Prognoza na Czerwiec w roku Drewnianej Owcy

ren
konCzerwiec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Konia i będzie trwać od 6 czerwca do 7 lipca.

Czerwiec tak jak poprzedni miesiąc, będzie zawierał energie, które są wobec siebie w opozycji, czyli dojdzie do tak zwanego cyklu kontroli albo konfliktu, co oczywiście znów może oznaczać prawdziwe konflikty w odniesieniu do wydarzeń, ale oczywiście nie tylko złe wydarzenia będziemy mogli obserwować w tym czasie, choć te pierwsze mogą przeważać. Głównymi składnikami energetyki miesiąca będą Woda i Ogień, czyli jedne z najbardziej charakterystycznych żywiołów, występujących wobec siebie w opozycji. Dzięki takiemu połączeniu energii otrzymamy zarówno trochę smutku oraz trochę radości, ponieważ te energie niosą ze sobą między innymi i takie cechy. Generalnie taki zestaw energii oznaczać będzie dużą dynamikę w wydarzeniach na świecie i czerwiec (jak jego poprzednik maj) nie będzie należał do monotonnych.

Wchodząc w szczegóły, tym razem zobaczymy w akcji Wodę Yang, którą to można porównać do oceanu lub szybko płynącej rzeki, oznaczających dużą żywiołowość w działaniu. Drugi rodzaj energetyki to żywioł Ognia o polaryzacji Yin, który to symbolizuje płomień świecy, czyli ogień, ale taki bardziej subtelny. W składzie tej drugiej energii, będzie działać jeszcze domieszka żywiołu Ziemi, która będzie miała dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas i ona rozładuje emocje i ostudzi zbyt gwałtowne działania.
Jak widzimy, w tym miesiącu do akcji wkroczy żywioł Wody, której zabrakło w zeszłym miesiącu, to, dlatego też w wielu sytuacjach zabrakło też dialogu i komunikacji między ludźmi. Teraz ten żywioł zaznaczy się w wydarzeniach dosyć solidnie, ponieważ będzie to ta najbardziej żywiołowa Woda o polaryzacji Yang. Ona oznacza bardzo ekspansywne działania i takie teraz możemy właśnie obserwować. Obecność tego żywiołu oznacza, że będzie też więcej dialogu i porozumienia, ale jednocześnie możemy obserwować łączenie się ludzi w grupy, aby działać na wspólny cel.

Tego typu zjawiska będą miały również swój oddźwięk w transformacji polskiej sceny politycznej i na pierwszym planie zobaczymy nowe formacje polityczne, które będą miały na celu przekonanie społeczeństwa ku nowemu porządkowi. Niestety dla pewnej części reformatorów, ten miesiąc może być początkiem i zarazem końcem ich działania, a uda się tym, którzy postawią na autentyczność i proste rozwiązania. Jeśli już jesteśmy przy polityce, to energetyka miesiąca będzie mogła też wpłynąć na skalę międzynarodową i możemy teraz zaobserwować mniej optymizmu w sprawach dotyczących zwaśnionych ze sobą państw, chociaż oficjalnie może to wyglądać na chęć pokoju. Problem będzie zarówno dotyczył sprawy ukraińskiej, ale również może dochodzić do incydentów między państwami koreańskimi. Mogą wystąpić też działania zbrojne, ale będą one raczej krótkotrwałe. Niewykluczone, że dojdzie też do jakiegoś incydentu z udziałem statku lub łodzi podwodnej. Mogą też zostać przeprowadzone jakieś podwodne testy broni bojowej.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się układ Wody i Ognia może spowodować bardzo gwałtowne zmiany na rynku akcji i walut. Ostrożniejsi inwestorzy powinni sobie zrobić teraz urlop i nie inwestować, a ci, którzy posiadają smykałkę do wykorzystywania dynamicznych trendów, mogą teraz wiele zarobić. To okres, gdzie każda plotka może wywołać burze na rynku finansowym. Jeśli chodzi o Polskę, to najwięcej zawirowań będzie z kursem naszej waluty a będzie się on zmieniał zgodnie z tym, co rozdmucha prasa na temat naszego środowiska politycznego. Generalnie złotówka może się teraz osłabić, ale w następnym miesiącu powinna wrócić do poprzedniego poziomu. Największego rozpędu nabiorą teraz dziedziny gospodarki związane z transportem, turystyką, chłodnictwem, rybołówstwem, medycyną, IT czy mediami. Te ostatnie będą na przysłowiowej fali, ale wiele będzie tak zwanego mydlenia oczu, ponieważ nastawią się one na krótkotrwały efekt. Również w Internecie pojawi się wiele newsów, które będą skierowane głównie pod publiczkę. Jeśli jakaś publikacja ma zostać dobrze odebrana i uzyskać dobry skutek, musi wypływać prosto z serca i musi być pozbawiona wszelkich niejasności.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to będzie teraz dochodziło do stawiania spraw na ostrzu noża. Jeśli ktoś będzie chciał wystąpić z jakiegoś układu, może spotkać się z ostrym sprzeciwem a nawet sankcjami ze strony osób posiadających władzę i moce decyzyjne. To właśnie czeka teraz ludzi, którzy będą chcieli objawić prawdę na temat cichych układów. Może dochodzić nawet do zastraszania, ale w rezultacie takie haniebne działania mogą się odwrócić w kierunku samych osób, które będą je stosować. W rezultacie pewnych sytuacji, opinia publiczna będzie mogła zweryfikować swoje wcześniejsze opinie na temat pewnych spraw i osób, wszak przysłowiowa oliwa nie rychliwa ….

