Prognoza na Lipiec w roku Drewnianego Smoka

owca

 

Lipiec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Owcy i będzie trwać od 7 lipca do 7 sierpnia

Lipiec, w odróżnieniu do swojego poprzednika, nie będzie zawierał w swoim składzie energii będących w konflikcie, zatem działanie energii miesięcznych będzie teraz bardziej harmonijne.  Aktualny tak zwany Niebiański Pień będzie w symbiozie z energetyką Ziemskiego Konaru, ponieważ między nimi dojdzie do tak zwanego cyklu wspierania, gdzie żywioł Metalu będzie wspierany Ziemią.
Mówiąc inaczej, energia generowana przez ludzi będzie wspierać określone wydarzenia, co spowoduje, że będziemy mogli łatwiej kreować wokół siebie pewne sytuacje i później korzystać z ich skutków.

Oczywiście działanie energii nie jest definiowane według sztywnych reguł, dlatego jeśli wygenerujemy dobro, otrzymamy coś dobrego we wzmocnionej postaci, a jeśli wygenerujemy zło, to możemy zostać wtedy obdarowani czymś znacznie gorszym, niż to, co wysłaliśmy.
Zapowiada się więc całkiem obiecujący miesiąc, który może być dobrym czasem do rozpoczynania jakichś przedsięwzięć, czyli na przykład do startu nowej firmy, nowego projektu badawczego, fundacji, formalizowania grupy ludzi mających wspólne cele, zawarcia małżeństwa, czy nawet partii politycznej.
Wchodząc w szczegóły, znów tak jak w poprzednim miesiącu, na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia zobaczymy w akcji żywioł Metalu, ale tym razem będzie to jego polaryzacja Yin, czyli już nie moc rozpędzonego pocisku czy potężnego miecza, który tnie wszystko na swojej drodze (Metal Yang) , a coś w rodzaju pięknej biżuterii, choć ten rodzaj Metalu jest też symbolizowany przez sztylet, który również potrafi być zabójczy.  Nie trudno zatem sobie wyobrazić zachowania ludzi, potajemnie wbijających teraz nóż w plecy innych. Tym nożem mogą być też słowa, które jak wiadomo mogą mocno zranić, szczególnie jeśli w grę wchodzi kariera i wysokie stanowiska . Takich sytuacji w tym miesiącu będzie bez liku, ale dla niektórych osób, które będą się kierować takimi standardami, może się to zakończyć swoistym harakiri. Szczególnie będzie to dotyczyć osób, których żywioł urodzeniowy to Drzewo Yin, dla których Metal Yin potrafi być groźny.
Druga część energetyki, w tak zwanym Ziemskim Konarze Owcy, od której bierze nazwę ten miesiąc, to Ziemia Yin, która to symbolizuje glebę lub piasek pustyni, albo piasek przesypujący się w klepsydrze. Ta energia może wprowadzić do życia niektórych ludzi pewne zwolnienie tempa i czas na zastanowienie się nad ważnymi sprawami, z którymi nie mogli sobie dotąd poradzić. To będzie również dobry czas na refleksję i bilans strat oraz zysków, co pozwoli na podjecie kluczowych decyzji na przyszłość. Właśnie teraz będzie można na zimno dostrzec, co zrobiliśmy źle a co dobrze i według tego zaplanować strategię na drugą połowę roku, ponieważ jesteśmy właśnie w jego połowie.  Pozostałymi składnikami energetyki miesiąca lipca, kryjącymi się w zawartości Ziemskiego Konaru, są Ogień, który przyniesie trochę radości, uczucia i spontaniczności, oraz Drzewo, które wyzwoli w niektórych osobach wiele ciekawych i praktycznych pomysłów, oraz ukierunkuje przeciwników w stronę osiągania kompromisów. Ten drugi żywioł przyda się szczególnie w postaci kreatywności, w związku ze wspomnianym wcześniej dobrym czasem na rozpoczynanie nowych przedsięwzięć.

