebywajmy w samotności. Jeśli już mowa o zdrowiu, to mimo letniej aury, nasz system immunologiczny może zostać teraz zaskoczony infekcjami, a szczególnie może to mieć związek z kąpielami w basenach i niezbyt czystych akwenach. Szczególnie możemy doświadczać infekcji pęcherza i problemów z nerkami. Uważajmy też na kontuzje związane ze stopami.
Jeśli chodzi o kierunkowe energie lipca, to niektóre z nich mogą przynieść dosyć zaskakujące wydarzenia.

W centrum wydarzeń pojawi się energia, która w chińskiej metafizyce jest określana, jako kobieta w średnim wieku, dlatego w centrum wydarzeń znajdą się teraz dojrzałe i doświadczone kobiety. Zapewne w naszym kraju zaobserwujemy teraz wejście w aktywną fazę pojedynku przedwyborczego między panią Kopacz i Szydło. Ta energia zadba o odpowiedni rozgłos, dlatego będziemy zasypywani wiadomościami na ten temat praktycznie każdego dnia. Panie muszą teraz uważać na wszelkie wpadki, ponieważ będą się one rozchodzić z prędkością światła ;-) Jeśli już jesteśmy przy płci piękniejszej, to kobiety mające termin porodu na lipiec, mogą liczyć w większości na to, że urodzą chłopca o nad przeciętnej inteligencji. Drogie panie, macie czas do 7 sierpnia ;-)
Energie w centrum pomogą nam teraz nagłośnić i zareklamować wiele naszych przedsięwzięć, dlatego jeśli jesteśmy przygotowani i nie boimy się konkurencji, nasze sprawy mogą teraz nabrać ciekawych perspektyw. Na wspomaganie energetyki może liczyć teraz szczególnie show biznes, dlatego jeśli jesteśmy związani z tą branżą, korzystajmy z energetyki i odłóżmy urlopy na później. Energie będą sprzyjać dobrej zabawie, ale uwaga na nadmiar alkoholu i słońca, ponieważ może się to źle skończyć. Na zdrowie powinny uważać również osoby z podwyższonym ciśnieniem i z chorobami serca.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki lipca, czyli miesiąca Wodnej Owcy w roku Drewnianej Owcy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północ gdzie znajdzie się miesięczna tak zwana „żółta piątka”. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w tym sektorze, musimy szczególnie uważać na problemy z immunologią, nerkami czy układem rozrodczym. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, ale najlepsze będzie remedium He-Tu z kulami. Można też zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem. Udając się w tym kierunku możemy napotkać problemy logistyczne i zagrożenia wypadkami, dlatego nie jedźmy bezpośrednio w tym kierunku. Szczególnie uważajmy podczas pobytu nad naszym morzem Bałtyckim i monitorujmy stan wody, ponieważ mogą się zdarzać zatrucia i problemy skórne. Bądźmy też rozważni w wodzie, ponieważ ten kierunek i jego energetyka, będą sprzyjały utonięciom.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie zachód, ponieważ tutaj zjawi się tak zwana energia choroby, która wraz z energią roczną utworzą bardzo niebezpieczny alians energetyczny. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe lub sypialnię, należy się przed nią zabezpieczyć, stawiając tam dodatkowy kalabasz. Możemy a nawet powinniśmy też użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu. Ta energia może przynieść problemy związane z zębami, ustami i klatką piersiową. Również podróżowanie w tym kierunku może powodować awarie i wypadki, dlatego nie jedźcie bezpośrednio na zachód. W zachodnich częściach miast, państw i kontynentów mogą się zdarzać niebezpieczne sytuacje, w tym też ataki terrorystyczne.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być wschód, ponieważ tamtejsze energie mogą powodować napaście a szczególnie ataki nożowników, dlatego uważajcie we wschodniej części miast i państw. Jeśli macie drzwi domu lub firmy w tym sektorze, uważajcie na zranienia nożem i ostrymi przedmiotami.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

gui Wody Yin będą teraz wśród przyjaciół i to wsparcie bardzo się przyda, ponieważ przyjdzie im się zmierzyć z wieloma obowiązkami i problemami. Najbardziej dominującymi problemami będą sprawy natury prawnej, dlatego zadbajmy o dobrego adwokata a podczas jazdy samochodem noga z gazu, ponieważ możliwy mandat.

