Prognoza na Maj w roku Drewnianego Smoka

wąż

 

Maj według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Węża i będzie trwać od 5 maja do 5 czerwca.

Miesiąc maj w przeciwieństwie do kwietnia, nie będzie zawierał w swoim składzie jednolitej energii żywiołu Ziemi, ale i tak będzie kontynuował ten trend, ponieważ energią wypadkową będzie nadal ten żywioł, choć nieco w innej polaryzacji. Energie miesiąca będą występować w cyklu wspierającym, co może wciąż oznaczać harmonię, ale tak jak się przekonaliśmy w kwietniowych wydarzeniach, nie wszystko może się układać harmonijnie, co oczywiście ma związek z charakterem energii, które to zawsze mają swoje dobre i złe strony.

Wchodząc w szczegóły dotyczącej energetyki miesiąca, zobaczymy na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia żywioł Ziemi i będzie to jej polaryzacja Yin, która symbolizuje sypką ziemię lub piasek, dlatego możemy teraz częściej słyszeć na przykład o górskich i błotnych lawinach, może dojść do zasypania ludzi w kopalniach i jaskiniach, ale możemy również obserwować też jakieś działania militarne na terenach pustynnych. Ludzie mogą być teraz bardziej drobiazgowi i zasadniczy w działaniach i ocenach innych, choć łatwiej będzie dojść do kompromisów, niż w poprzednim miesiącu, który był pod panowaniem ogromu Ziemi, ale w polaryzacji Yang, która nie znosi sprzeciwu i nie jest skłonna do ustępstw. Ziemia Yin, wprowadzi do życia niektórych ludzi pewne zwolnienie tempa i czas na zastanowienie się nad ważnymi sprawami, z którymi nie mogli sobie dotąd poradzić. To będzie również dobry czas na refleksję i bilans strat oraz zysków, co pozwoli na podjecie kluczowych decyzji dotyczących przyszłości. Właśnie teraz będzie można na zimno dostrzec, co zrobiliśmy źle a co dobrze i według tego skorygować ewentualne błędy, które dotąd popełnialiśmy.

Drugi rodzaj energetyki miesiąca to żywioł Ognia o polaryzacji Yang, który to można porównać do największej naszej gwiazdy, czyli Słońca. To bardziej ekspansywny Ogień, którego nie sposób nie zauważyć. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów, a chodzi w tym przypadku o Ziemię i Metal, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. One jednak nie będą mieć większego znaczenia, ponieważ będą stanowić coś na rodzaj odrobiny przypraw w dużym garnku gotującej się zupy, wszak wypadkową energią maja będzie wspomniany wcześniej żywioł Ziemi. Trzeba również zaznaczyć, że Wąż jest miesiącem, gdzie rodzi się żywioł Metalu, dlatego ten żywioł, stanowiący domieszkę konaru Węża, od którego bierze nazwę obecny miesiąc, może pożytecznie zaznaczyć swoją obecność w pewnych wydarzeniach, ponieważ wypadkowa energia miesiąca, czyli Ziemia, ma w naturze wzmacnianie Metalu. To może oznaczać pojawienie się w ludzkich zachowaniach więcej zdrowego rozsądku, logiki i zasad.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Węża przyniesie przede wszystkim dużo pozytywnej energii, która będzie widoczna w postępowaniu ludzi. Ogień reprezentuje między innymi radość i miłość, zatem ludzie mogą być teraz bardziej czuli na ludzką krzywdę, choć biorąc pod uwagę wcześniejsze porównanie Ognia Yang do wulkanu, ludzie będą teraz tak mocno wewnętrznie naładowani emocjami, że mogą reagować zbyt żywiołowo. Może to być wykorzystywane przez innych, którzy mogą stosować liczne manipulacje, bazujące właśnie na zainscenizowanych ludzkich krzywdach, aby osiągnąć swoje cele. Na szczęście będzie też więcej serdeczności i spontaniczności w zachowaniu ludzi, co otworzy wiele zamkniętych drzwi i zburzy wiele barykad. Ludzie będą teraz przykładać dużą wagę do rozgłosu, bycia na przysłowiowym świeczniku i będzie ich nachodzić pokusa na upublicznianie plotek. Ten miesiąc będzie również kluczowy dla wielu skłóconych stron, które mogą teraz wykorzystać moc żywiołu Ognia, ale przy specyfice Ziemi Yin, czyli albo do wykrzyczenia wszystkich swoich pretensji i tym samym do zaognienia sytuacji, albo do posłuchania głosu serca i pojednania, ale łącznie z wyznaniem swoich wszystkich grzechów. Dla skłóconych par dobrym kierunkiem do pojednania będzie zachód, dlatego jeśli chcecie zacząć coś od nowa, wyjeździe w tym kierunku, aby wcisnąć przysłowiowy reset. Ten kierunek może być tez dobry dla poznania nowego partnera i być może miłości waszego życia. Ten miesiąc będzie dobry, aby coś rozpocząć, na przykład jakiś projekt, działalność gospodarczą, czy kampanię reklamową. Szczególnie ta ostatnia może mieć w tym miesiącu ogromną moc, dlatego ogłaszajmy i reklamujmy ile się da, ponieważ ten miesiąc ma duża moc w tym aspekcie. Szczególnie dobrze będzie teraz działał marketing sieciowy, a wiele dobrych okazji będzie można złapać przy okazji towarzyskich spotkań i imprez.

