Prognoza na Czerwiec w roku Drewnianego Smoka

wąż

 

Czerwiec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Konia i będzie trwać od 5 czerwca do 7 lipca.

Czerwiec będzie pierwszym miesiącem w tym roku, który wyłamie się z harmonijnej zasady opartej na cyklu wspierania. Jeśli prześledzimy wszystkie poprzednie miesiące roku, to zauważymy, że między energią tak zwanego Niebiańskiego Pnia, a energią tak zwanego Ziemskiego Konaru, zachodziła relacja wspierania, czyli jedna energie wspierała drugą, co oczywiście w rozumowaniu Feng Shui jest cyklem harmonijnym. Energie czerwca znajdą się teraz w cyklu kontroli, który nie bez przyczyny jest nazywany też cyklem niszczenia, choć jak zawsze, wszystko uzależnione jest od proporcji i danej sytuacji. Od razu uspokajam, że w tym miesiącu o niszczeniu nie będzie mowy, a raczej o modelowaniu, moderowaniu czy nawet uszlachetnianiu, co wyjaśnię później. Oczywiście z racji tej ciemniejszej strony Metalu Yang mogą się zdarzać wyjątki.

Czerwiec przyniesie nam energię Metalu i Ognia, które oczywiście są wobec siebie w cyklu kontroli, a zatem możemy doświadczyć zaburzenia harmonii, choć później wyjaśnię, co zrobić, aby wykorzystać ten proces do celów tworzenia czegoś pozytywnego.  

Wchodząc w szczegóły, zobaczymy w akcji żywioł Metalu Yang, który symbolizuje potężny miecz, tnący wszystko, co spotka na swojej drodze. On działa zdecydowanie i bez zbędnych konwenansów, choć często z zasadami, jednak to jeszcze zależy od reakcji przeciwnika. Występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać. Metal Yang to patron walki i zdecydowanego uderzenia, którego cechy mogą teraz się objawiać w działaniach ludzi. Metal Yang czasami potrafi dla wielkiej sprawy poświęcić jednostki, dlatego mogą się teraz pojawić wydarzenia, z których skutkami nie każdy może się zgadzać. Pamiętajmy, że ten żywioł oznacza również taktykę i plan działania, dlatego będziemy mogli go wykorzystać do przeciwdziałania niekorzystnym sytuacjom. Powinniśmy zatem teraz postawić na skrupulatne i twarde procedury, które dla niektórych mogą się wydawać nudne, ale one mogą teraz nawet uratować komuś życie, dlatego podejdźmy do pewnych spraw właśnie w sposób schematyczny.

Drugi rodzaj energii miesięcznej to żywioł Ognia Yin, który to symbolizuje płomień świecy, czyli Ogień, ale taki bardziej subtelny, a znajdziemy go w tak zwanym Ziemskim Konarze Konia, który to może mieć wpływ na ludzkie odczucia i zachowania. To może spowodować, że będziemy teraz bardziej milsi dla innych, więcej będzie w nas empatii i potrzeby bezinteresownej pomocy.  W składzie tej drugiej energii, będzie działać jeszcze domieszka żywiołu Ziemi Yin, która co prawda powiększy aktualne roczne zasoby tego żywiołu, ale będzie to ta bardziej delikatna Ziemia, która może dać ludziom więcej zdrowego rozsądku i może być remedium na mocniejsze skutki reakcji kontroli między Ogniem a Metalem, wszak Ziemia godzi ze sobą te dwa żywioły. Ta Ziemia może nieco rozładować emocje i ostudzić zbyt gwałtowne działania, sprowadzając tych bardziej naładowanych fighterów do przysłowiowego parteru.
Bazując na wszystkich składnikach energii czerwca, widzimy, że jego energią wypadkową będzie żywioł Metalu, i to on może się zaznaczyć w wydarzeniach, jakich będziemy doświadczać. Niestety, ale to jest polaryzacja Yang, porównywana też z czołgiem czy wozem pancernym, zatem możemy teraz słyszeć o jakichś akcjach militarnych z użyciem ciężkiego sprzętu bojowego. Metal może nas również dość gwałtownie wprowadzać w nowe prawo czy przepisy, które mogą nas przytłoczyć.
Korzystając ze słonecznej pogody, jaką miesiąc Konia powinien nam zapewnić, wybierzemy się nad akweny wodne, ale rzeczywista woda, która jest związana z żywiołem Wody, zostanie poparta silnym Metalem, co może oznaczać możliwość występowania wypadków związanych z rzeczywistą wodą w obliczu pewnej gwałtowności. Może się zdarzać teraz więcej wypadków, gdzie ludzie będą ulegać wypadkom na jachtach, żaglówkach, wpadając rozpędzonymi samochodami do wody, a nawet może się przydarzyć jakaś katastrofa większego statku.
Jeśli zaś chodzi o pogodę, to tak, jak sugerowałem wyżej, powinna ona dopisać, ale za sprawą Metalu Yang możemy doświadczać chwilowych gwałtownych burz z gradobiciem włącznie. Niestety mogą się też zdarzać przykre wydarzenia z żywiołem, jakim jest woda, czyli powodzie i podtopienia.

