Prognoza na Kwiecień w roku Drewnianego Smoka

pig

Kwiecień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Smoka i będzie trwać od 5 kwietnia do 5 maja.

Kwiecień w odróżnieniu od dwóch poprzednich miesięcy nowego roku Drewnianego Smoka, nie przyniesie nam energii w konflikcie. Tym razem zobaczymy praktycznie jednolitą energię, co po części oznacza harmonię, choć charakter działania tych energii, oraz ich wzajemne koniunkcje, mogą nieco zburzyć tą pozornie zapowiadającą się wizję spokoju. Bardziej zwrócił bym tu uwagę na naturę żywiołu Ziemi, która w polaryzacji Yang oznacza nagły stop lub nagłą blokadę, co może mieć duże znaczenie w zakresie aspektów zdrowotnych. W praktyce może mieć to związek z częstszym występowaniem udarów, zatorów i zawałów serca, więc osoby z kręgu ryzyka powinny teraz dbać szczególnie o zdrowie, a szczególnie te, które w przeszłości zdecydowały się przyjąć preparaty na covid, które według naukowców, zwiększają ryzyko zakrzepów i zatorów oraz są powiązane z ogromną falą nagłych zgonów.

Tym razem zarówno na pozycji tak zwanego Niebiańskiego Pnia i Ziemskiego Konaru, zobaczymy żywioł Ziemi i będzie to jej polaryzacja Yang, symbolizująca solidną i wysoką górę, która dzielnie stawia czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa.  W składzie Ziemskiego Konaru, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Drzewo i Wodę, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Szczególnie istotnym składnikiem konaru Smoka może być Drzewo, które posiada polaryzację Yin, a będzie umożliwiało nam osiąganie kompromisów, ponieważ jego charakter nada sprawom bardziej elastyczny i ugodowy klimat. To Drzewo zasili dodatkowo żywioł Wody oznaczający miedzy innymi mądrość, choć będzie to jej odmiana Yin, która jest trochę nieprzenikniona i trochę niestała.
Jeśli chodzi o Ziemski Konar Smoka, to trzeba również wspomnieć, że jest on specyficznym ziemskim konarem, ponieważ razem z Ziemskim Konarem Psa, tworzy tak zwaną oś ziemi, dlatego w tym miesiącu  w dniach z Konarem Psa możemy obserwować „przebudzenia ziemi”, które mogą przynieść jakieś osunięcia, trzęsienia ziemi, zawalenia w kopalniach czy zakłócenia magnetyzmu ziemskiego. Dodatkowo Smok w spotkaniu z Psem powoduje tak zwane „otwarcie grobowca”, czyli uwolnienie ukrytej tam energii Wody, która może przynieść szkody związane z rzeczywistą wodą, a w odczuciach ludzi powiew strachu. Starcie tych dwóch energii może również skutkować wyjściem na światło dzienne wielu tajemniczych i skrywanych dotąd faktów. Mogą one wprowadzić sporo zamieszania, spowodować zmianę pewnych dotychczasowych trendów, oraz wpłynąć na nasze decyzje. Możemy dzięki temu usłyszeć teraz o jakichś aferach korupcyjnych, ważnych odkryciach archeologicznych, odkopaniu jakichś artefaktów lub o odkryciu złóż zasobów naturalnych. Niestety, ale częściej może również dochodzić do uszkodzeń budynków a nawet ich zawaleń z powodu wstrząsów, osunięć ziemi czy wad konstrukcyjnych. Wspomniane dni z Konarem Psa to:  19 i 28 kwiecień.

