Prognoza na Grudzień w roku Drewnianej Owcy

wu
szczorGrudzień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Szczura i będzie trwać od 7 grudnia do 5 stycznia.

Grudzień znów nawiąże do większej części miesięcy mijającego roku i będzie zawierał energie, które są wobec siebie w opozycji. W grudniu, tak zwany niebiański pień będzie atakował ziemski konar, co może oznaczać, że okoliczności mogą nie być sprzyjające dla pewnej grupy ludzi, jednak jeśli będziemy zdyscyplinowani, przezorni i zadbamy o dobry plan, będzie można odwrócić kartę na naszą stronę i odnieść zadowalające rezultaty. Generalnie miesiąc nie będzie należał do spokojnych, jeśli chodzi o wydarzenia, a przyczyną są wcześniej wspomniane energie, które są ze sobą w konflikcie, co zazwyczaj wprowadza dysharmonię. Ten układ oczywiście znów może oznaczać prawdziwe konflikty, ale tak jak zaznaczyłem wcześniej, nie tylko złe wydarzenia będziemy mogli obserwować w tym czasie, choć te drugie mogą niestety przeważać.

Wchodząc w szczegóły, w tym miesiącu zobaczymy w akcji żywioł Ziemi i będzie to jej polaryzacja Yang, która symbolizuje ogromną skalistą górę, która majestatycznie zaznacza swoją obecność w krajobrazie. Możemy więc teraz obserwować wiele wydarzeń związanych z terenami górskimi, a może to być związane z wulkanami, lawinami, wypadkami w górach oraz poszukiwaniem zaginionych turystów. Ten rodzaj Ziemi oznacza totalny stop i konserwatywne podejście do spraw, zatem możemy się spodziewać nagłych zwrotów w pewnych ważnych sprawach i powrotu do starych zasad. Kluczem do osiągnięcia sukcesu będzie teraz zdobycie czyjegoś zaufania, dlatego nie warto teraz wychodzić z nowatorskimi i zwariowanymi projektami, ponieważ nikt tego nie kupi.

Drugi rodzaj energetyki to żywioł Wody, która jest głównym składnikiem ziemskiego konaru Szczura, a jej polaryzacja to Yin. Możemy ją porównać do małego strumyczka albo do porannej mgły, która sprawia, że okolica wygląda bardzo tajemniczo. Za sprawą tej energii możemy teraz obserwować wysyp wszelkiego rodzaju dziwnych ludzkich zachowań a nawet oszustw, dlatego proponuję zachować ostrożność, szczególnie w stosunku do osób proponujących atrakcyjne okazje, co w okresie przedświątecznym może się znacznie nasilić. Uwaga na przebiegłych telemarketerów, domokrążców a nawet osoby z niby charytatywnych fundacji, ponieważ jedna nieuwaga, a z naszego domu mogą zostać wyniesione atrakcyjne łupy.

Jak widzimy, w tym miesiącu będą działały tylko dwie konkretne składowe energii, które wzajemnie się atakują, ale wykazując w naszym życiu więcej cech żywiołu Metalu, będziemy mogli złagodzić a nawet uniknąć wcześniej opisywanych efektów. Metal to przede wszystkim logiczne myślenie i porządek a zatem nie powinniśmy odkładać niczego na później oraz zawsze mieć przygotowany plan. Ten ostatni będzie bardzo istotny, jeśli zamierzamy teraz coś ważnego zmieniać w naszym życiu. Bardzo ważne będzie trzymanie się zasad oraz przepisów, co pozwoli nam uniknąć nieprzewidzianych kłopotów i wydatków. Połączenie dwóch energii miesiąca może przynieść wiele problemów z komunikacją, przesyłem prądu, gazu oraz Internetu. Uważajcie na swoje dane w komputerach i najlepiej szybko zróbcie kopie zapasowe, a remontując mieszkania czy domy, uważajcie, aby nie uszkodzić kabli oraz rur z wodą.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to ten miesiąc może spowodować, że u wielu ludzi może przeważać bardzo nostalgiczny nastrój, a najgorzej odczują to osoby, które cierpią na depresję. U nich stan psychiki może się pogorszyć na tyle, że depresja przejdzie w aktywną formę nerwicy lękowej. Z powyższych powodów nie zostawiajmy tych ludzi samych, a szczególnie w okresie świątecznym. Bardzo prawdopodobne, że teraz częściej będziemy słyszeć w mediach o samobójstwach, gwałtach i ekscesach seksualnych. Nadejdzie teraz taki czas, gdzie mądrość i roztropność będą tłumione przez głupotę i hejterstwo, i co smutne, znajdzie to poparcie dużej liczby społeczeństwa.