To będzie miesiąc, w którym niektóre osoby powinny zadbać o zdrowie, ponieważ wypadkowa energia pokazuje możliwość wystąpienia problemów w obrębie układu krążenia. To może nie być też dobry czas dla osób chorujących na serce, a głównie wysokociśnieniowców, ponieważ będzie niebezpieczeństwo występowania wylewów krwi do mózgu. Problemy mogą również występować w obrębie układu moczowego i uaktywnieniu się piasku na nerkach.

Efekty działania wypadkowej energii miesiąca, czyli Ognia, będą też widoczne w świecie polityki i mogą pojawić się różnego rodzaju demonstracje, protesty czy happeningi, które będą przesycone ogromnymi emocjami, i niestety będą też często przeszkadzać w rzeczowym załatwieniu problemów. W modzie będzie teraz nagłaśnianie skandali i robienie pewnych rzeczy na pokaz, co pewnie udzieli się w kampanii kandydatów do parlamentu europejskiego. To może stanowić obosieczny miecz, który może trafić zarówno w atakowanego i atakującego, dlatego trzeba będzie użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu, czyli chłodnej kalkulacji, zanim się ktoś na coś takiego zdecyduje. Ten miesiąc będzie też istnym festiwalem wystąpień, a raczej wygłupów politycznych, a wypowiedzianych słów cofnąć się nie da, dlatego dla niektórych polityków, którzy zbyt mocno się zapomną, może to oznaczać nawet koniec ich kariery.

