Prognoza na Kwiecień w roku Drewnianej Owcy

geng
smokKwiecień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Smoka i będzie trwać od 5 kwietnia do 6 maja.
Kwiecień w przeciwieństwie do dwóch poprzednich miesięcy, nie będzie zawierał w sobie konfliktu energii, ponieważ tym razem połączą swoje siły Metal i Ziemia. Powinniśmy odczuć pewne uspokojenie i może mieć to odzwierciedlenie w wydarzeniach, jakie będą nam towarzyszyć. Należy jednak pamiętać, że brak konfliktu w ogólnej energetyce miesiąca, nie zawsze gwarantuje spokój. W każdym bądź razie, energie miesiąca będą względem siebie w cyklu wspierającym (Ziemia wspiera Metal), dlatego energia zamiast niszczyć, skoncentruje się głównie na budowaniu.Jeśli ludzie podchwycą ten właśnie sposób działania, zyskamy wiele pozytywnych wydarzeń i być może rozwiążą się konflikty, które od dłuższego czasu nie dają nam spokoju. Wskazują na to główne cechy tych dwóch energii a chodzi tu o koncentrację i zasady.
Tym razem zobaczymy w akcji Metal o polaryzacji Yang, czyli tą bardziej solidną odmianę tego żywiołu, który to możemy porównać do ostrego i ciężkiego miecza, który tnie wszystko, co spotka na swojej drodze. Oczywiście to nie zawsze musi odzwierciedlać negatywne skutki, ale również jego sposób działania może się przyczynić do pozytywnych skutków. Drugi rodzaj energetyki to żywioł Ziemi i tym razem będzie to polaryzacja Yang, która symbolizuje solidną i wysoką górę, która dzielnie stawia czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Drzewo i Wodę, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas.

