Prognoza na Styczeń w roku Drewnianego Konia

ding
wolStyczeń według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Wołu i będzie trwać od 5 stycznia do 4 lutego.

Grudzień, nazywany miesiącem Szczura, reprezentowany był przez układ dwóch żywiołów, które względem siebie występowały w relacji kontrolującej i była to walka między dwoma najbardziej charakterystycznymi żywiołami, czyli między Wodą a Ogniem. Nietrudno było się domyśleć, że taka skrajność spowoduje dosyć intensywne wydarzenia w tym okresie. Za sprawą energii ziemskiego konaru obserwowaliśmy w ludzkich poczynaniach wiele fałszywych zachowań i słów bez pokrycia oraz działań wbrew ogólnie przyjętym zasadom. Pojawiły się również skrajnie złe efekty tej energii, które zresztą zapowiedziałem w poprzedniej prognozie a chodzi o makabryczne zbrodnie (zabójstwo rodziców przez dwoje młodych ludzi w Polsce, zasztyletowanie ośmioro dzieci z Australii). W tej pierwszej sprawie wystąpił również zapowiadany wcześniej wątek molestowań seksualnych. Energia niebiańskiego pnia wpłynęła nie tylko na uwolnienie gorących do czerwoności emocji wśród artystów (głośna ostra polemika między Michałem Wiśniewskim a Marylą Rodowicz), ale również zaowocowała zapowiadanymi przeze mnie awariami elektrowni , elektrociepłowni oraz infrastruktury energetycznej (gigantyczna energetyczna awaria w Szczecinie, zamknięta przestrzeń powietrzna nad Londynem). Energia Ognia Yang przyniosła też rekordową ilość pożarów a w tym pożarów na wodzie (statki), czyli idealne odzwierciedlenie pełnej energii Ognistego Szczura. Moje zapowiedzi sprawdziły się również odnośnie pogody i tak do połowy miesiąca obserwowaliśmy rekordowo cieple dni a w drugiej połowie sypnęło obficie śniegiem. Tak jak zapowiadałem, nie obyło się również bez skandali z dokumentami w tle (pokłosie „afery madryckiej”) oraz obserwowaliśmy wydarzenia związane z sądownictwem i zmianami prawa.

Styczeń, jako pierwszy miesiąc kalendarza zachodniego, ale ostatni solarnego kalendarza chińskiego, przyniesie nam tym razem energie występujące względem siebie w relacji wspierającej. Tym razem zobaczymy w akcji żywioł Ognia, ale o polaryzacji Yin, czyli bardziej subtelny rodzaj tego żywiołu, który można porównać do płomienia świecy lub małego kaganka. Drugą część energii będzie stanowić żywioł Ziemi, który będzie zawierał jeszcze domieszkę żywiołu Wody oraz Metalu. Ta energetyczna mieszanka jest związana z konarem Wołu, od którego nazwę bierze ten miesiąc.
Jak widzimy, w tym miesiącu będzie więcej składowych energetycznych, niż w poprzednim, dlatego relacja wspierająca może zapowiadać trochę mniej problematycznych efektów, ale za to wciąż może to być dla większości z nas, bardzo intensywny czas. Wypadkowa energia stycznia sprawi, że będziemy chcieli nieco odpocząć od całego zgiełku codzienności i ukryć się w zaciszu naszych domów. Będziemy teraz również wybierać bardziej kameralne formy zabawy czy wypoczynku. Wiele dotąd głośnych i medialnych spraw, zmieni swój poziom komunikacyjny na bardziej prywatny i szemrany. Ludzie będą teraz bardziej hojni i otwarci, jeśli pojawi się jakiś problem natury ludzkiej. To wszystko objawi się za sprawą specyfiki żywiołu Ognia, który może również wpłynąć na aurę i na pewno zobaczymy dosyć ciepłe dni jak na ta porę roku. Z tym wiąże się również niebezpieczeństwo, ponieważ mogą występować obfite opady śniegu i oblodzenia, które utrudnią życie kierowcom.
Druga część energetyki, czyli Ziemia wprowadzi do życia niektórych ludzi pewne zwolnienie tempa i czas na zastanowienie się nad ważnymi sprawami, z którymi nie mogli sobie poradzić przez cały rok. Będzie również czas na refleksje i bilans strat oraz zysków, co pozwoli na podjecie kluczowych decyzji na przyszłość. Właśnie teraz będzie można na zimno dostrzec, co zrobiliśmy źle a co dobrze i według tego zaplanować strategię na kolejny rok, a ten zacznie się z początkiem kolejnego miesiąca, czyli 4 lutego. Pozostałe składniki energetyki miesiąca stycznia, pozwolą nam na stworzenie planu naprawczego, dlatego teraz pojawi się sporo pomysłów rozwiązujących dotychczasowe problemy, będzie też więcej kompromisów i zdroworozsądkowych decyzji.