Patrząc obrazowo na cały filar obecnego miesiąca, można by go porównać do widoku wypalania laserem obrazu na metalowej płycie, co może symbolizować moje wcześniejsze nawiązanie do modelowania. To jest też proces uszlachetniania, ponieważ ze zwykłej metalowej płyty można stworzyć coś pięknego. Widać tutaj podpowiedź wykorzystania energetyki czerwca, która jest odzwierciedleniem cyklu kontroli, do osiągnięcia pozytywnych i konstruktywnych efektów. Miesiąc ten będzie wspierał zajęcia oparte na pracach badawczych, wszelkie techniczne dziedziny oraz projektowanie i analitykę. Teraz możemy dużo udoskonalić w swoim otoczeniu, i będzie to też dobry czas zarówno dla wynalazców oraz zwykłych majsterkowiczów. Jak mówi jedna z reklam, każdy będzie teraz mógł zostać bohaterem swojego domu. ;-) 

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to miesiąc Konia, tak jak poprzedni miesiąc Węża, przyniesie dużo pozytywnej energii, która będzie widoczna w postępowaniu ludzi. Tak jak w poprzednim miesiącu i teraz emocje mogą odegrać ważną rolę w kontaktach między ludźmi, ale teraz będą to stonowane emocje zawierające dużo miłości, empatii i zrozumienia. Jest tak, ponieważ w poprzednim miesiącu ziemski konar był Ogniem Yang, zatem ludzie mogli być bardziej porywczy a teraz ziemski konar będzie miał polaryzację Yin, zatem ludzie będą bardziej panować nad emocjami. Gdyby jednak niektórzy mimo wszystko nie mogli zapanować na emocjami, to obecny żywioł Ziemi dodatkowo rozładuje emocje i przyniesie tez więcej zdrowego rozsądku i przysłowiowego stąpania po twardej ziemi. Ten żywioł oznacza też opanowanie i koncentrację, zatem będzie pomagał nawet w typowo podbramkowych sytuacjach. Ziemia to cierpliwość i tak zwany efekt zimnej głowy, co oznacza, że wykazując te cechy, będziemy mogli nawet wygenerować ciekawe efekty. Ziemia w sposób łagodny przekieruje energię od Ognia do Metalu, czyniąc łagodny przepływ energii.
Miesiąc Metalowego Konia może przynieść bardzo wiele pożytecznych efektów w postaci dobrze zaplanowanych przedsięwzięć oraz honorowych postaw, wszak ten żywioł oznacza między innymi  honor i zasady. Będą też i tacy, którzy zdecydują się na silne uderzenia w przeciwnika, bez troski o zasady a nawet powód. To niestety ta mniej przyjazna druga twarz Metalu Yang. Taki Metal może przeć na przód jak wystrzelony pocisk z działa, i jedyną formą obrony będzie być poza linią jego strzału. W praktyce taka energetyka może oznaczać konieczność konfrontacji siłowych z osobami zdeterminowanymi i nie zawsze wiedzącymi, co tak na prawdę chcą. Tu przestrzegam podczas przebywania na wakacjach w krajach, gdzie często zdarzają się incydenty z imigrantami z odmiennych kultur, niż nasza.
Powracając do pozytywnych aspektów energii miesiąca, to Metal nastroi ludzi do analitycznego myślenia, a zatem w głowach wielu ludzi dojdą do głosu sprawdzone metody na życiowe problemy. Ludzie będą teraz bardziej odważni na zmiany, innowacje oraz szybkie decyzje, które w aspektach biznesowych mogą przynieść ciekawe rezultaty. To będzie dobry czas na skorzystanie z wszelkich form dofinansowania w kierunku rozwoju i unowocześniania firm.