 

Jak widzimy, w tym miesiącu będziemy mogli doświadczyć działania aż czterech żywiołów, ale niestety zabraknie w tej energetycznej potrawie ważnego żywiołu Wody, zatem może zabraknąć dobrej komunikacji międzyludzkiej i ogólnie pojętej mądrości w rozwiązywaniu problemów. Deficyt żywiołu Wody może również wpłynąć na pogodę, przynosząc więcej suchych i gorących dni, zmniejszając życiodajne opady deszczu do minimum, co może wywołać susze i pożary. Dla urlopowiczów może to oznaczać potencjalnie dobrą pogodę na wakacyjne wojaże. Z tego powodu powinniśmy w te wakacje wybierać pobyty nad oceanami, morzami, rzekami i jeziorami, aby uzupełnić ten brakujący ważny żywioł poprzez przebywanie w takim otoczeniu. Pamiętajcie, aby podczas naświetlania słońcem, w celu magazynowania w organizmie witaminy D, robić to wbrew błędnym radom wielu ekspertów, i korzystać ze słońca między godziną 11 a 14, ponieważ wtedy to mamy największą szansę, aby słońce podarowało nam tej witaminy najwięcej.  Pamiętajcie, że naświetlanie to nie to samo, co smażenie skóry, która w tym miesiącu może być bardziej narażona na oparzenia słoneczne, dlatego nie leżcie plackiem na słońcu przez długi czas.
Najlepszym kierunkiem dla wakacji będzie w tym miesiącu południe, a szczególnie dla singli lub dla par, które planują sformalizować swój związek, ale uważajmy podczas podróżowania w tym kierunku. Podczas miłosnych uniesień nie zapominajmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu, ponieważ teraz łatwiej będzie się odwodnić, a odwodniony mózg nie myśli jak trzeba ; -) Ostrożni natomiast powinniśmy być, gdy wybieramy się na północ, czyli na przykład nad naszym morzem Bałtyckim w lipcu, ponieważ mogą się częściej zdarzać wypadki na łodziach, statkach, utonięcia, zanieczyszczenia wody, ale również zakażenia pokarmowe, dlatego uważajmy na to jak wypoczywamy, co jemy, gdzie jemy, i myjmy częściej ręce niż zazwyczaj.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Metalowej Owcy może z jednej strony przynieść bardzo wiele pożytecznych efektów w postaci dobrze zaplanowanych przedsięwzięć oraz honorowych postaw, wszak Metal oznacza między innymi honor i zasady. Będą też i tacy, którzy zdecydują się na wbicie przysłowiowej szpili w przeciwnika, bez troski o zasady a nawet powód. Ta druga twarz Metalu Yin może być bardziej widoczna w nadchodzącym czasie, ponieważ żywioł ten będzie silny za sprawą wsparcia go prze Ziemię zawartą w Ziemskim Konarze.
Energia lipca z jej energią wypadkową, czyli Metalem w polaryzacji Yin, może przynieść więcej nieporozumień i kłótni oraz tak zwanych podjazdowych wojenek, które teraz będą na topie. Ludzie nie będą wprost sobie mówić, co im leży na sercu, tylko będą starać się stawiać przeciwnika przed faktem dokonanym, wyciągając niejednokrotnie wobec niego stosowne konsekwencje. To będzie w pełni przemyślania i zaplanowana gra, co zagwarantuje żywioł Ziemi. Możemy teraz obserwować wiele incydentów związanych z przekraczaniem prawa, i może się pojawić więcej wypadków i napaści z udziałem nożowników. Będzie też więcej napadów i kradzieży z biżuterią lub pięknymi kobietami w tle, oraz mogą się zdarzać włamania do bankomatów. Ten żywioł może również powodować okaleczenia przy użyciu ostrych lub szpiczastych metalowych przedmiotów ewentualnie narzędzi, dlatego uważajcie w tym miesiącu podczas majsterkowania, oraz podczas kuchennych rewolucji. Byłbym też ostrożny w tym miesiącu w temacie grania na giełdzie oraz zlecania inwestycji maklerom, ponieważ wiele działań w tej tematyce może być chybionych, a to za sprawą wielu spekulacji.
Nadchodzący miesiąc będzie też odpowiednim czasem dla sporządzania wszelkich biznesplanów, ewentualnie harmonogramów dotyczących wszelkich zmian w naszym życiu. To, co teraz ustalimy, może być początkiem czegoś bardzo wartościowego. Warto zatem poświęcić więcej czasu na planowanie, poradzić się osób bardziej doświadczonych od nas i dwa razy się zastanowić, zanim podejmiemy decyzje. To będzie również wymarzony czas dla wynalazców i ludzi o technicznym podejściu do świata, a w cenie będzie precyzja i innowacyjność.
U niektórych osób ten miesiąc może spowodować spadek entuzjazmu i chęci do działania. Niektórzy będą musieli zejść na przysłowiową ziemię i spojrzeć prawdzie w oczy. Będzie potrzeba popracowania nad sobą i spojrzenia na swoje wnętrze bez tego codziennego retuszu.