W świecie polityki, połączenie Ziemi Yang i Wody Yin, może przynieść czas gwałtownych zmian, determinacji w działaniu a czasami efektu tak zwanego rządzenia twardą ręką. Dalej będziemy w naszym kraju obserwować wielkie sprzątanie i wyciąganie konsekwencji wobec osób, które wcześniej dopuściły się działań na szkodę państwa. Zmiany będą w znacznym stopniu dotyczyły mediów, szczególnie tych, które nie kierowały się wcześniej rzetelnością dziennikarską. Może się okazać, że jakiś podmiot medialny zmieni właściciela, prezesa a nawet może zniknąć z rynku. Oczywiście pojawi się teraz tendencja do protestów oraz strajków, ale będzie to miało raczej charakter prowokacyjny, niż będzie dotyczyć rzeczywistych potrzeb. Generalnie wśród polityków będzie panowała napięta atmosfera, i żadna ze stron konfliktu nie będzie chciała ustąpić. Finalnie ekipa rządząca może dopiąć swego, mimo pewnych nieścisłości związanych z procedurami i prawem.

W polityce międzynarodowej może teraz dojść do wielu napięć między głównymi mocarstwami. Jedno z nich może dotkliwie potraktować swojego przeciwnika, co może być bardzo zaskakujące i niebezpieczne w dalekosiężnych skutkach. Niestety możemy też usłyszeć o jakimś brutalnym czynie grupy fundamentalistów i najprawdopodobniej będzie to dotyczyło ISIS. W niektórych europejskich krajach może dojść do buntu lub ekscesów z udziałem imigrantów i władza może użyć do tego zdecydowanych środków bazujących na użyciu siły z bronią palną włącznie.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to nadal obecny żywioł Wody przyniesie pesymizm oraz strach wśród inwestorów i biznesmenów, co zaowocuje biernością na giełdach i na wykresach indeksów może dominować kolor czerwony. Może się natomiast ożywić rynek związany z przemysłem wydobywczym i przetwórczym. Duże kłopoty mogą teraz zanotować koncerny medialne, transportowe, turystyczne i medyczne, natomiast dobre notowania mogą mieć firmy deweloperskie, centra handlowe, pośrednicy, księgowość, ubezpieczenia, producenci materiałów budowlanych i konstrukcji oraz przetworów rolnych.

Energetyka miesiąca może również odbić się w zjawiskach natury i możemy obserwować wydarzenia związane z osunięciami ziemi, podtopieniami, mogą występować gęste mgły lub wybuchy wulkanów, które będą paraliżować loty samolotów oraz ruch na drogach. Jeśli do tego dołączą przymrozki, sytuacja na drogach może się bardzo skomplikować. W Polsce najbardziej newralgicznymi odcinkami dróg będą te, które leżą na osi wschód-zachód, czyli autostrada A2 i A4, ale również północno wschodnia część kraju i jej drogi.