Efekty energetyki czerwca będą też widoczne w świecie polityki, gdzie może być bardziej nerwowo, a to za sprawa jakichś nagłych zmian w prawie. Znów mogą się pojawiać dość zdecydowane protesty, które mogą spotkać zdecydowany odwet ze strony władzy. Duża dynamika może zaistnieć w egzekwowaniu prawa, a najbardziej spektakularne efekty będzie można zanotować w kontrolach drogowych oraz kontrolach skarbowych. Możemy usłyszeć o wykryciu i zlikwidowaniu zorganizowanych grup przestępczych, które trudnią się handlem bronią, czy wyłudzają zwroty podatkowe. Kontrolowane będą też organizacje pozarządowe i fundacje o dziwnych powiązaniach.

W polityce międzynarodowej może teraz dochodzić do twardych negocjacji, które mogą się zakończyć mocnym akcentem. Prawdopodobnie efektem jakichś rozmów na najwyższym szczeblu mogą być sankcje a nawet interwencja militarna. Należy pamiętać, że zbyt silny Metal Yang można tez porównać do czołgu bojowego, tak więc niewykluczone, że gdzieś na świecie dojdzie do interwencji zbrojnej, a już na pewno znajdzie to swoje odzwierciedlenie w wojnie na Ukrainie. Niestety istnieje też bardzo możliwa próba użycia broni chemicznej. Bardzo możliwe, że jakieś państwo dokona próby jakiejś broni, lub wystrzelenia pocisków, w wyniku czego może zostać zniszczony samolot lub cywilny budynek, najprawdopodobniej szkoła. Może również dojść do błędnego zestrzelenia pasażerskiego statku powietrznego.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to silny żywioł Metalu będzie wspierał następujące dziedziny: przemysł RTV-AGD, przemysł samochodowy, zbrojeniowy, produkcja związana z rzeczywistym metalem, stocznie, przemysł sportowy, bankowość oraz handel kruszcami. Bardzo duże zyski możemy teraz również obserwować w przemyśle technicznym i wojskowym. Giełda ma jeszcze wspomaganie żywiołu Ognia, zatem ten miesiąc może być bardzo dobry, jeśli chodzi o zaróbki na giełdach.

Nadchodzący miesiąc, tak jak i poprzedni, będzie też dobrym okresem do zrobienia rozgłosu, reklamy czy promocji, dlatego jeśli odpowiednio zredagujecie ogłoszenie lub kampanię reklamową, efekty mogą przejść wasze oczekiwania. Z tego samego powodu będzie to dobry czas dla show biznesu i telewizji, gdzie odpowiednio stworzony produkt, pokazany w odpowiednim czasie będzie mógł zatrząść rynkiem. Trzeba będzie uważać na wszelkie potknięcia czy kompromitacje, ponieważ zanotowane właśnie teraz, będą mogły przekreślić na zawsze niejedną dobrze zapowiadającą się karierę. Bardzo dobre rezultaty będą teraz mogli osiągnąć osoby, które śpiewają lub przemawiają.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, to czerwiec będzie pod działaniem trygramu Kan, a ten może przynieść wiele wydarzeń związanych ze światem mediów, a prym w tym będą wiedli mężczyźni w średnim wieku. Może też wyniknąć jakiś skandal związany z środkami masowego przekazu za sprawą jakiegoś znanego dziennikarza czy prezentera, ewentualnie  dojdzie do zmian prawa w zakresie mediów. Więcej się będzie teraz mówić o wydarzeniach związanych z medycyną, farmaceutyką transportem, turystyką i usługami medycznymi i niewykluczone, że dojdzie do jakiejś zaskakującej zmiany prawa lub przepisów związanych z którąś z tych dziedzin, która może wywołać zdecydowany sprzeciw obywateli. Może wrócić temat związany ze sprawą szczepień i kontrowersjami z tym związanymi. Jakieś zmiany albo incydenty mogą się zdarzyć w temacie związanym z wodą i również może dojść do skażenia wody pitnej lub poważnej awarii związanej z dostarczaniem wody. To skażenie może być też dokonane celowo, biorąc pod uwagę silny charakter miesięcznej wypadkowej energii żywiołu Metalu Yang, czyli może być to cos związane z bronią chemiczną. Może też nastąpić awaria oczyszczalni ścieków i zatrucie środowiska. Niewykluczone, że usłyszymy o otruciu jakiejś ważnej osoby.
W centrum uwagi mogą się również  pojawić wydarzenia związane ze statkami, stoczniami i elektrowniami wodnymi. Ten miesiąc może być też nacechowany w wiele incydentów związanych z Internetem i cyberatakami, dlatego dobrze zabezpieczcie swoje komputery i smartfony, nie wierzcie w to, co piszą portale, szczególnie te plotkarskie i każda ważna wiadomość sprawdzajcie u źródła. Może się też zdarzyć jakaś awaria światłowodu lub rurociągu na dnie oceanu lub morza. Będzie teraz więcej celowej propagandy i manipulacji, dlatego logika będzie podstawą do zrozumienia danej sytuacji, za którą odpowiada obecny aktualnie żywioł Metalu w energetyce rocznej. Będzie teraz więcej plotek, które będą miały za zadanie zniszczyć niejedną karierę czy życie osobiste, ale osoby stosujące takie metody mogą zostać teraz srogo ukarane. Dowiemy się też prawdopodobnie o romansach znanych ludzi oraz spektakularnych rozwodach z wielkim majątkiem w tle.