Wypadkowa energia miesiąca może też przynieść wiele dyskusji o problemach natury etycznej, zagrożeniach militarnych czy bezpieczeństwu finansowym. Wiele będzie rozmów na szczycie, ale w formie niejawnej, dlatego narośnie sporo mitów i insynuacji, które mogą podzielić ludzi.
W świecie polityki nadal powinno być względnie spokojnie poza pewnymi zgrzytami, które zostaną bardzo sprawnie zamiecione pod dywan. Nie obędzie się również bez ofiar, ale w postaci kozłów ofiarnych a nie faktycznych winnych całego zamieszania. Jeśli chodzi o gospodarkę, to żywioł Ognia, który przynosi optymizm i ożywienie wśród inwestorów i biznesmenów, może wpłynąć pozytywnie na giełdę, ale będzie to chwilowe, więc lepiej nie nastawiać się zbyt optymistycznie. Szczególnie może to być widoczne na rynku walut, których kurs będzie sztucznie reanimowany. Energie miesiąca, tak jak w zeszłym miesiącu będą sprzyjać finansowo sektorowi rozrywkowemu, ale nie będzie to miało takiego rozmachu jak w grudniu, za to ogromny wzrost powinny zanotować gałęzie przemysłu związanego z AGD, sprzedażą samochodów, metalurgią, przemysłem militarnym, sprzętem medycznym oraz chemicznym.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, styczeń może przynieść wydarzenia związane z władzą centralną, głowami państw czy dużych firm, instytucjami zarządzającymi, światem sportu czy wojskowości. Może, zatem dojść do przetasowań na wysokich stanowiskach, mogą nastąpić zmiany prawa, doktryn obronnych, zmian fundamentalnych zasad w świecie gospodarki. W świecie polityki znajdą się osoby, które będą chciały wytknąć pewne błędy przeciwnikom i na tym zbudować swoją karierę. Będzie się teraz dużo mówiło o porządku, nieudolnym prawie, oraz posypią się propozycje uzdrowienia wielu dziedzin, które nie znalazły rozwiązania wcześniej. W większości będą to stare pomysły w nowej odsłonie. Wiele osób będzie teraz przesadnie demonstrowało, jacy to są szlachetni i wspaniałomyślni i co gorsza wiele osób się na to nabierze. Jeśli chodzi o zdrowie, szczególnie w większych aglomeracjach miejskich możemy teraz mieć plagę infekcji górnych dróg oddechowych, których nie można lekceważyć, tym bardziej, że mogą być one przez dłuższy czas praktycznie bezobjawowe. Najczęstsze powikłania jakie wystąpią to zapalenie płuc. Będą też częste przypadki uszkodzenia ciała a w szczególności okolic głowy, dlatego szczególnie uważajmy na śliskiej nawierzchni. Ta ostatnia uwaga dotyczy głównie kobiet.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki stycznia w roku Drewnianego Konia, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południowy wschód, gdzie połączą się energie, które mogą przynieść wiele problemów. Mogą wystąpić katastrofy budowlane, osunięcia ziemi lub wspomniane wcześniej epidemie chorób układu oddechowego. Uważajmy również na psy lub dzikie zwierzęta leśne, które mogą nas pokąsać. Jeśli mamy drzwi wejściowe naszej firmy w południowo wschodnim sektorze, musimy być przygotowani na odwiedziny kontroli w wyniku jakiegoś donosu. W tym sektorze może również dochodzić do awarii sprzętu elektrycznego. Zadbajmy, aby dobiegał tam dźwięk bicia zegara mechanicznego i użyjmy tam wszelkich metalowych ozdób i dodatków wystroju wnętrz. Takie same zalecenia dotyczą naszych domów i jeśli mamy tam sypialnie, to możemy mieć dolegliwości układu pokarmowego, czyli biegunki, wymioty i problemy z żółcią.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek naprzeciwny do poprzednio opisywanego, czyli północny zachód, gdzie znajdą się energie, które mogą zmusić nas do nagłej zmiany planów. Szczególnie może to mieć związek z podróżami, dlatego nie zdziwcie się, jak jakiś samolot nie wystartuje, albo nasze auto odmówi posłuszeństwa. Jeśli mamy drzwi firmy w tym sektorze, możemy teraz zrobić dobry interes, ale może się to wiązać ze zmianami w naszej firmie. Jeśli mamy w tym sektorze sypialnię, może nas dopaść zatrucie pokarmowe, choroby związane z gardłem lub grypa żołądkowa. Zadbajmy, aby i tam dobiegał dźwięk bicia naszego zegara mechanicznego.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północ, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby, dlatego koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się małego zastoju w zamówieniach i w spływaniu wierzytelności. Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