Jeśli chodzi o kierunkowe energie grudnia, to niektóre z nich mogą przynieść dosyć specyficzne i zaskakujące wydarzenia.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to grudzień może przynieść wydarzenia związane z polityką, kulturą i sztuką, szkolnictwem, prasą, książkami czy leśnictwem. W centrum uwagi będą teraz przebojowe kobiety, które mogą nieźle zamieszać w swoim otoczeniu. Ich działania będą krytykowane a konkurencja będzie chciała za wszelką cenę je zdyskredytować w oczach innych. Wiele może się teraz dziać w świecie show biznesu, gdzie będzie dużo prowokacji, zaczepek a niektóre sytuacje mogą mieć finał w sądzie. Jeśli się zajmujecie twórczością, zwracajcie uwagę na sprawy licencyjne i prawa autorskie. W świecie polityki na porządku dziennym znajdzie się ostatnio modna sprawa konstytucji oraz na światło dzienne wyjdą jakieś dokumenty, które mogą wywrócić do góry nogami wcześniejsze umowy, kontrakty a nawet ustawy.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki grudnia, czyli miesiąca Ziemnego Szczura w roku Drewnianej Owcy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie znajdzie się miesięczna energia władzy, która w połączeniu z roczną „żółtą piątką”, może stworzyć trochę problematyczny alians. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w tym sektorze, musimy szczególnie uważać na wszelkie sprawy prawne, natomiast w temacie zdrowotnym, mogą nas nękać infekcje związane z gardłem oraz rany głowy. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, ale najlepsze będzie remedium He-Tu z kulami. Można też zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Z kolorów, przyda się tez coś granatowego na ten miesiąc. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem. W zachodnich częściach kontynentów lub państw, władza może użyć policji lub wojska do działań porządkowych lub antyterrorystycznych.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie wschód, ponieważ tutaj zjawi się tak zwana energia choroby, która w interakcji z energią roczną, może przynieść problemy zdrowotne związane z osłabieniem immunologii, nerkami, krwią i narządami rozrodczymi. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe lub sypialnię, należy się przed nią zabezpieczyć, stawiając tam dodatkowy kalabasz. Możemy a nawet powinniśmy też użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu i dobrze, aby dochodził tam dźwięk naszego zegara. Ta energia może przynieść również problemy małżeńskie, dlatego starajmy się w tym sektorze domu nie prowokować kłótni i nie prowadzić drażliwych rozmów. Najlepszym sektorem do tego będzie północ, która ociepli napiętą atmosferę.

Trzecim newralgicznym kierunkiem będzie południowy wschód, gdzie będzie działać miesięczna energia, która może przynosić kradzieże i agresywne ataki konkurencji. Koniecznie sprawdźmy zabezpieczenia drzwi i okien w tym sektorze, oraz uważajmy podczas podróży w tym kierunku i w południowo wschodnich dzielnicach miejscowości. W tym sektorze nastąpi również dość specyficzny alians energii miesięcznej i rocznej, który może przynieść wiele kłótni a nawet procesów sądowych, dlatego trzeba tutaj użyć żywiołu Ognia w postaci koloru czerwonego, aby to wyciszyć. To dobre miejsce na postawienie świątecznej choinki lub podświetlanego stroika.

Czwartym kierunkiem, który może nie działać na nas zbyt dobrze będzie północny zachód, którego energie będą kumulować problemy natury uczuciowej a w tematyce twórczości może dochodzić do naruszenia praw autorskich lub plagiatu. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, a najlepsze będzie remedium He-Tu z kulami. Można też zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Dobrze, aby dochodził tam dźwięk naszego zegara. Na zewnątrz naszego domu w tym kierunku, nie strzelajmy fajerwerkami w noc sylwestrową, ponieważ możemy ulec wypadkowi i spotęgować złe działanie energii miesięcznej. Uważamy na podróże w tym kierunku oraz dobrze pilnujmy dokumentów i portfeli.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

guiWody Yin będą teraz mocno skoncentrowane na swoich obowiązkach, które mogą zarówno zmęczyć, ale również pojawi się dużo propozycji zawodowych, które mogą zaowocować awansem, choć na kwestie finansowe to się może nie przełożyć. To będzie czas wielu spotkań i poznawania ciekawych ludzi, a samotne panie mogą nawet poznać miłość swojego życia.