 

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki czerwca w roku Drewnianego Smoka, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południe, gdzie znajdzie się energia tak zwanej żółtej” piątki”, która będzie tutaj bardzo silna i może powodować kłopoty zawodowo finansowe w wyniku roztargnienia i nieprzemyślanych decyzji. Jeśli w naszym domu w rejonie południa znajdują się drzwi główne lub nasza sypialnia, to możemy być zagrożeni takimi problemami, ale również może ucierpieć nasze zdrowie, a w szczególności układ krążenia, serce, oczy czy układ hormonalny. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie południowym to mogą się zdarzyć problemy z działem reklamy, ewentualnie może nawiedzić nas kontrola, co przy uchybieniach może się skończyć bardzo źle.  Jako remedium umieśćmy tam kombinacje z czterech kul srebrnych i dziewięciu złotych w okrągłej misie, i dopilnujmy aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek zachodu, gdzie znajdzie się energia, która może powodować kradzież, komplikacje prawne oraz awantury i nieporozumienia, chociaż kierunek zachodni, może te efekty nieco osłabić, to nie lekceważyłbym tych zapowiedzi. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera, jeśli użytkujemy ten sektor oraz nie wdawać się w żadne przepychanki.  Jako remedium postawmy tam i palmy czerwoną stożkową święcę lub kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby, powodując w szczególności urazy głowy, problemy z zatokami czy z dysfunkcje układu pokarmowego, dlatego koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się zastoju w komunikacji, płynności finansowej, ale również problemów z prawem a nawet wypadków.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

 

 

Gui.gif Wody Yin znajdą teraz największe oparcie w bliskich, których warto będzie posłuchać, ponieważ pewne rzeczy trzeba będzie zobaczyć z nieco innej perspektywy, i oni im w tym pomogą. Finanse będą dopisywać oraz będzie okazja na tak zwane łatwiejsze pieniądze, oraz jakieś zaległe pieniądze, dofinansowania, ewentualnie będzie można coś wygrać, dlatego koniecznie spróbujcie szczęścia w grach losowych lub wystartujcie w jakimś konkursie.

 

ren.gif Wody Yang będą teraz pod działaniem energii, która przyniesie im ogromne wsparcie od okoliczności, które sprawią, że wszystko będzie się toczyć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Okoliczności również przyniosą wsparcie, dzięki czemu wykonacie plan i załatwicie wszelkie trudne sprawy, ale trzeba będzie sobie założyć pewne zasady działania. Jeśli będziecie działać w zespole lub ze wspólnikiem, efekty finansowe mogą być bardzo atrakcyjne.