Tak jak wspominałem wcześniej, w kwietniu energią wypadkową będzie żywioł Ziemi, która będzie teraz bardzo silna i nie pozostanie to obojętne w życiu wielu ludzi. Ten żywioł lubi powodować zastoje, kryzysy, ale również nie jest obojętny wobec tematu zdrowia, dlatego wszelkie stany zapalne w naszych organizmach mogą się teraz przerodzić w większy problem. Powinniśmy teraz częściej spożywać w naszej diecie przeciwzapalny imbir oraz kurkumę, które posiadają charakter żywiołu Metalu, co pozwoli rozładować nadmiar Ziemi. Dobrze będzie też suplementować się witaminą C, która jako przejaw żywiołu Drzewa, rozluźni ten ziemny żywioł w naszych organizmach. Bardzo ważne będzie zwracanie uwagi na parametry krwi, która będąc zbyt gęsta, może prowadzić do udarów, zatorów oraz zawałów serca, dlatego dobrze będzie też suplementować witaminę K i dbać o dietę. Jeśli chodzi o zdrowie, to w kwietniu mogą się nam częściej przytrafiać niestrawności pokarmowe oraz może szwankować przemiana materii, szczególnie po świątecznych wojażach kulinarnych, więc trudniej będzie zrzucić nadmierne kilogramy, ale nie rezygnujcie i zwiększcie intensywność ćwiczeń.
Żywioł Ziemi, a szczególnie jej polaryzacja Yang jest związana z budową naszej planety, dlatego w tym miesiącu powinniśmy się spodziewać wielu wydarzeń związanych ze zmianami geologicznymi. Może dochodzić do trzęsień ziemi w wyniku ruchów płyt tektonicznych, a co za tym idzie, może dojść do tsunami lub obudzenia niektórych wulkanów. Mogą też wyniknąć jakieś zakłócenia związane z biegunami magnetycznymi ziemi, które mogą spowodować problemy w działaniu przyrządów pomiarowych i wywołać jakieś wypadki lotnicze. Możemy również teraz częściej słyszeć o sprawach związanych z górnictwem i mogą być organizowanie protesty lub strajki, ale również może teraz częściej dochodzić do wypadków w kopalniach, głównie z powodu zasypania szybów czy chodników.
Niestety, ale również duże niebezpieczeństwo może czekać na ludzi w górach. Może się zdarzać więcej wypadków z udziałem turystów, ale również profesjonalnych alpinistów, którzy będą chcieli zdobywać kolejne swoje szczyty.
Tak silny żywioł Ziemi może odbić swoje piętno również w temacie transportu, dlatego będzie więcej wypadków, korków i rozkopanych dróg, które mogą uprzykrzyć nam życie, ale również zaplanowanych blokad i protestów.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to silna energia Ziemi Yang może przynieść nie tylko wcześniej wspomniane skoncentrowanie i skupienie na osiąganiu celów, ale również nadmierną upartość i niechęć do kompromisów, która będzie pogłębiać wcześniej rozpętane konflikty. Ludzie mogą się teraz, mówiąc kolokwialnie, okopać na swoich pozycjach i czekać na rozwój wydarzeń, zamiast próbować je sami rozwiązywać.  Niestety, ale nikt za nas nie rozwiąże naszych problemów, dlatego w kwietniu trzeba postawić na działanie, aby nie był to czas stracony. Bardzo ważną rolę odegra tutaj wcześniej przeze mnie wspomniana domieszka żywiołu Drzewa Yin, które jest niejako patronem kompromisów i taki kompromis będzie najlepszym wyjściem dla wszelkich zwaśnionych stron. Jest tak, ponieważ Drzewo Yin jest w stanie delikatnie spenetrować swoimi korzeniami żywioł Ziemi. To, co najbardziej charakterystyczne dla działania takiej energetyki, to wzmożona ochota ludzi na lenistwo, podjadanie słodyczy i niechęć do nadmiernego wysiłku. Jak widać, ten miesiąc może nieźle wyhamować nasze zmysły i zmusić nas do odpuszczenia sobie niektórych planów czy obowiązków.