Jak widzimy, w tym miesiącu nie będą działały tylko dwie konkretne składowe energii, tak jak w poprzednim, ale takich składowych energetycznych będzie więcej, co urozmaici efekty działania tej energetyki. Tak jak wspomniałem wcześniej, układ energii miesięcznych jest w relacji generującej, ponieważ Ziemia wspiera Metal, dlatego obydwa żywioły mogą ze sobą współpracować. W wyniku tego energetycznego aliansu, dojdzie do silnego wpływu żywiołu Metalu, ponieważ to on będzie stanowił energetykę wypadkową. Może się to zamanifestować w aurze, która przyhamuje pojawienie się nadchodzących symptomów wiosny. Metal to zimno, dlatego możemy jeszcze trochę poczekać na typową wiosenną pogodę i trzeba będzie jeszcze założyć czapki, ale to nie powinno trwać zbyt długo. Ta energia sprawi, że będziemy bardziej zdecydowani i bezpośredni w działaniu oraz podejmowaniu decyzji, ale za sprawą Ziemi, będziemy też bardziej uparci i skoncentrowani na osiągnięciu zamierzonego celu. To działanie energii może mieć zarówno pozytywne jak i negatywne cechy, tak jak zaznaczałem wcześniej. Z jednej strony możemy doświadczyć efektu działania sprawiedliwości i zasad, które mogą wygenerować pozytywne wydarzenia. Z drugiej strony możemy obserwować konfrontacje z punktu widzenia siły i władzy, które to mogą zostać użyte w niezbyt szlachetnych celach. Miesiąc ten może spowodować usprawnienie w wielu dziedzinach życia, ponieważ energia będzie wspierała porządek, prawo, logikę oraz nowatorstwo. Możemy obserwować wiele inicjatyw związanych z ulepszaniem komfortu życia a może to się objawiać w przedstawianiu wynalazków, nowych patentów, szczególnie z dziedziny IT, mechaniki (samochody, samoloty, roboty), metalurgii, medycyny oraz broni. W tym miesiącu dużo się będzie dziać w temacie lotnictwa i najprawdopodobniej zostaną wprowadzone nowe rozwiązania techniczne, które będą miały za zadanie usprawnić procedury dotyczące lotów. Pojawią się wydarzenia związane z matkami i ich dziećmi, a niektóre z nich mogą przybrać nawet dramatyczny wymiar. Więcej się będzie teraz mówić i działać w temacie zagrożeń związanych z ekologią i może być więcej protestów z tym związanych.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, w cenie będą teraz bardzo klarowne przekazy, pozbawione zbytniego koloryzowania. Lepsze efekty przyniesie teraz (mówiąc kolokwialnie) przywalenie z grubej rury, niż przysłowiowe lanie wody, co z pewnością zostanie wykorzystane w kampanii prezydenckiej.
Jeśli już mowa o wyścigu do prezydenckiego fotela, efekty kwietniowej energetyki będą też widoczne w świecie polityki. Tak jak wspomniałem, ostra walka na twarde argumenty nie ominie kandydatów na ten urząd. Dowiemy się w tym miesiącu kilku ciekawych i zaskakujących rzeczy o niektórych kandydatach. Będą to zarówno rozdmuchane plotki, ale mogą wyjść na jaw też potwierdzone fakty, które mogą spowodować nie lada zamieszanie w sztabach wyborczych. Niewykluczone, że dojdzie też do debaty z udziałem kandydatów, która to może silnie zaważyć na decyzjach wyborców. Wybory w maju, więc o tym przy okazji majowej energetyki, a będzie gorąco!
W światowej polityce może dochodzić do incydentów związanych z akcjami militarnymi a w grę mogą wchodzić duże statki, czołgi a nawet sprzęt do przenoszenia głowic atomowych. Najprawdopodobniej będzie to takie pokazowe prężenie muskułów w postaci demonstracji siły i jakichś manewrów i ćwiczeń, ale będzie trochę nerwowo.
Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się układ Metalu i Ziemi może spowodować jakieś zmiany prawa i przepisów, które mogą być związane z transportem, prawem ruchu drogowego lub przemysłem wydobywczym i bankowością. Najbardziej ożywią się teraz sektory związane z metalurgią, mechaniką, IT, robotyką, nowymi metodami leczenia w chirurgii, przemysłem stoczniowym oraz zbrojeniowym.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, kwiecień może wzmocnić działanie energii rocznych, ponieważ energie roczne i miesięczne, zdublują się. Szczególny wymiar będzie to miało w momencie, kiedy dojdą do nich jeszcze energie dzienne, a pierwszy dzień takiej kumulacji wystąpi już w pierwszym dniu miesiąca, czyli 5 kwietnia! Inne dni, które będą wzmacniać działanie energii rocznych i miesięcznych to: 14, 23 kwiecień i 2 maj.
W centrum wydarzeń pojawi się energia, która w chińskiej metafizyce jest określana, jako grzmot, dlatego możemy się w tym miesiącu spodziewać gwałtownych zmian pogody, silnych burz, pożarów, ale również wybuchów oraz zamachów terrorystycznych. Możemy obserwować bardzo gwałtowne zmiany na światowych giełdach i prawdopodobnie dojdzie do jakiegoś załamania gospodarczego w jakimś kraju, co wywoła falę paniki. Możemy również usłyszeć o jakimś szczególnym wydarzeniu lub skandalu w świecie sportu.
Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki kwietnia w roku Drewnianej Owcy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie zdublują się energie roczne i miesięczne tak zwanych „żółtych piątek”. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w zachodnim sektorze, musimy szczególnie uważać na zagrożenia wypadkami komunikacyjnymi, dlatego darujmy sobie wyjazdy w tym kierunku, albo planujmy je tak, aby nie jechać bezpośrednio na zachód. Mogą nas trapić problemy zdrowotne związane z ustami, gardłem, zębami lub żyłami, ale również możemy doświadczać problemów zawodowo finansowych. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem. Szczególnie uważamy we wcześniej podanych czterech dniach miesiąca.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może powodować choroby nerek, układu pokarmowego oraz zakrzepy w żyłach związanych z nogami, dlatego koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się zastoju w komunikacji oraz płynności finansowej. W tym sektorze mogą się też zdarzać awarie komputerów lub układów wodno kanalizacyjnych. Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara. Szczególnie uważamy we wcześniej podanych czterech dniach miesiąca.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południe, ponieważ tamtejsze energie mogą wywołać wiele zamieszania i przeobrazić się w prawdziwą rewolucję. W południowych częściach kontynentów lub krajów może dojść do pewnych zaskakujących zmian, które wywrócą do góry nogami stare systemy i zasady. Niewykluczone, że dojdzie też do starć i demonstracji, które mogą być tłumione siłą. Jeśli mamy drzwi naszej firmy na południu, możemy doświadczyć dużych zmian, ewentualnie będzie konieczność pojawienia się w sądzie.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

gui Wody Yin będą teraz wspierane przez okoliczności, dzięki którym będzie można wiele zdziałać, jednak potrzebny będzie do tego dobry plan. Dobre efekty mogą osiągnąć szczególnie w sprawach zawodowych, ponieważ będą mogli liczyć nawet na awans. Warto będzie teraz postawić na edukację i poszerzanie umiejętności, ponieważ to może zwiększyć nasze możliwości.

