Prognoza na Sierpień w roku Drewnianego Konia

ren
malpaSierpień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Małpy i będzie trwać od 7 sierpnia do 7 września.

Lipiec, czyli tak zwany miesiąc Owcy, był bardzo dynamicznym i niestety bardzo niebezpiecznym okresem, z którego wiele wydarzeń zostało zasygnalizowanych w mojej poprzedniej prognozie. Bardzo niebezpieczny był kierunek południowo wschodni, z którym możemy powiązać zarówno katastrofę Boeinga 777 (leciał w tym kierunku) na terenie Ukrainy, oraz katastrofę samolotu TransAsia u południowo wschodniego wybrzeża Azji. Niebezpieczny okazał się również kierunek zachodni, i na przykład w zachodnich Chinach doszło do zamachu terrorystycznego, a w Niemczech doszło do tragicznego wypadku polskiego autokaru. To dwa newralgiczne kierunki poprzedniego miesiąca, natomiast jego nominalna energia przyniosła też wiele innych zapowiadanych przeze mnie złych wydarzeń. Obserwowaliśmy walki na terenach około pustynnych (strefa Gazy), zaostrzenie konfliktu na Ukrainie poprzez przemyt broni ze strony Rosji, wybuchowe zachowania polityków („pojedynek bokserski” Korwina Mikke i Michała Boniego) czy historie z bolącymi zębami, które zresztą sami potwierdzaliście w trakcie tego miesiąca. Nie brakło też pozytywnych wydarzeń, a w tym wiadomości o nowych technologiach i wynalazkach.