Energetyka miesiąca może zaznaczyć się również w pogodzie i możemy doświadczyć bardzo dynamicznych zmian pogody. Ogólnie może być ciepło, ale mogą występować gwałtowne opady deszczu i burze. Może dojść też do erupcji wulkanów, zarówno tych lądowych oraz tych podwodnych. Uwaga na trąby powietrzne, które mogą trapić też i nasz kraj. Może dochodzić do styku zimnych i gorących mas powietrza, co może powodować takie właśnie skutki.

Biorąc pod uwagę kierunkowe energie czasowe, czerwiec również zadba o to, abyśmy się nie nudzili.

W centrum wydarzeń pojawi się energia, która w chińskiej metafizyce jest określana, jako średni syn lub mężczyzna w średnim wieku, dlatego o nich się teraz będzie mówić najwięcej. Oni również mogą zmienić oblicze pewnych dziedzin, z którymi są związani. Energia miesięczna w połączeniu z roczną, stworzy też dosyć specyficzny układ, który może zaowocować wysypem incydentów związanych z kradzieżami, napaściami i ostrą konkurencją, dlatego jeśli nie mamy odpowiednich argumentów lub zabezpieczeń, bądźmy czujni.
Będzie też i dobry przekaz energetycznego centrum, ponieważ bardziej będzie się teraz doceniać inteligencję i mądrość, zamiast pozerstwa i słów bez pokrycia. Wszyscy, którzy będą chcieli wejść na salony za pomocą „metody Nikodema Dyzmy”, niech już teraz się poważnie zastanowią, czy warto. W świecie dużo się będzie też mówić o medycynie i nowych metodach leczenia, jednak nie będzie konkretnych i namacalnych efektów w tej sprawie. Połączenie Wody i Ognia powoduje też często wydarzenia związane z rozprzestrzenianiem się wirusów drogą kropelkową, dlatego śledźmy doniesienia mediów i stosujmy profilaktykę. Wrócą również sprawy związane z transportem lotniczym, tym bardziej, że możemy teraz słyszeć o awariach i wypadkach w tej dziedzinie.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki czerwca, czyli miesiąca Wodnego Konia w roku Drewnianej Owcy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południe gdzie znajdzie się miesięczna tak zwana „żółta piątka”. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w tym sektorze, musimy szczególnie uważać na problemy z sercem, oczami i uważać co jemy, ponieważ mogą wystąpić zatrucia pokarmowe. Mogą się nam też przytrafiać kontuzje związane z głową. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, ale najlepsze będzie remedium He-Tu z kulami. Można też zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem. Udając się w tym kierunku możemy napotkać problemy logistyczne i zagrożenia wypadkami, dlatego nie jedźmy bezpośrednio w tym kierunku.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północny zachód, ponieważ tutaj zjawi się tak zwana energia choroby i jeśli mamy tam drzwi wejściowe lub sypialnię, należy się przed nią zabezpieczyć, stawiając tam dodatkowy kalabasz. Możemy też użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu. Ta energia może przynieść problemy związane z głową lub płucami. Również podróżowanie w tym kierunku może spowodować awarie i problemy, więc bądźmy ostrożni.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być zachód, ponieważ tamtejsze energie mogą wywołać wiele zamieszania i spowodować jakieś starcia, głośne procesy sądowe i skandale w związku z wybuchowym zachowaniem. Jeśli macie drzwi domu lub firmy w tym sektorze, uważajcie na złodzieja. Również podczas udawania się w tym kierunku trzeba uważać na złodziei i kieszonkowców. Jeśli mamy łazienkę w tym sektorze, uważajmy na kontuzje a nawet złamania nóg.Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