ren Wody Yang mogą teraz dostać bardzo ciekawe propozycje a ich moce decyzyjne mogą teraz znacznie wzrosnąć. Warto przygotować dobry plan i obserwować poczynania konkurencji, ponieważ będzie szansa na wdrożenie ciekawego pomysłu, który przyniesie prestiż. W sprawach finansowych kierujcie się zdrowym rozsądkiem, a uzyskacie spokój i stabilizację.

yi Drzewa Yin będą mieć teraz sprzyjające okoliczności do interesów, jeśli nie będą zbyt chytre w swoich poczynaniach. Będzie też możliwość do łatwych pieniędzy, dlatego warto odwiedzić kolekturę lotto lub kasyno. Energetyka będzie sprzyjać wszelkim przedsięwzięciom rodzinnym, dlatego warto spędzić więcej czasu z bliskimi oraz zaplanować wspólny wakacyjny wyjazd.

jia Drzewa Yang mogą nie mieć teraz zbyt dużo czasu na odpoczynek a niewykluczone, że trzeba będzie tez odwołać wakacyjny wyjazd, ponieważ będzie sprzyjać passa finansowa. Warto nawet wejść w spółkę, ponieważ obowiązki zawodowe mogą nas przerosnąć. Powinniśmy sobie jednak poradzić, z uwagi na sprzyjające okoliczności.

ding Ognie Yin mogą doświadczyć teraz wiele problemów z uwagi na okoliczności, które mogą być związane z ostrym szefem lub surowym funkcjonariuszem prawa, dlatego ostrożnie w sprawach natury prawnej i noga z gazu podczas jazdy samochodem. W tematach zawodowych będzie trzeba poświecić więcej czasu dla spraw, które mogą nie przynieść teraz namacalnych rezultatów.

bing Ognie Yang mogą poczuć teraz przypływ mocy decyzyjnych, a okoliczności mogą im przynieść awans lub dobre oko u szefa. Wszelkie działania mogą być teraz pozbawione logiki i możemy być zmuszeni do improwizowania. Panie w stanie wolnym powinny mieć teraz oczy szeroko otwarte, ponieważ będzie szansa na coś więcej, niż tylko wakacyjny romans.

ji ZZiemie Yin mogą mieć teraz bardzo intensywne życie towarzyskie i gdy poszukają odpowiednich kontaktów, to będzie szansa na świetny interes. Warto spróbować swoich sił w grach losowych, ponieważ okoliczności będą sprzyjać wszelkim wygranym. Dobry czas na zaplanowanie wspólnego wyjazdu z przyjaciółmi.

wuZiemie Yang będą musiały teraz trochę pokonkurować, ale będzie o co, ponieważ okoliczności przyniosą wam niezliczoną ilość możliwości na podreperowanie finansów. Pracy będzie sporo, dlatego warto rozważyć jakąś pomoc lub spółkę. Panowie w stanie wolnym powinni wyostrzyć wzrok, ponieważ będzie szansa na poważny związek.

xin Metale Yin będą miały teraz duże wsparcie od ludzi i rodziny, dlatego poczują wiatr w żagle i wiele spraw zostanie załatwionych w oku mgnienia. Dobry czas na dokształcanie i wszelkie kursy doskonalące. Jeśli będziecie cierpliwi i konsekwentni w działaniach, to z pozoru błahe okazje mogą się zamienić w ciekawe efekty finansowe.

geng Metale Yang będą mogły liczyć na pomoc innych, ale ta pomoc nie przyjdzie do nich sama, dlatego trzeba będzie wyjść naprzeciw pewnym sprawom. Aby osiągnąć dobre rezultaty, trzeba będzie teraz działać bardzo nowocześnie a nawet nietypowo. Więcej czasu trzeba będzie poświecić na sprawy rodzinne i wszelkie zaległości.

 


Buliński Włodzimierz

1691