gui Wody Yin mogą nie mieć teraz łatwego życia w pracy a obowiązki mogą znacznie skomplikować im sytuację. Również w życiu codziennym powinny uważać na wszelkie uchybienia i płacić w terminie wszystkie rachunki. Warto zwrócić uwagę na zdrowie, ponieważ możliwa jakaś choroba. Optymistyczną zapowiedzią może być wygrana w grach losowych, więc warto spróbować szczęścia na loterii.

ren Wody Yang mogą być teraz bardzo zdeterminowane i chętne do działania, tym bardziej, że pojawią się moce decyzyjne i uda się załatwić pewne ważne sprawy. Również w sprawach zawodowych okoliczności będą sprzyjać poprawie finansów, które będą wymagały zakasania rękawów i pewnych wyrzeczeń. Koncentracja uwagi na pracy, to motto na nadchodzący miesiąc.

yiDrzewa Yin będą teraz zajęte poprawą swojego wizerunku, gdzie podstawowym punktem, o który zadbają, będzie silniejsze wzbudzanie zaufania. To może być trochę męczące, ale powinno się opłacić, tym bardziej, że w perspektywie tego miesiąca, będzie okazja na łatwe pieniądze. Warto teraz również wysłać totolotka lub pójść do kasyna.

jia Drzewa Yang będą mieć teraz strasznie męczący czas w sprawach zawodowych. Będą teraz dwoić się i troić, przy tym stosując czasami zwariowane pomysły na to, aby przyciągnąć do siebie klientów. Może być z tego ciekawy pieniądz, ale trzeba będzie włożyć w to dużo wysiłków i swojego prywatnego czasu. Warto też pomyśleć o wypoczynku, aby nie zastrajkowało zdrowie.

ding Ognie Yin mogą teraz brylować na salonach i różnych eskapadach, aby pozyskać dobre kontakty. Będą się starać przekonać do swoich racji wpływowe osoby, jednak muszą się uzbroić w cierpliwość, ponieważ na efekty trzeba będzie jeszcze poczekać. Jeśli będzie okazja na zrobienie szybkiego biznesu, koniecznie trzeba będzie działać w grupie.

bing Ognie Yang będą teraz musiały nieco pokonkurować z innymi, aby zostać zauważone, ale przy odpowiedniej taktyce nie powinny mieć z tym problemu. Muszą działać w sposób nietypowy a wywiodą przeciwników w pole. Jeśli będzie możliwość powalczenia o większe pieniądze, muszą być nieufni wobec ewentualnych wspólników.

ji Ziemie Yin będą mogły teraz osiągnąć bardzo dobre efekty, ale pod warunkiem, że wykorzystają do tego pomoc innych i wszelkie znajomości. Razem raźniej, to hasło na nadchodzący miesiąc. Panie będą mieć teraz więcej obowiązków związanych z potomstwem i ewentualnymi problemami, jakie się pojawią w tym temacie.

wu Ziemie Yang w sprawach zawodowych będą odczuwały pewne niedowartościowanie i poczucie odsunięcia. Wszystko z powodu pojawienia się ludzi, którzy będą chcieli nas wygryźć ze stanowiska. Jeśli do tego dojdzie, trzeba będzie postawić wszystko na jedną kartę i być może zrobić coś bardzo nietypowego, ale gdy to okaże się skuteczne, zyskamy podwójnie.

xin Metale Yin dostaną przysłowiowy wiatr w żagle i pokażą, na co je stać, jednak w razie przeliczenia swoich sił, nie obędzie się bez reprymendy. Uwaga na wszelkie nieprawidłowości w dokumentach, ponieważ możliwa kontrola. Nie naginamy prawa, bo będzie potrzeba spotkania się w sądzie a to może nie być zbyt przyjemne.

geng Metale Yang mogą mieć teraz wymarzony czas do załatwiania wszelkiego rodzaju spraw czy zaczynania ważnych przedsięwzięć. Sprawy będą wręcz same posuwały się do przodu, dlatego warto to wykorzystać i zaplanować mały wypoczynek. Panie mają szanse na spotkanie tego jedynego, który sprawi, że poczują się jak w niebie.

 


Buliński Włodzimierz

1743