W świecie polityki światowej będziemy mogli obserwować wydarzenia związane z wyciekiem i nagłośnieniem jakichś nielegalnych międzynarodowych interesów osób związanych z najwyższymi państwowymi stanowiskami. W tle tych doniesień mogą być jakieś tajne konta bankowe. Mogą to być również sprawy dotyczące gruntów w atrakcyjnych częściach miast. Tak jak sugerowałem wcześniej, możemy też usłyszeć o akcjach militarnych na terenach pustynnych. Na arenie międzynarodowej dyplomacji może dochodzić do zaskakujących deklaracji oraz sojuszów, które dotąd mogły być rozpatrywane w tylko teoretycznie.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się bardzo silny żywioł Ognia może spowodować ożywienie nastrojów na giełdach, ponieważ ten żywioł oznacza zaufanie, zatem będzie zachęcał do inwestowania. Na wykresach giełdowych może pojawić się więcej koloru zielonego, czyli hossa. Jesteśmy obecnie w długofalowym okresie, w którym żywioł Ognia jest w deficycie, zatem takie miesiące jak maj, mogą być okazją do zrobienia dobrego interesu opartego na giełdzie. Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: przemysł paliwowy, hutniczy, gazowy, oraz sektor rozrywkowy i wszelkiego rodzaju usługi, ale również będzie można zrobić dobry biznes na ziemi, kruszywach, kopalinach oraz produktach rolnych.
To będzie miesiąc bardzo ważny dla każdego działu marketingu, ponieważ przeprowadzone teraz kampanie reklamowe, mogą świetnie zadziałać i przełożyć się na przyszłe wyniki finansowe firm. Warto zatem teraz zainwestować w reklamę swojego biznesu, ponieważ wszystko co teraz nagłośnimy, może zyskać miano hitu. Jeśli już mowa o hitach, to może być to bardzo dobry miesiąc dla show biznesu i wszelkich artystycznych zajęć. Wypromowanie utworu lub artysty, może być teraz bardzo opłacalnym posunięciem, które przyniesie dalekosiężne efekty.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to maj może przynieść wydarzenia związane z trygramem Kun, co oznacza osobę matki, żony oraz starszej kobiety, dlatego w tym miesiącu może się pojawić dużo wydarzeń związanych z problemami rodzinnymi, a szczególnie tych dotyczących matek i ich dzieci. Wróci też pewnie gorący temat związany z aborcją oraz prawami kobiet.  Ta energia oznacza również tak zwaną „gwiazdę choroby”, która może przynieść więcej problemów zdrowotnych, głównie tych zlokalizowanych w układzie pokarmowym, oraz związanych z zaburzeniem układu immunologicznego. Może być teraz głośno o fali jakiejś choroby zakaźnej, która może spowodować zamieszanie w służbie zdrowia. Może również częściej dochodzić do poronień, dlatego wszystkie kobiety w ciąży, powinny teraz na siebie szczególnie uważać. Będzie też głośno na temat naturalnych metod leczenia oraz szczepień. Centralna energia miesiąca spowoduje, że w maju bardzo dużo się będzie mówić o służbie zdrowia, i mogą być związane z tym tematem jakieś protesty. Żywioł Ziemi jest też związany z sektorem górniczym, dlatego sporo się będzie działo wokół przemysłu wydobywczego (kopalnie rudy i węgla) i wróci temat problemów związanych z kolejnym sezonem grzewczym. Mogą się niestety również zdarzać tragedie w kopalniach, głównie pożary, wybuchy ale i osunięcia urobku i zasypania górników. W centrum energii czasowych w tym miesiącu będzie występować bardzo specyficzna kombinacja energii, zwana „walką byków”, co oznacza tendencje do awantur, nieporozumień, walk oraz konfliktów prawnych, co może się głównie udzielić osobom sprawującym władzę i będących na wysokich stanowiskach.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki maja w roku Drewnianego Smoka, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny wschód, gdzie pojawi się miesięczna energia 5, czyli tak zwana „Żółta Piątka”, która teraz będzie tam szczególnie silna, ponieważ znajdzie się w swoim ziemnym kierunku. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym oraz urazami rąk i palców, a szczególnie będą narażone dzieci. Te ostatnie też lepiej trzymać z dala od ognia i gorącej wody, ponieważ może być zagrożenie poparzeniem. Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych, oraz mogą się zdarzać problemy urzędowe i prawne . Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek północno zachodni, ponieważ pojawi się tam miesięczna energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”. Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu lub okna, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Najlepszym remedium na tę energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie palić tam świece, jeśli pozwalają na to energie naszego wykresu Feng Shui, ale praktyczniej będzie zainstalować tam małą żarówkę energooszczędną właśnie w kolorze czerwieni.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

guiWody Yin znajdą się teraz wśród ludzi, którzy będą stanowić dla nich pewną formę biznesowych inspiracji, dlatego warto wykorzystać ten czas na poszerzenie kontaktów i znajomości. Niestety pewne okoliczności mogą znacznie skomplikować im sytuację i będą teraz na cenzurowanym, dlatego powinny uważać na wszelkie uchybienia i płacić w terminie wszystkie rachunki. Warto zwrócić uwagę na zdrowie, ponieważ możliwa również jakaś choroba.

renWody Yang będą mogły wreszcie włączyć maksymalne obroty w sprawach zawodowo finansowych, a będzie to możliwe głównie dzięki poleceniom. Warto teraz postawić główny nacisk na odpowiednią organizację pracy, aby wykorzystać dobrą passę. Będzie można teraz odzyskać dług, dostać jakiś prezent, nagrodę, dlatego warto również spróbować sił na przykład w lotto. Możliwy awans. To jest też dobry czas na uzyskanie dofinansowań i grantów, dlatego analizujcie i działajcie!


yiDrzewa Yin będą teraz zajęte planowaniem biznesowych zamierzeń, które pochłoną większość ich czasu. To może być trochę męczące, ale powinno się opłacić, tym bardziej, że w perspektywie tego miesiąca, będzie okazja na łatwe pieniądze. Warto teraz również wysłać totolotka lub pójść do kasyna, ale nie bądźcie teraz zbyt zachłanne, ponieważ łatwo będzie przesadzić . W tym miesiącu trzeba będzie wyczuć, kiedy działać standardowo, a kiedy nietypowo, ponieważ od tego będzie zależeć powodzenie wielu spraw.