ren Wody Yang mogą mieć teraz dobry czas na załatwianie wszelkich zaległych, ale również bieżących spraw, a te mogą teraz się dziać wręcz same. Niestety mogą znaleźć się osoby, które mogą chcieć pokrzyżować wam plany, dlatego nie wdawajcie się w żadne przepychanki. Ostrożnie za kierownicą, ponieważ możliwy mandat. Prawdopodobnie trzeba będzie więcej czasu poświęcić na sprawy rodzinne.

yi Drzewa Yin będą teraz zabiegać o względy i władzę, a to może zaowocować awansem ewentualnie poznaniem jakiejś bratniej duszy, która w przypadku kobiet może nawet zawrócić im w głowie. Będą sprzyjać finanse, jednak trzeba będzie się ostro przyłożyć do pracy i porzucić mniej ważne plany, które tylko zabiorą nam cenny czas.

jia Drzewa Yang mogą być teraz na cenzurowanym i lepiej, aby za bardzo się nie wychylały, a pokusa będzie duża. Możliwe jakieś komplikacje prawne lub potrzeba pojawienia się w sądzie. W tym miesiącu lepiej zająć się biznesem, ponieważ pieniądze będą się same garnąć w nasze ręce i jest też możliwość wygrania, dlatego koniecznie odwiedźmy kolekturę lotto.

ding Ognie Yin będą mieć teraz dużo propozycji zawodowych i biznesowych, dlatego warto rozważyć zmianę pracy lub otworzenie nowego biznesu. Początki mogą być trudne, ale jeśli posłużymy się nietypowym stylem działania, efekty mogą przyjść szybciej, niż nam się wydaje. Panowie mogą teraz spotkać kobietę, która zawróci im w głowie.

bing Ognie Yang mogą mieć teraz fartowny czas, jeśli chodzi o sprawy zawodowo finansowe. Będzie szansa na otrzymanie niespodziewanego prezentu a nawet będzie można wygrać duże pieniądze, dlatego koniecznie wybierzmy się do kasyna lub zagrajmy w lotto. Osoby o uzdolnieniach artystycznych mogą teraz mieć swoje pięć minut i zyskać uznanie.

ji Ziemie Yin powinny teraz spróbować połączyć siły z innymi, jeśli chcą być w grze. Efekty być może nie przyjdą od razu, ale już teraz będzie można przewidzieć przyszły rozwój sytuacji. Korzystajcie teraz z wszelkich znajomości, dzięki czemu uporacie się z wieloma sprawami. Działajcie spokojnie i nie ryzykujcie, ponieważ to się teraz nie opłaci.

wu Ziemie Yang będą musiały teraz postawić na spokojne i wywarzone działania, ponieważ ich reputacja może zostać nadszarpnięta a ich działania niezrozumiałe. To może być bardzo dynamiczny czas, szczególnie obfity w spotkania towarzyskie, dlatego wykorzystajmy to do poszerzenia kontaktów i wchodzenia w nowe spółki.

xin Metale Yin będą miały teraz dobry okres, ale będą musiały teraz trochę konkurować z innymi, aby osiągnąć dobre rezultaty. Będzie poparcie od ludzi, którzy przyjdą nam z pomocą i to będzie największym atutem, który trzeba wykorzystać. Postawmy na nasz intelekt i dobry plan działania, ale nie zapominajmy o radach osób bardziej doświadczonych.

geng Metale Yang mogą mieć teraz wspaniały czas, ponieważ zarówno okoliczności oraz ludzie będą ich silnie wspierać. Teraz będzie dobry czas na zrobienie czegoś metodą zespołową, natomiast w kwestiach sukcesów indywidualnych, energetyka może nam silnie przeszkadzać. Będzie potrzeba poświęcenia większej ilości czasu sprawom rodzinnym, które niektórym mogą pokrzyżować plany.

 


Buliński Włodzimierz

2107