Efekty energetyki lipca, mimo wakacyjnego czasu, mogą być też widoczne w świecie polityki, gdzie atmosfera stanie się bardzo napięta. Jedna strona barykady będzie się skupiała przede wszystkim na przedstawieniu propozycji zmian oraz merytorycznej i konstruktywnej krytyce przeciwników, natomiast duga strona barykady przyjmie tą ciemniejszą stronę metalu Yin, czyli będą uprawiać politykę opartą na atakach ad persona, oraz na wyciąganiu nie zawsze prawdziwych faktów z przeszłości swoich konkurentów.  Możemy też usłyszeć teraz o aferach z udziałem ludzi na wysokich stanowiskach związanych z wojskowością, policją lub służbami specjalnymi. To może być bardzo spektakularne, a zarazem niestety niebezpieczne dla bezpieczeństwa kraju.

W polityce międzynarodowej może się teraz częściej mówić o szpiegach, wywiadzie i wszelkiego rodzaju prowokacjach. Na jaw mogą wyjść jakieś tajne działania związane z próbą jakiegoś zamachu stanu. Przywódcy państw będą się teraz spotykać w wąskim gronie i ustalać ważne rzeczy, które mogą zmienić układ sił w niedalekiej przyszłości. Niektórzy z nich będą grali na dwa fronty. Tajne ustalenia mogą dotyczyć powstania jakiejś nowej formacji wojskowej lub nawet armii. W lipcu może również dochodzić do ataków terrorystycznych, dlatego osoby wybierające się na wakacje w niezbyt spokojne rejony, muszą być ostrożne i unikać pojawiania się samemu w porach wieczornych i nocnych, poza swoimi ośrodkami.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to lipcowy żywioł Metalu będzie wspierał następujące dziedziny: przemysł RTV-AGD, przemysł samochodowy, zbrojeniowy, produkcja związana z rzeczywistym metalem, stocznie, przemysł sportowy, bankowość oraz handel kruszcami. Czas nie będzie sprzyjał odwadze inwestorów i przyniesie też więcej koloru czerwonego w notowaniach giełdowych, ale ci bardziej odważni muszą uważać na inwestycje, ponieważ tak jak wspominałem wcześniej, może teraz dochodzić do wielu giełdowych spekulacji.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, lipiec przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać kobiety, a najbardziej kobiety w średnim wieku. Znów może się pojawić temat praw człowieka, oraz roli kobiety w społeczeństwie czy aspektów związanych z macierzyństwem, równouprawnieniem albo aborcją. Dojrzałe kobiety mogą teraz dojść do głosu w świecie polityki czy show biznesu, i przeżywać swoją drugą młodość, za sprawą swoich inicjatyw czy twórczości.
W centrum uwagi pojawią się teraz przywódcy ważnych światowych mocarstw, szefowie ważnych instytucji i niewykluczone, że wśród nich będą właśnie brylować kobiety.
Możemy również obserwować jakieś głośne wydarzenia ze świata kultury, sztuki i show biznesu, z udziałem kobiet, gdzie będzie dochodziło do prowokacji, zainscenizowanych awantur czy skandali obyczajowych. Mogą też wyjść jakieś wstydliwe fakty z przeszłości jakiegoś znanego artysty, które będą miały cechy skandalu obyczajowego.  Generalnie teraz będzie tendencja do nagłaśniania, wyolbrzymiania i pokazywania tego, co zazwyczaj jest zakryte. W centrum wydarzeń mogą się też znaleźć teraz incydenty związane z pożarami w centrach handlowych, salach koncertowych, obiektach sportowych czy wysokich biurowcach.