Efekty działania silnej Ziemi w nadchodzącym miesiącu będą też widoczne w świecie polityki, gdzie może dojść do wzajemnego klinczu dwóch przeciwstawnych obozów. Możemy obserwować, że dużo się dzieje, ale z punktu widzenia praktycznego, nie będzie z tego żadnych konkretnych efektów.
W cenie będą teraz bardzo spokojne i wyważone wypowiedzi, pozbawione agresji w stosunku do swoich oponentów, ale może być to tylko chwilowa zasłona dymna. Ziemia to konserwatyzm, a zatem w głowach wielu ludzi dojdą do głosu stare i sprawdzone metody na życiowe problemy. Ludzie będą teraz bardziej ostrożni i rozważni, więc ciężko będzie teraz zdobyć poparcie dla nowoczesnych i nietypowych pomysłów. Może mieć to duże znaczenie w zbliżających się wyborach samorządowych, których wynik może się różnić od ostatnich wyborów parlamentarnych, a wszystko to może być spowodowane obserwacją bieżących wydarzeń związanych z działaniem władzy.  

W polityce międzynarodowej może się teraz częściej mówić o działaniach niepodległościowych i autonomicznych, co może wywołać jakieś działania w którymś z państw, ale tego typu specyfika wydarzeń może też wpłynąć na przebieg konfliktu Rosyjsko – Ukraińskiego, czyli może zostać wciągnięte w ten konflikt jakiś inne państwo. Energia silnej Ziemi może również wpłynąć  na same działania militarne w wojnie na Ukrainie i zastopowanie rosyjskiego natarcia. Podobne wydarzenia mogą mieć związek z terenami pustynno górzystymi, czyli w konflikcie Izraelsko- Palestyńskim.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to silny żywioł Ziemi wzmocni dziedziny związane z Metalem, czyli: przemysł RTV-AGD, przemysł samochodowy, zbrojeniowy, produkcję związaną z rzeczywistym metalem, stocznie, przemysł sportowy, bankowość oraz handel kruszcami. Dużym powodzeniem będzie się też cieszył wszelki przemysł wydobywczy, czyli kopalnie, rafinerie, oraz rolnictwo i wszelkie dziedziny związane z wykorzystywaniem naturalnych zasobów naszej planety. Również budownictwo i handel nieruchomościami może przeżywać teraz renesans. Do głosu mogą teraz dojść  firmy zajmujące się budownictwem Eko. Giełda powinna być raczej stabilna z małymi spadkami, ale będzie to cisza przed burzą, dlatego uwaga na inwestycje.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to kwiecień zaznaczy się charakterem działania energii trygramu Zhen nazywanego Grzmotem, co oczywiście jest też związane z występowaniem burz. Ta energia jest bardzo gwałtowna i jest też związana z mężczyznami w sile wieku i to oni mogą być teraz w centrum wydarzeń. Możemy teraz częściej słyszeć o wybuchach gazu, a nawet o zawaleniu się budynków w wyniku takiego wybuchu. Niestety wybuchy mogą być też zaplanowane w wyniku akcji terrorystycznych, a najbardziej zagrożone będą stolice państw. Ta energia może również przynieść jakieś zaskakujące informacje ze świata sportu, które będą bardzo dużym zaskoczeniem nawet dla ekspertów, ponieważ energia tego trygramu jest związana ze sportem wyczynowym oraz  ogromną rywalizacją. Możemy również słyszeć o makabrycznych wypadkach z udziałem dzikich zwierząt oraz o ukąszeniach i pogryzieniach. Łatwiej będzie teraz o kontuzje nóg, a szczególnie stóp, natomiast pod względem zdrowia niestety możemy obserwować wzmożony atak wirusów, co w połączeniu z dużym wpływem żywiołu Ziemi może przynieść atak grypy żołądkowej. W tym miesiącu będzie też łatwo o przepracowanie, a szczególnie da nam w kość rywalizacja, dlatego mądrze rozkładajmy siły i regenerujmy układ nerwowy w postaci kąpieli magnezowych, które działają bardzo szybko i bardzo dobrze są wchłaniane przez organizm. Spróbujmy też podchodzić do takich sytuacji z głową, i jeśli poczujemy, że mamy dość, warto wziąć urlop i wyjechać, aby po prostu zmienić klimat i dać odpocząć naszej głowie. Uwaga w tym miesiącu na komputery i smartfony, ponieważ aż może się pojawić wirus komputerowy, który będzie wykradał dane, zatem nie instalujcie tego, czego nie znacie i nie eksperymentujcie w czymś, na czym się nie znacie.