Sierpień zapoczątkuje nam drugą połowę roku i zrobi to zresztą dosyć wyraźnie, ponieważ przyniesie bardzo silny żywioł Wody, którego nie ma w energetyce obecnego roku, co z jednej strony może być dobre, ale z drugiej już niekoniecznie. Podstawowe składniki tego miesiąca to Woda Yang ponad konarem Małpy, a więc silna Woda wspierana dodatkowo Metalem.
Woda jest żywiołem związanym z umiłowaniem życia, mądrością czy dynamicznym działaniem i może przynieść akcenty o naturze pokojowej, ale jej odmiana Yang jest jak ocean, czyli potrafi być silna i ekspansywna, a nie mając solidnych brzegów, może narobić sporo szkód. W powiązaniu z Metalem Yang, który oznacza też ruch powietrza, oraz energią Drzewa rezydującą w centrum wykresu energii rocznych, może przynieść tsunami na morzach i oceanach oraz obfite ulewy na lądach. Mogą się zdarzać katastrofy w ruchu morskim oraz klęski żywiołowe w wyniku działania wody. Widzimy zatem, że sierpień może popsuć plany urlopowiczów oraz narobić sporo szkód w rolnictwie.
Tak silna Woda może wpłynąć też na psychikę niektórych ludzi, dlatego możemy słyszeć o załamaniach nerwowych, nawrotach depresji a nawet samobójstwach. Woda też może teraz zdziałać cuda, szczególnie dla osób potrzebujących nadziej w sprawach zdrowotnych (choroby nowotworowe, choroby nerek). Na baczności muszą się mieć osoby z chorobami układu krążenia a szczególnie z niewydolnością serca. Niektóre osoby mogą mieć teraz problemy z opuchniętymi nogami a inni poczują, że pora iść do okulisty z powodu zauważalnego pogorszenia widzenia.
Jeśli chodzi o gospodarkę, silny żywioł Wody może przynieść więcej pesymizmu i odczuje to na pewno giełda, gdzie może zacząć królować „kolor czerwony”, czyli spadki i mniejszy ruch. Problemy w biznesie mogą teraz odczuć niektóre linie lotnicze, chociaż turystyka może wciąż notować spore zyski, szczególnie kurorty morskie. Powinniśmy obserwować ożywienie w branży telekomunikacyjnej oraz IT a media nie będą się mogły wyrobić z natłokiem informacji, jakie trzeba będzie przekazać.
Jeśli chodzi o światowy pokój, możemy niestety w sierpniu zaobserwować zaostrzenie walk i wykorzystanie ciężkiego sprzętu bojowego. Walki mogą się również toczyć na wodzie z wykorzystaniem okrętów. Niestety kierunek wschodu jest obciążony problematyczną kombinacją energii w zakresie całego roku, dlatego nie ma dużych szans na pokój na Ukrainie. W związku z tym kierunkiem możemy też niestety usłyszeć o złych wydarzeniach z dziećmi w tle.
Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, sierpień może wywołać jakieś epidemie i niekontrolowane rozprzestrzenianie się wirusów. Najprawdopodobniej zaostrzy się sytuacja w Afryce z wirusem Ebola, ale również usłyszymy o wirusach wywołujących biegunki i wymioty, które mogą dręczyć ludność na innych kontynentach. Generalnie więcej się teraz będzie pisać o chorobach i służbie zdrowia. Prawdopodobnie w życie wejdą jakieś nowe przepisy dotyczące lekarzy oraz jakieś zmiany w zakresie prawa budowlanego i finansowego.
W naszych domach, między teściowymi a córkami lub synowymi może teraz dochodzić do ostrych sprzeczek a nawet do rękoczynów, dlatego panowie, studźcie konflikty już w zarodku. Najprawdopodobniej media doniosą nam o politykach uwikłanych w seks skandale powiązane ze zdradami małżeńskimi. Możemy dowiedzieć się również o poważnych chorobach celebrytów i ludzi ze świata kultury i sztuki.
Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki sierpnia w roku Drewnianego Konia, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.
Bardzo niebezpiecznie może być w kierunku północno wschodnim oraz w tej części krajów i kontynentów. Uważajmy również na podróże w tym kierunku, ponieważ mogą się zdarzać wypadki samochodowe oraz lotnicze. Jeśli mamy biuro w części północno wschodniej domu lub drzwi w tym rejonie firmy, może nas teraz nawiedzić kontrola skarbowa, zainicjowana przez anonimowy donos. Możemy też otrzymać pozew z sądu z powodu znieważenia słownego lub formie pisemnej. Jeśli robimy remont w tej części domu, uważajmy na ręce i palce – możliwe zranienia. Jako remedium, zadbajmy, aby docierał tam dźwięk bijącego zegara i dodatkowo umieśćmy tam coś granatowego. Najbardziej newralgiczne dni związane z tym kierunkiem w miesiącu Małpy to: 13, 28 oraz 7,22, 31 i 1 wrzesień.
Drugim newralgicznym kierunkiem będzie północ, gdzie mogą wystąpić demonstracje, w wyniku, których może dojść do rękoczynów. W tej części krajów lub kontynentów może dochodzić do pożarów i wybuchów. Jeśli mamy garaż w północnej części domu, nasz samochód może mieć problem z układem zapłonu i ogólnie z układem elektrycznym. Nie trzymajmy tam żadnych materiałów łatwopalnych i zróbmy przegląd instalacji elektrycznej, aby nie prowokować losu.
Trzecim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu może być północny zachód, którego energetyka będzie sprzyjać włamaniom i kradzieżom, dlatego jeśli macie w tym sektorze drzwi lub okna to sprawdźcie koniecznie ich zabezpieczenia. Uważajcie również na pogryzienia zwierząt i użądlenia os, których jest ostatnio zatrzęsienie, a najbardziej narażona będzie głowa. Ten kierunek może też przynieść wiadomości o malwersacjach finansowych i zamieszanych w tym osobach na najwyższych szczeblach władzy.
Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji. ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on)


gui Wody Yin będą musiały się teraz zmierzyć z konkurencją, ale bez problemu sobie poradzą, jeśli zawrą jakieś przymierze, ewentualnie posłuchają rad osób starszych lub bardziej doświadczonych. Dobrze, aby teraz zainwestowały w dodatkową edukację i wszelkiego rodzaju kursy, które później zaprocentują. Generalnie to może być bardzo udany miesiąc i pełen wyzwań oraz możliwości.