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki lipca w roku Drewnianego Smoka, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północ, gdzie pojawi się miesięczna energia tak zwanej „żółtej piątki”, która łącząc się z roczną energią może powodować problemy natury zdrowotnej, urzędowej i prawnej, oraz generować wypadki. Jeśli mamy sypialnię lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Osoby chore nie powinny spać w tym miesiącu na północy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy schorzenia związane z nerkami, infekcjami układu moczowego, układu krążenia i problemy z immunologią.  Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnym, mogą się zdarzyć problemy z transportem, płynnością finansową, komputerami, sieciami i przesyłem danych.  W naszych drzwiach może się też pojawić kontrola lub policja z mandatem. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem. Unikajcie jednostajnego podróżowania bezpośrednio w kierunku północnym, i jeśli już musicie, to spróbujcie nieco łamać tą trasę, odbijając na boki.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północny wschód, którego energia może powodować kradzież, wybuchowe zachowanie i procesy sądowe. Sprawdźmy zabezpieczenia okien i drzwi w tym sektorze w naszym domu. Jeżeli drzwi naszej firmy znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, będziemy musieli uważać na wyłudzenia oraz stawić czoła konkurencji. W tematach firmowych, możemy być za sprawą tych energii wplątani w jakieś przestępstwo finansowe, dlatego uważajmy na wspólników i na poczynania naszych pracowników. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki, jeśli drzwi wejściowe naszego domu mieszczą sie w tym sektorze. Ten kierunek, a w zasadzie obszar naszego domu może przyczyniać się do konfliktów i awantur, dlatego lepiej tam nie odbywać drażliwych rozmów.  Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe, jeśli pozwala na to nasz wykres Feng Shui. Uwaga podczas podróżowania bezpośrednio w kierunku północno wschodnim ze względu na zagrożenia napadami i kradzieżami.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być zachód, ponieważ tutaj znajdzie się miesięczna energia choroby wsparta obecnością najbardziej newralgicznej energii rocznej czyli „żółtej piątki”. Ten energetyczny miks, jeśli chodzi o zdrowie, może powodować liczne stany zapalne, problemy z zębami, zatokami, dysfunkcje układu pokarmowego, biegunki oraz trudną do zbicia gorączkę, ale te energie mogą wywoływać też awarie i groźne wypadki, zatem uważajcie w zachodnich częściach waszych domów w tym miesiącu. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z płynnością finansową i rozliczeniami.  Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc, który rozładuje tutejszy wpływ żywiołu Ziemi. Unikajcie jednostajnego podróżowania bezpośrednio w kierunku zachodnim, ponieważ mogą się zdarzać jakieś problemy lub zatory na drogach,  i jeśli już musicie, to spróbujcie nieco łamać tą trasę, odbijając na boki.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

Gui.gif Wody Yin będą mieć teraz ogromne wsparcie od okoliczności i poczują, że sprawy będą się dziać wręcz same, dlatego spróbujcie dobrze wykorzystać ten czas i załatwić jak najwięcej zaległych spraw. Niestety możecie nie mieć teraz zbyt dobrego kontaktu z innymi (szef w pracy, policjant na drodze, złośliwi znajomi), a samotne panie niech sobie odpuszczą w tym miesiącu polowania na partnerów.