Energetyka ta może też przynieść bardzo pozytywne efekty, np. w dziedzinach naukowych i biznesowych, ponieważ energie wspierają wynalazczość, nowe idee i kreatywność w działaniu. Dobry pomysł będzie teraz mógł stanowić katalizator do dużych pieniędzy, dlatego możemy teraz słyszeć o wprowadzeniu do produkcji wynalazków i nowych rozwiązań technologicznych. To może być też dobry czas dla artystów, głównie takich, którzy będą chcieli zaskoczyć czymś nietypowym i nowoczesnym. Ten miesiąc będzie również dobrym czasem dla sportowców, szczególnie tych, którzy sumienie odbyli przygotowania i teraz pójdą na przysłowiową całość. Niestety częściej możemy też słyszeć o atakach szaleńców. W centrum uwagi może się znaleźć również jakaś znana gazeta za sprawą zamieszczenia kontrowersyjnego artykułu lub wykrycia jakiejś afery. Dużo się będzie też teraz mówiło o ekologii, leśnictwie, wydawnictwach, zaginionych lub odnalezionych archiwalnych dokumentach oraz o religii.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki kwietnia w roku Drewnianego Smoka, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie zachód, gdzie będzie rezydować miesięczna „żółta piątka”.  Starajmy się zatem unikać pracy nad ważnymi sprawami w tym miejscu oraz nie przeprowadzajmy tam drażliwych rozmów. Jeśli mamy drzwi naszego domu lub mieszkania, ewentualnie sypialnię w tym sektorze, musimy szczególnie uważać w każdym aspekcie życia, a szczególnie na wszelkie sprawy prawne, natomiast w temacie zdrowotnym, mogą nas nękać infekcje związane z gardłem, zębami, oraz mogą nam się przytrafić urazy klatki piersiowej. Powinniśmy użyć w tym miejscu dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra, ale najlepsze będzie remedium He-Tu z kulami. Można też zastosować kolor biały i szarości oraz kształty okrągłe lub owalne. Nieodzowny będzie dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem. Można też zamiennie puszczać tam muzykę instrumentalną, graną na metalowych instrumentach.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie południowy wschód, ponieważ tutaj za sprawą energii choroby i zastoju możemy doświadczać problemów zdrowotnych oraz może dochodzić do awarii odpływów lub instalacji wodnych.  To również nie jest dobre miejsce do spania dla osób zagrożonych zawałami. Powinniśmy w tej części naszych domów również uważać na poślizgnięcia, ponieważ może dojść do stłuczenia dolnego odcinka kręgosłupa.  Jeśli mamy tam drzwi wejściowe lub sypialnię, należy się przed nią zabezpieczyć, stawiając tam dodatkowy kalabasz. Możemy a nawet powinniśmy też użyć wcześniej wspomnianego żywiołu Metalu i dobrze, aby dochodził tam dźwięk naszego zegara. Unikajmy podróży w kierunku południowo wschodnim, ponieważ mogą przynieść jakieś przeszkody lub opóźnienia.

 

 

Gui.gif Wody Yin będą teraz posiadać duże moce decyzyjne, choć okoliczności zafundują im bardzo dużo obowiązków, którym samemu mogą nie podołać. Ważne jest, aby działały teraz w zespole lub ze wspólnikiem, co pozwoli na realizację wytyczonych celów. Samotne panie powinny wyostrzyć wszystkie zmysły, ponieważ w ich otoczeniu pojawi się na horyzoncie jakiś ciekawy mężczyzna.

