Prognoza na Wrzesień w roku Drewnianego Konia

gui
kogutWrzesień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Koguta i będzie trwać od 7 września do 8 października.

Sierpień, czyli tak zwany miesiąc Małpy, zapoczątkował drugą połowę roku i zrobił to w bardzo dynamicznym stylu, a wszystko przez silną kumulację żywiołu Wody, którą przyniósł ze sobą. Woda jest żywiołem związanym z umiłowaniem życia i mądrością, ale jeśli jest zbyt silna, potrafi również narobić sporo szkód, co mogliśmy również obserwować w minionym miesiącu. Sprawdziły się moje zapowiedzi związane z załamaniem pogody i przyjściem deszczowej pogody, kłopotami linii lotniczych (Alitalia), użyciem ciężkiego sprzętu bojowego w konflikcie na Ukrainie czy katastrofami morskimi (zatoniecie łodzi ze 170 osobami u wybrzeży Libii). Również mogliśmy obserwować zgubne oddziaływanie silnego żywiołu Wody na ludzką psychikę i tak, media doniosły nam o samobójczej śmierci znanego aktora Robina Williamsa oraz młodego obiecującego kolarza Igora Decraene. Obserwowaliśmy również inne wydarzenia, związane z oddziaływaniem energii Feng Shui , które przyniosły inne zapowiadane zdarzenia. Obserwowaliśmy wydarzenia związane z epidemią Eboli, infekcje grypy żołądkowej (fałszywy alarm odnośnie Eboli u pacjentki w Berlinie, liczne zatrucia pokarmowe w kurortach wypoczynkowych), zmiany związane ze służbą zdrowia, awarie związane z energetyką (wpadka organizatorów Mistrzostw Świata w piłce siatkowej).

Wrzesień przyniesie nam podobny charakter energetyki, ponieważ znów będziemy mieć zaakcentowany żywioł Wody, ale tym razem już bardziej spokojnej. Podstawowe składniki tego miesiąca to Woda Yin ponad konarem Koguta, dlatego wypadkową siłą będzie wspomniany wcześniej żywioł Wody. Niestety ta z pozoru słaba Woda, może również wpłynąć na psychikę niektórych ludzi, dlatego tak jak w poprzednim miesiącu, niektórzy z nas mogą czuć się nieco przygnębieni i znów możemy słyszeć o załamaniach nerwowych, nawrotach depresji, zgubnych skutkach nadużywania alkoholu i narkotyków, wszelkiego rodzaju okaleczeniach oraz o napaściach na punkcie seksualnym. Te powyższe wydarzenia są ściśle związane z charakterem energii września, gdzie Woda Yin może przynosić smutek i dziwne zachowania a Metal Yin symbolizuje między innymi nóż i przebiegłość, czyli nie trudno wyobrazić sobie zachowania ludzi, potajemnie wbijających nóż w plecy innych. Oczywiście musimy brać pod uwagę nie tylko ten dosłownie przedstawiony obraz, ale również szereg zachowań, które będą miały na celu zrobienie komuś na złość, przy jednoczesnym zachowaniu niewinnej miny.
Połączenie tych dwóch energii może również wpłynąć na świat polityki i możemy obserwować wydarzenia związane ze szpiegostwem i wyciąganiu jakichś starych haków na przeciwników. Pewnie wróci jak bumerang, sprawa „taśm prawdy” i dowiemy się nowych rewelacji. Również w polityce międzynarodowej, w temacie światowego pokoju, najprawdopodobniej będziemy mogli zaobserwować manifestację działania tej połączonej energetyki i tak na Ukrainie mimo oficjalnego wyciszenia konfliktu z prorosyjskimi separatystami, cały czas mogą być prowadzone potajemne działania oraz prowokacje, które będą trudne do zweryfikowania. Niewykluczone, że do konfliktu włączy się też inne państwo lub organizacja paramilitarna.
Pod przykrywką dobrych zamiarów może dojść do wywołania kolejnych zamieszek. Bardzo prawdopodobne, że w nieznanych okolicznościach zginą jacyś wpływowi ludzie związani z konfliktem na Ukrainie. Na pewno usłyszymy też wątki związane z przemytem lub przechwyceniem broni.
Metal Yin, który wiąże się z jesienią i niską temperaturą, może przynieść pierwsze przymrozki, co może się objawić zimnymi nocami i zmarznięciem plonów rolnych, dlatego jeśli ktoś ma swoją plantację tykwy butelkowej, musi uważać, aby nie stracić owoców. W lotnictwie może dochodzić do awarii z w wyniku oblodzenia maszyn, a w sporcie do bardzo nieprzyjemnych kontuzji.
Jeśli chodzi o gospodarkę, dalsze oddziaływanie żywiołu Wody może przedłużyć pesymistyczne nastroje inwestorów, co odczuje giełda, ale może dojść do niespodziewanych zmian w cenach stali, metali kolorowych oraz złota czy srebra. Prawdopodobnie usłyszymy też o kradzieżach i defraudacjach pieniędzy a niektóre skandale mogą wpłynąć na wiarygodność i akcje niektórych firm. Zwyżkę powinien zanotować sektor papierniczy, drzewny, meblarski, tekstylny oraz ożywi się rynek ofert sezonowych.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, wrzesień może przynieść ciekawe wydarzenia kulturalne, doniesienia o romansach oraz nowych związkach znanych ludzi. W świetle reflektorów mogą się teraz znaleźć młode kobiety a w szczególności modelki. Być może usłyszymy nowe hity w przemyśle muzycznym a filmowcy pochwalą się jakimś nowym dziełem. Te energie również mogą wprowadzić zmianę nastroju w naszych domach, między małżeństwami, które mogą teraz przeżywać drugą młodość. Część z nas może poczuć potrzebę większych namiętności i odświeżymy klimat naszego związku, a poniektórzy mogą nawet zdecydować się na skok w bok ;-)