 

ren.gif Wody Yang będą teraz rządzić na całego, ponieważ uzyskają wsparcie od niebios i będą posiadać moce decyzyjne. Łatwo będzie teraz o awans, premię uznaniową, ale musicie działać w sposób nietypowy i zaskakujący. Samotne panie mają teraz okazję na spotkanie tego właściwego kandydata, który może przewrócić ich życie do góry nogami.

 

Yi.gif Drzewa Yin mogą mieć teraz konflikt z prawem za sprawą kuszącej propozycji biznesowej, która w późniejszym rozrachunku może się okazać początkiem wielkich kłopotów, dlatego przemyślcie czy warto zawracać sobie tym głowę. Lepiej zagrajcie w totka, ponieważ będzie okazja coś wygrać w tym miesiącu. Uwaga za kółkiem – możliwa kolizja lub mandat.

 

ija.gif Drzewa Yang będą mieć teraz czas realizacji ważnych planów zawodowych, a samotne panie mogą liczyć na pojawienie się przystojnego i wysportowanego amanta. Generalnie praca zawodowa i inwestycje, mogą wam znacznie poprawić budżet, ale musicie zakasać rękawy i przede wszystkim nastawić się na czas wytężonej pracy.

 

ding.gif Ognie Yin powinny mieć teraz fartowny czas i będzie szansa na otrzymanie prezentów albo nawet na spore wygrane, dlatego próbujcie szczęścia na loterii, giełdzie i odświeżcie kontakty z zamożnymi wujkami i ciociami.  Postępujcie teraz w sposób wyważony i rozważny, a być może spotka was zaskakująco atrakcyjna nagroda.

 

Bing.gif Ognie Yang będą zajęte pracą a będzie jej pod dostatkiem, dlatego na razie odpuście sobie wakacyjne plany i korzystajcie z dobrej koniunktury, póki jest. Być może będziecie zmuszeni do działania wbrew ustalonym wcześniej planom i będzie potrzeba nieco zaszaleć. Skorzystajcie z pomocy odpowiednich ludzi, a załatwicie jakiś ważny finansowy deal.

 

Ji.gif  Ziemie Yin będą teraz ostrożne i nie powinny zbytnio wydziwiać, co przy odpowiednim przygotowaniu i wsparciu przyjaciół czy wspólników da im ciekawe efekty. To dobry czas, aby spakować rodzinę lub zebrać paczkę zaufanych przyjaciół i wyjechać na wakacje, ponieważ jak mawia przysłowie: „robota nie zając, nie ucieknie”.

 

Wu.gif  Ziemie Yang mogą być teraz zmuszone do zmiany planów i improwizacji w działaniu, aby wywieść w pole swoich rywali i konkurentów. Warto teraz postawić na solidną reklamę, która pokaże waszą przewagę nad konkurencją. Nie prowadźcie teraz z nikim wojen, ponieważ możecie teraz ponieść dotkliwą i wstydliwą porażkę.

 

Xin.gif Metale Yin będą teraz na fali z racji pojawienia się wokół nich przyjaciół oraz osób, dzięki którym zrealizują niejedną sprawę, lub zrobią dobry biznes. To dobry czas na poświęcenie czasu rodzinie i na nadrobienie zaległości, z którymi teraz uporamy się bardzo sprawnie. Warto spróbować szczęścia i wysłać kupon w lotto.

 

geng.gif  Metale Yang będą teraz rywalizować z wszystkimi o wszystko i udzieli się im iście olimpijski klimat. Za pomocą odpowiednich ludzi w otoczeniu, będzie można bardzo wiele zdziałać, dlatego wykorzystajcie znajomości, ponieważ za ich pomocą zyskacie moce decyzyjne oraz niewykluczone, że podreperujecie domowy budżet.


Buliński Włodzimierz

 

727