 

ren.gif Wody Yang będą teraz na cenzurowanym więc lepiej się nie wychylać i zająć się pracą, której na pewno nie zabraknie, ponieważ zapowiada się czas ogromu obowiązków, ale również będą szanse na spektakularne efekty w sprawach zawodowych. W tym miesiącu trzeba będzie się wykazać sprytem i ostrością w działaniu, ponieważ ktoś może was zaatakować. Uwaga na wszelkie uchybienia oraz ostrożnie za kierownicą.

 

Yi.gif Drzewa Yin będą miały teraz bardzo pracowity czas i szanse na bardzo dobry wynik finansowy. To może być wasz najlepszy miesiąc pod względem finansowym w całym roku, więc wykorzystajcie go dobrze. Biznes biznesem, ale zdrowie najważniejsze, dlatego nie folgujcie sobie w diecie, ponieważ łatwo będzie teraz o rozstrój żołądka. Samotni panowie mogą się spodziewać większej ilości kobiet w ich towarzystwie.

 

ija.gif Drzewa Yang będą mieć teraz czas obfitujący w wiele ciekawych okazji do osiągnięcia sukcesów w różnych dziedzinach życia. Może to być niespodziewany awans, nagroda, premia czy wygrana w konkursie. Najbardziej będzie to widoczne w aspektach finansowych, dlatego warto teraz próbować sił w grach losowych oraz na parkiecie giełdy. Wato zainteresować się dotacjami i dofinansowaniami na rozwój firmy.

 

ding.gifOgnie Yin będą mieć teraz potrzebę pokazania się szerszej publiczności i jeśli marzy im się sukces, muszą to zrobić w sposób nietypowy i zaskakujący. To będzie ważne szczególnie w temacie reklamy waszego biznesu, dlatego zróbcie to z dużym szumem, a efekty powinny być dobre. Osoby, które mają problemy z sercem, powinny unikać w tym miesiącu sytuacji stresowych i zadbać o zdrową dietę.

 

Bing.gif Ognie Yang będą musiały teraz zadbać o swój wizerunek i trzeba będzie to robić z rozmysłem, ponieważ każda wpadka może się zakończyć teraz ogromną klapą. W tym miesiącu trzeba będzie się zająć sprawami, które nie przyniosą istotnych efektów, dlatego przyda się cierpliwość i dobry plan. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu waszemu potomstwu.

 

Ji.gif  Ziemie Yin mogą mieć potrzebę konkurowania z innymi i najlepszym rozwiązaniem na tą okoliczność będą zdecydowane i energiczne działania. Ten miesiąc może się wydać trochę monotonny, ale to będą tylko pozory, dlatego trzymajcie rękę na pulsie, ponieważ ktoś będzie chciał was wykorzystać. W sprawach finansowych uwaga na wspólników i zaskakująco optymistyczne plany biznesowe.

 

Wu.gif  Ziemie Yang będą mieć teraz bardzo towarzyski czas, a one same mogą być na przysłowiowym świeczniku. Warto wykorzystać ten miesiąc na zawarcie nowych znajomości, które umożliwią wam działania w tematach biznesowych. Trzeba się teraz starać podejmować mądre i odpowiedzialne decyzje, ponieważ będzie wielu doradców, ale nie wszyscy mogą mieć wobec nas dobre zamiary.

 

Xin.gif Metale Yin będą mieć teraz duże wsparcie od okoliczności oraz od ludzi, dlatego to jest dobry czas na rozwiązanie starych problemów, które dotąd spędzały wam sen z oczu. To również dobry czas na wyjazd rodzinny i naładowanie akumulatorów do dalszych działań. Warto zainwestować w szkolenia, szczególnie, jeśli ich tematyka związana jest z pracą lub prowadzonym biznesem.

 

geng.gif  Metale Yang będą mieć teraz wspaniały czas, kiedy wszystko, za co się wezmą, będzie wychodzić. Sprawy mogą się toczyć wręcz same, bez naszego udziału. Niektórzy będą musieli działać według zasad innych, ale jeśli nie będzie innej drogi, trzeba będzie zrezygnować z dumy i pomyśleć o efektach, a te mogą być bardzo dobre.


Buliński Włodzimierz

997