renWody Yang będą teraz pod zmasowanym ostrzałem konkurencji, która będzie śledziła ich każdy krok. To będzie czas, który może przynieść spektakularne efekty w karierze zawodowej, ale pamiętajcie, aby trzymać się zasad. Uwaga na wszelkie przepisy, kruczki prawne i sprawdźcie, czy macie uregulowanie wszystkie rachunki, ponieważ możliwe upomnienie lub mandat.

yiDrzewa Yin mogą mieć teraz bardzo pracowity czas i gdy podołają obowiązkom, czeka ich sowita nagroda. To będzie czas, kiedy nasze finanse osiągną zadowalający wynik, ale nie oszczędzajmy zbytnio na środkach, ponieważ efekt może nie być zadowalający. Będziemy mieć silne wsparcie od rodziny i bliskich, choć możemy nie mieć dla nich teraz zbyt dużo czasu.

jiaDrzewa Yang będą teraz głównie skoncentrowane na sprawach zawodowych i pomnażaniu swojego majątku, co może się nie spodobać bliskim i mogą wystąpić z tego tytułu jakieś nieporozumienia a nawet awantury. Będzie szansa na tak zwane łatwe pieniądze, dlatego warto spróbować sił w grach losowych lub odwiedzić kolekturę lotto.

dingOgnie Yin mogą mieć potrzebę zaskoczenia innych czymś nietypowym lub nowoczesnym, aby przypomnieć o sobie, jednak ich działania mogą nie zostać dobrze odebrane. Nie polecam ryzykować oraz omijać przepisów, ponieważ możemy mieć odczyniania z przedstawicielami prawa, którzy szybko sprowadzą nas na ziemię. Uważamy na zdrowie, głównie na serce i jelito cienkie.

bingOgnie Yang będą działały standardowo i według z góry przyjętego planu, który przyniesie im spokój i przewidywalność wydarzeń. W sprawach zawodowych będą moce decyzyjne, dlatego można się spodziewać awansu lub powierzenia jakiejś ważnej misji. Samotne panie powinny mieć oczy szeroko otwarte, ponieważ może się pojawić kandydat na męża.

jiZiemie Yin będą miały bardzo intensywny czas w sprawach zawodowych. Trzeba będzie się wykazać sprytem i inteligencją, ponieważ będzie do zgarnięcia bardzo atrakcyjna pula, dlatego aby to osiągnąć, trzeba będzie rozprawić się z konkurencją. To może być też dobry czas na wygranie jakichś pieniędzy lub na otrzymanie premii lub spadku.

wuZiemie Yang mogą mieć teraz wspaniały czas towarzyskich spotkań, odświeżania starych znajomości, co może się pozytywnie przełożyć na sprawy finansowe. W sprawach zawodowych próbujmy działać w kooperacji, co również zwiększy szanse na dobry wynik finansowy. Panowie szukający swojej drugiej połowy, mają szanse je teraz znaleźć.

xinMetale Yin będą miały teraz bardzo korzystny okres, ponieważ okoliczności będą im sprzyjać, dlatego wskazane jest poświęcić ten czas na załatwianie zaległych i trudnych spraw. Powinniśmy również teraz poświęcić czas rodzinie, ponieważ to doda nam przysłowiowych skrzydeł i zdopinguje do działania. To będzie również dobry czas dla zajęć edukacyjnych.

gengMetale Yang mogą mieć teraz bardzo fartowny czas a sprawy będą się wręcz toczyć same, bez ich udziału. Warto spróbować zając się teraz sprawami, które wcześniej spędzały nam sen z oczu, ponieważ teraz ich załatwienie może okazać się wręcz śmiesznie proste. W swoich działaniach postępujmy nowocześnie i zdecydowanie, a efekty przyjdą szybciej niż oczekiwaliśmy.

 


Buliński Włodzimierz

1957