 

Yi.gif Drzewa Yin mogą mieć teraz do załatwienia sporo spraw urzędowych i organizacyjnych, które w brew pozorom przyniosą wiele korzyści, dzięki którym otworzą się przed nimi nowe możliwości rozwoju. W sprawach zawodowych warto powalczyć z konkurencją, dzięki czemu uzyskacie premię lub awans. Nie warto będzie się uciekać do nietypowych pomysłów, ponieważ może to zostać odebrane, jako robienie wokół siebie sztucznego szumu i cała wasza praca pójdzie na marne.

 

ija.gif Drzewa Yang będą mieć teraz trochę pod przysłowiową górkę i jeśli poddadzą się surowej samodyscyplinie, będzie można osiągnąć sukces. Dobrze będzie zrobić wewnętrzny audyt w firmie, ponieważ może was odwiedzić kontrola. To czas, w którym warto przyjrzeć się wszelkim zaległościom, ponieważ jakaś sprawa z przeszłości może pokrzyżować wam ważne plany. Zwróćcie uwagę na wszelkie niuanse prawne oraz bądźcie ostrożni za kierownicą. Pamiętajcie teraz o grze fair.

 

ding.gif Ognie Yin nie powinny teraz narzekać na brak zajęcia, co może znacznie podreperować ich ewentualną dziurę budżetową, ale może się to odbić deficytem czasu dla bliskich i przyjaciół. Finanse będą teraz dopisywać, więc warto zawiązać jakąś spółkę, aby podołać wszelkim wyzwaniom w tej materii, a pracy będzie w brud. Mimo wielu biznesowych okazji, starajcie się nie łapać kilku srok za ogon. Będzie można teraz liczyć na przyjaciół lub wspólników, dlatego dobrze będzie teraz działać w zespole.

 

Bing.gif Ognie Yang doświadczą wielu niespodzianek od losu i mogą to być zarówno sukcesy zawodowe okraszone premią, ewentualnie powinny spróbować szczęścia w grach losowych, ponieważ będzie szansa na wygraną. W sprawach biznesowych będzie to idealny czas na załatwianie wszelkich dotacji i dofinansowań. To może być intensywny czas towarzyskich spotkań. To idealny czas na załatwianie dofinansowań i dotacji, które mogą wesprzeć działalność gospodarczą.

 

Ji.gif  Ziemie Yin będą mieć teraz wspaniały czas za sprawą pojawienia się niezwykle pomocnych ludzi, dzięki którym sprawy mogą się teraz toczyć zadziwiająco dobrze. To będzie dobry czas na zaczynanie wszelkich przedsięwzięć biznesowych, choć efektów materialnych na razie nie będzie zbyt obfitych. To też dobry czas na podwyższanie kwalifikacji, dlatego warto teraz zainwestować w kurs lub szkolenie. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na jakieś sprawy rodzinne.

 

Wu.gif Ziemie Yang uzyskają od przyjaciół ważne wsparcie, które pozwoli im na chwilę oddechu od spraw zawodowych. To będzie dobry czas na załatwienie wszystkich zaległych trudnych spraw, które od dawna wisiały nad wami jak wyrok, ale teraz dacie im radę właśnie z pomocą dobrych przyjaciół. To będzie generalnie bardzo towarzyski okres, dlatego warto być aktywnym i próbować poszerzać swoje znajomości, które mogą w dalszej perspektywie, nawet zmienić wasze życie.

 

Xin.gif Metale Yin będą teraz miały trochę nerwowy czas z uwagi na pojawienie się niesprzyjających osób, które mogą zmusić do pojawienia się w sądzie, ewentualnie trzeba będzie zapłacić jakąś karę za zwłokę lub mandat. Ostrożnie za kierownicą i podczas uprawiania sportów, ponieważ będzie zagrożenie wypadkiem. W sprawach zawodowych możliwy awans, ale nie radzę teraz eksperymentować, lecz postawić na stare sprawdzone sposoby. Uwaga na konkurencję.

 

geng.gif  Metale Yang będą mieć teraz moce decyzyjne w sprawach zawodowych, co może oznaczać awans lub premię, ale trzeba będzie najpierw uporać się z wszelkimi zaległymi sprawami, które mogą przynieść zaskakująco dużo dobrego. Trzeba się będzie wykazać teraz dobrą organizacją, ale również nie obędzie się bez pomocy innych, jeśli chcecie być na topie. Czas na odświeżenie starych przyjaźni, które mogą stworzyć wam nowe możliwości.


Buliński Włodzimierz

 

 

596