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki września w roku Drewnianego Konia, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Bardzo niebezpiecznie może być w kierunku południowym oraz w tej części krajów i kontynentów, a jest to spowodowane połączeniem się energii Tai Sui oraz energii miesięcznej, które to mogą stanowić wybuchową mieszankę. Uważajmy na podróże w tym kierunku, ponieważ mogą się zdarzać wypadki samochodowe oraz osunięcia ziemi i skał. Może dochodzić do trzęsień ziemi oraz erupcji wulkanów. W naszych domach i mieszkaniach, a dokładnie w ich południowej części, nie róbmy żadnych remontów i dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bijącego mechanicznego zegara. Jeśli mamy biuro w części południowej domu lub drzwi w tym rejonie firmy, może nas spotkać strata finansowa albo jakaś kontrola, która wypatrzy jakieś stare zaniedbania. Jeśli majsterkujemy w tej części domu, uważajmy na oczy i głowę – możliwe urazy oczu i krwotoki. Jako remedium, oprócz dźwięku bijącego zegara i dodatkowo umieśćmy tam coś granatowego. Najbardziej newralgiczne dni związane z tym kierunkiem w miesiącu Koguta to: 7, 16, 25 września i 4 października.

Drugim newralgicznym kierunkiem będzie północny zachód i jeżeli w tej części domu mamy tam biuro lub wejście do firmy, kłopoty mogą dotyczyć osoby samego szefa. Możemy teraz zanotować spadek w produkcji czy sprzedaży a kontrahenci będą się ociągać z płatnościami. Mogą się też zdarzać wszelkiego rodzaju wypadki samochodowe oraz lotnicze, dlatego na wszelki wypadek zmieńmy nasze plany, ewentualnie spróbujmy tak ułożyć podróż, aby nie udawać się bezpośrednio w tym kierunku. Miejmy również baczenie na te miejsca w domu lub w firmie ze względu na ewentualne problemy ze sprzętem komputerowym, elektronicznym a w szczególności z bezpieczeństwem danych. Jeśli mamy sypialnię w tej części domu lub mieszkania, postawmy tam remedium w postaci kalabasza, ponieważ mogą nas dręczyć choroby a szczególności bóle zatok.