jiaDrzewa Yang będą mieć teraz strasznie intensywny czas w sprawach zawodowych, ale mogą być z tego atrakcyjne pieniądze, jednak trzeba będzie włożyć w to dużo wysiłków i zrezygnować ze swojego prywatnego czasu. Samotni panowie powinni teraz wyostrzyć wszystkie zmysły, ponieważ na horyzoncie może się pojawić miłość ich życia. To będzie dobry czas, aby pokazać się z jak najlepszej strony, ponieważ będziecie obserwowani przez wpływowe osoby, dlatego warto teraz zainwestować w profesjonalną reklamę.

dingOgnie Yin mogą być teraz zmuszone do zajęcia się sprawami zawodowymi, które nie przyniosą wymiernego efektu finansowego. Trzeba będzie popracować nad swoim wizerunkiem, i najlepiej, aby robić to według sprawdzonych metod. Będzie to czas towarzyskich spotkań oraz odświeżania starych przyjaźni, które mogą zaowocować nowymi możliwościami lub po prostu oderwaniem się od obowiązków. Warto poświecić ten czas również na załatwianie spraw, które dotąd spędzały wam sen z oczu, ponieważ teraz zrobicie to w oka mgnieniu za sprawą pożytecznych znajomości.

bingOgnie Yang będą teraz musiały działać zdecydowanie i za pomocą nowoczesnych metod, ponieważ tylko takie przyniosą teraz efekt.  Będzie szansa, aby zabłysnąć w środowisku zawodowym, ale trzeba będzie pokazać coś znacznie ciekawszego, niż konkurencja. Należy pamiętać, aby dotrzymywać obietnic, ponieważ łatwo będzie teraz o stratę zaufania. Trzeba będzie teraz postawić na pracę zespołową, ponieważ będzie szansa uzyskać świetny wynik finansowy, choć ten nie przyjdzie od razu. W sprawach zdrowotnych kontrolujcie ciśnienie krwi i sprawy hormonalne.


jiZiemie Yin będą mogły teraz osiągnąć bardzo dobre efekty, ale pod warunkiem, że wykorzystają do tego pomoc innych i wszelkie znajomości. Razem raźniej, to hasło na nadchodzący miesiąc. To będzie czas wielu spotkań towarzyskich. Za sprawą pojawienia się pewnych wpływowych ludzi, sprawy mogą się toczyć wręcz same. Warto poświęcić ten czas na załatwianie trudnych i zaległych spraw, ponieważ teraz będzie znacznie łatwiej. W sprawach finansowych nie będzie efektów od razu, ale cierpliwości, doczekacie się odpowiedniej nagrody. W sprawach finansowych, ale i osobistych, bądźcie ostrożni i nie ryzykujcie.

wuZiemie Yang w sprawach zawodowych będą odczuwały pewne niedowartościowanie i poczucie odsunięcia. Wszystko z powodu pojawienia się ludzi, którzy będą chcieli ich wygryźć ze stanowiska. Odpowiedni ludzie mogą jednak przyjść z odsieczą i zmienić bieg wydarzeń i zapewnić wsparcie, które pozwoli im pozytywnie zakończyć sprawy zawodowe. To dobry czas na podwyższanie kwalifikacji, dlatego warto teraz zainwestować w kurs lub szkolenie. To również dobry czas, aby zorganizować nieplanowane wakacje i odpocząć w gronie bliskich.


xin Metale Yin mogą mieć teraz moce decyzyjne, które pozwolą im na uzyskanie awansu, premii lub na znalezienie nowej lepszej pracy. Warto teraz pokazać determinację i pomysłowość w działaniu, ponieważ możecie zostać zauważeni przez wpływowe osoby, które mogą zmienić wasze dotychczasowe życie. Sprawy będą wręcz same posuwały się do przodu, dlatego warto to wykorzystać i zaplanować mały wypoczynek. Samotnym paniom, los może teraz zesłać nie jedną okazję do poznania wspaniałego mężczyzny.


gengMetale Yang będą teraz na cenzurowanym, ponieważ znajdą się pod działaniem ludzi przynoszących jakieś problemy i przeszkody. Nie warto będzie teraz ryzykować i wychodzić zbytnio przed szereg, ponieważ to może sprowokować jakieś kłopoty. Postarajcie się teraz działać w grupie i radzić się mądrzejszych od was, a uda wam się bezkonfliktowo przejść przez ten niezbyt korzystny dla was miesiąc. Uwaga za kierownicą, ponieważ istnieje zagrożenie wypadkiem.

 

 

Buliński Włodzimierz

902