ren Wody Yang będą teraz otoczone wieloma ludźmi i co ważne, od wielu z nich otrzymają solidne wsparcie. Niestety znajdą się też i tacy, którym się to nie spodoba i będą starali się psuć dobrą atmosferę, jaka się wytworzy, ale inteligentni i spostrzegawczy obserwatorzy tego nie kupią, i Wody Yang będą dalej na przysłowiowej fali, ponieważ ten miesiąc stworzy im dogodne warunki do działania.

yi Drzewa Yin dostaną teraz ogromne wsparcie za sprawą pomyślnych okoliczności i jeśli będą grać fair, efekty mogą być naprawdę wspaniałe. Za sprawą pewnych znajomości z odpowiednimi osobami, mogą osiągnąć spore moce decyzyjne, które mogą się później przełożyć na dobre wyniki finansowe. Generalnie to może być bardzo udany miesiąc i pełen możliwości.

jia Drzewa Yang mogą mieć teraz duże wsparcie od okoliczności, ale nie bardzo będą wiedzieć, jak to wykorzystać. Nie powinny się teraz wplątywać w jakieś niepotrzebne dyskusje , ponieważ mogą zostać łatwo skarcone przez przeciwników. Powinny przypilnować porządku w dokumentach firmowych, ponieważ może ich czekać niezapowiedziana kontrola. Uwaga za kółkiem – możliwa kolizja lub mandat.

ding Ognie Yin powinny mieć teraz bardzo pracowity okres i możliwości o decydowaniu w istotnych dla nich sprawach. Wysiłek w pracy lub biznesie, nie pójdzie na marne a niekonwencjonalny sposób działania pomoże w osiągnięciu dobrego rezultatu finansowego lub awansu. Panowie mają szansę na znalezienie prawdziwej miłości.

bing Ognie Yang będą teraz na cenzurowanym i jeżeli coś chlapną lub postąpią nie fair, energia wróci do nich z podwójną mocą i to w negatywnym tego słowa znaczeniu. Powinny unikać w tym miesiącu alkoholu i nawet po przysłowiom piwie nie wsiadać za kółko, ponieważ może być konieczność stawienia się w sądzie. To dobry czas, aby spróbować sił w grach losowych.

ji Ziemie Yin będą teraz dosłownie zawalone pracą, która wręcz spłynie na nich jak deszczowa nawałnica, ale muszą się też liczyć ze znacznym poprawieniem finansów. Prawdopodobnie będą musiały użyć niekonwencjonalnych metod działania, aby odstawić na dalszy tor konkurencję, ale warto spróbować, ponieważ efekty mogą być na prawdę zadowalające. To również dobry czas na zaskoczenie innych naszą pomysłowością.

wu Ziemie Yang koniecznie powinny teraz odwiedzić kasyno lub popróbować swoich sił w lotto, ponieważ przed nimi miesiąc niesamowitych okazji do wygrywania. To również dobry miesiąc do uzyskania dotacji oraz otrzymania darowizn, dlatego jeśli chcą rozwinąć firmę, powinni z tego koniecznie skorzystać. Możliwe również otrzymanie darowizny lub spadku.

xin Metale Yin będą mogli teraz zrealizować swoje plany z zakresu podróży marzeń lub będą mogły spróbować sił w przedsięwzięciach, które zawsze wydawały im się, jako lekko szalone. Mają też duże szanse w dziedzinie związanej z twórczoścą, jeśli zdecydują się na nietypowe posunięcia. Muszą się jednak liczyć z mocą konkurencji, która będzie własnie teraz szczególnie mocna.

geng Metale Yang będą teraz starali się działać spokojnie i rozważnie a do tego będą zawiązywać cenne sojusze, które dadzą im silne wsparcie. To dobry czas, aby mogli teraz wypromować firmę i przywrócić zaufanie do swojej marki. Szykuje się bardzo ruchliwy okres, obfitujący w liczne spotkania towarzyskie, które mogą zapoczątkować ciekawe projekty.

 


Buliński Włodzimierz

2381