Trzecim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu może być wschód, którego energetyka będzie sprzyjać zastojom lub koniecznością dłuższego oczekiwania na efekty. Ta energetyka może wpłynąć na rozwój wydarzeń na Ukrainie i może pewne sprawy uspokoić, ale to może oznaczać tylko pozorny spokój, jeśli spojrzymy na wcześniej opisywany charakter działania miesiąca wodnego Koguta.
Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji. ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on)

gui Wody Yin będą miały teraz okazję przebywać wśród wielu ludzi, dlatego powinny szczególnie teraz wykorzystać wszelkie znajomości i kontakty, aby załatwić zarówno zaległe oraz bieżące sprawy. Dodatkowo znajdą się tacy, którzy pomogą nam w tematach, które uważaliśmy dotąd nie do załatwienia.

ren Wody Yang będą musiały się teraz zmierzyć z konkurencją, ale bez problemu sobie poradzą, jeśli będą robiły swoje, ewentualnie posłuchają rad osób starszych lub bardziej doświadczonych. Znajdą się tacy, którzy docenią ich pracę i otworzą im nowe możliwości. To miesiąc z dobrymi perspektywami, więc tylko działać.

yi Drzewa Yin mają teraz szansę na ogromne wsparcie za sprawą pomyślnych okoliczności, ale nie powinny tego przeceniać, ponieważ jeśli wyjdzie na jaw, że mają coś na sumieniu, będzie trzeba posypać głowę popiołem i ponieść pewne konsekwencje. Uwaga na ryzykowne posunięcia, ponieważ możliwe kłopoty natury prawnej.

jia Drzewa Yang mogą mieć teraz duże możliwości, jeśli dobrze wykorzystają swoje najlepsze atuty. Może być potrzeba przygotowania odpowiedniego planu lub zdobycia dodatkowych umiejętności. Jeśli skorzystają z pomocy wpływowych osób, ich moce decyzyjne mogą wyraźnie wzrosnąć.

ding Ognie Yin nie powinny teraz balansować na zbyt cienkiej linie, ponieważ mogą się wpakować w spore kłopoty. Powinny też uważać na słowa, aby dodatkowo nie pogorszyć swojej sytuacji. Uwaga na drodze i koniecznie zdejmujemy nogę z gazu. Na osłodzenie informacja o możliwej premii i warto również spróbować sił w grach losowych.

bing Ognie Yang będą teraz ostro zapracowane i jeśli przyłożą się do powierzonych im zadań, czeka ich możliwość podreperowania swoich finansów, ale również możliwość awansu. Generalnie teraz będzie czas na ważne decyzje, które mogą im otworzyć drogę do kolejnych sukcesów. Panie mają szansę poznać dobrego partnera a panowie odpowiednią partnerkę.

ji Ziemie Yin mogą dostać od losu niepowtarzalną okazję do wzbogacenia się za sprawą niesamowitego fartu. Powinny koniecznie spróbować swoich sil w teleturniejach, konkursach oraz zagrać w lotto. Jeśli chodzi o biznes, sprawy powinny teraz iść wręcz z automatu a my tylko pilnujmy, czy wszystko się zgadza z naszymi wyliczeniami.

wu Ziemie Yang mogą mieć teraz szerokie pole do popisu, a to za sprawą pojawiających się wielu możliwości biznesowych. Okazji do zarobienia pieniędzy będzie teraz tyle, że mogą stracić poczucie czasu i nabawić się bezsenności. Aby sprawy poszły zgodnie z planem, muszą działać nietypowo i zdecydowanie. Panowie powinni teraz wypatrywać kobiety ich życia.

xin Metale Yin będą teraz zajęte działaniem i tworzeniem nowych projektów i dobrze, aby zrobiły to we współpracy z innymi, wtedy będzie łatwiej o efekt. Ten miesiąc może być trochę męczący i pewne sprawy nie przyniosą teraz odpowiednich skutków, dlatego dobrze rozłóżmy siły i nie traćmy ich na eksperymenty, które teraz się najnormalniej nie sprawdzą.

geng Metale Yang muszą w tym miesiącu nauczyć się większej tolerancji, ponieważ nie wszystkie ich pomysły przypadną do gustu innym. Sytuacja zmusi ich do nietypowego sposobu działania a niekiedy trzeba będzie nawet trochę zaryzykować. Nie powinny tracić z oka konkurencji nawet na chwilę, ponieważ na ich miejsce czeka już kilku chętnych.

 


Buliński Włodzimierz

2197