gui Wody Yin nie będą teraz narzekały na nudę, ponieważ wokół nich będzie się wiele działo. Obok nich znajdzie się wiele osób, ale z niektórymi trzeba będzie konkurować. W grę wejdą oczywiście sprawy zawodowo finansowe, które mogą być dla nich nie lada gratką. Warto będzie zagrać w lotto, ponieważ jest szansa na wygraną.

ren Wody Yang będą teraz wśród przyjaciół i to wsparcie bardzo się przyda, ponieważ przyjdzie im się zmierzyć z wieloma obowiązkami i problemami. Dobrze będzie postawić teraz na współpracę z innymi, ponieważ będzie okazja do podreperowania sytuacji finansowej, a to będzie wymagało naprawdę sporego wysiłku.

yi Drzewa Yin będą teraz noszone na rękach, czyli inaczej mówiąc, wsparcie będzie większe w stosunku do potrzeb. To nie oznacza, że teraz możecie wszystko, więc ostrożnie z działaniami. Będzie potrzeba popracowania nad wizerunkiem, i jeśli wcześniej został nadszarpnięty, warto postawić na sprawdzone warianty.

jia Drzewa Yang mogą mieć teraz bardzo dobry czas dla wszelkich działań, więc warto wykorzystać ten sprzyjający moment i działać a nawet zrobić mały reset w swoim życiu. Zanosi się na nowoczesne a nawet nietypowe propozycje od innych, jednak trzeba przemyśleć, czy to oby dla nas. Warto poświecić ten czas na naukę.

ding Ognie Yin będą mieć teraz okres wielu spotkań i propozycji, które nie nadejdą niestety w odpowiednim czasie, ponieważ okoliczności zmuszą ich do działania na zupełnie innych frontach życia. To, co możemy teraz zrobić to wykorzystanie mocy decyzyjnych, które pozwolą nam na załatwienie spraw niecierpiących zwłoki. Panie mogą spotkać mężczyznę swego życia.

bing Ognie Yang mogą doświadczyć teraz wiele problemów z uwagi na okoliczności, które mogą być związane z ostrym szefem lub surowym funkcjonariuszem prawa, dlatego ostrożnie w sprawach natury prawnej i noga z gazu podczas jazdy samochodem. Na szczęście odpowiednie znajomości mogą nas ochronić, choć trzeba się będzie nieco pokłonić.

ji Ziemie Yin mogą mieć teraz bardzo dużo dobrze płatnej pracy, ale trzeba będzie w to włożyć bardzo dużo energii i czasu. Niewykluczone, że będzie się to wiązać z jakimś wyjazdem. Postarajmy się teraz nie ryzykować i korzystać ze sprawdzonych rad innych. Panowie mogą teraz liczyć na spotkanie kobiety swojego życia.

wuZiemie Yang będą mogły zaliczyć teraz ogromny fart w sprawach finansowych, dlatego warto odwiedzić np. kolekturę lotto i spróbować szczęścia. W sprawach zawodowych okazja będzie łapała okazję, dlatego warto nawet zrezygnować z zaplanowanego urlopu, ponieważ taka sytuacja nie trafi się w najbliższym czasie.

xin Metale Yin będą miały teraz trochę problematyczny okres, ponieważ wiele działań może nie przynieść teraz wyraźnych efektów, a dodatkowo znajdą się osoby, które będą chciały im uprzykrzyć życie. Jeśli macie jakieś niezapłacone rachunki lub zobowiązania urzędowe, to teraz mogą przychodzić upomnienia i kary. Zróbcie szybko porządek w zaległościach.

geng Metale Yang mogą mieć teraz tendencje do częstszego pokazywania się i to może im przysporzyć wielu powodów do zadowolenia w sprawach zawodowych, ponieważ będzie szansa na pochwałę od szefa lub awans. Warto zatem się przygotować i poświecić czas na dokształcanie, aby nasze słowa nie okazały się słowami bez pokrycia.

 


Buliński Włodzimierz

1696