Prognoza na Październik w roku Drewnianego Konia

jia
piesPaździernik według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Psa i będzie trwać od 8 października do 7 listopada.

Wrzesień, czyli tak zwany miesiąc Koguta, przyniósł nam specyficzną mieszankę energii o polaryzacji Yin, której główne składniki to Woda i Metal. Mimo, iż są one względem siebie w tendencji wspierającej (Metal wspiera Wodę), wcale nie gwarantują, że przyniesie to tylko dobre wydarzenia i tak rzeczywiście było w tym miesiącu. W wydarzeniach września udzieliło się wiele cech tych żywiołów, czyli: smutek, nieprzewidywalność, dziwne zachowania, przebiegłość oraz gra nie fair. Gra nie fair oraz złe emocje udzieliły się na przykład reprezentacji Rosji i Brazylii, które nie mogły znieść porażki z polską reprezentacją na mistrzostwach świata w siatkówce, które odbyły się w naszym kraju. Skrajnie dziwne zachowania śledziliśmy w mediach, gdzie mówiono na przykład o makabrycznej zbrodni człowieka, który zabił swoich rodziców i zakopał ich ciała na działce. Polska Policja odnotowała aż dwa przypadki śmiertelne na strzelnicach sportowych (Metal symbolizuje też pocisk). Wpadki zdarzyły się również celebrytom i tak aktor Marek Borowski został zatrzymany za posiadanie narkotyków a aktorka Joanna Liszowska spowodowała wypadek w stanie nietrzeźwości (Woda reprezentuje zarówno leki, narkotyki oraz alkohol). Dowiedzieliśmy się również o malwersacjach finansowych największej firmy informatycznej w Rumunii. Sprawdziły się również moje zapowiedzi o problemach z samolotami w wyniku zjawiska oblodzenia oraz dziwnych działaniach ze strony Rosji w stosunku do innych krajów (sytuacja na Łotwie i Mołdawii).
W tle wydarzeń, jak zapowiadałem, były też piękne kobiety, modelki i mogliśmy obserwować na przykład zaskakującą nominację dla nowej partnerki Putina, która objęła szefostwo w dominującej grupie medialnej Rosji. Niestety dotarła też do nas smutną wiadomość o śmierci Anny Przybylskiej, która przegrała walkę z chorobą.

Październik przyniesie nam tandem zupełnie innych energii, niż te, które gościliśmy w poprzednim miesiącu. Do głosu dojdzie teraz energia Drewnianego Psa, którego główne składniki to Drzewo Yang oraz Ziemia Yang. Pamiętacie, jak pisałem, że nawet reakcja wspierająca między żywiołami nie gwarantuje sielanki w wydarzeniach? To teraz zobaczcie na aktualną energetykę, gdzie silne Drzewo Yang atakuje równie silną Ziemię Yang. Z tego układu chyba pokoju nie będzie, ale spokojnie, znajdą się też i dobre wydarzenia, ponieważ w centrum energetyki Feng Shui znajdzie się żywioł Ognia, który będzie starał się godzić ze sobą te zwaśnione dwie energie. Piszę o tym, abyście nie kojarzyli prognoz tylko z jakąś apokalipsą ;-)
Zostawmy na chwilę słodzenie, aby wytłumaczyć, jakie oddziaływania mogą nam przynieść te dwie „pokłócone” energie. Drzewo Yang to jest dokładnie ta sama energia, co w energetyce aktualnego roku, która może właśnie teraz bardzo silnie zaznaczyć się w sposobie myślenia i czynach ludzi. Ta energia może przynieść bardzo wybuchowe działanie, niechęć do jakichkolwiek kompromisów, a efekty takiego działania mogą być spektakularne, ponieważ energia gwałtownie działającego Drzewa Yang próbuje zniszczyć Ziemię Yang, która też potrafi być stanowcza.
Chcąc namalować obraz przedstawiający ten energetyczny impas, ujrzelibyśmy duże drzewo rosnące na skalistym zboczu, obejmujące je swoimi grubymi korzeniami, które rozsadzają je, naruszając przy tym jego strukturę. Taki układ nie jest wieczny i wcześniej czy później grozi katastrofą. Drzewo miesiąca wzmocnione obecnością takiego samego Drzewa roku, przyniesie teraz silny opór u ludzi, którzy będą to robić nawet bez jakiegoś logicznego wytłumaczenia. Ziemia będzie jednak dzielnie się bronić, tym bardziej, że Pies z miesiąca utworzy z Koniem roku silny pół układ Ognia, który tego Psa wzmocni i jednocześnie pozwoli Drzewu uwolnić emocje. Ogień przyjdzie z pomocą, również za sprawą centralnej energii Feng Shui. Żywioł Ognia ma tutaj nie tylko rozładować emocje, ale również spełnić role „mediatora”, który pogodzi zwaśnione żywioły (Drzewo zamiast atakować Ziemię, odda swoją energie Ogniowi a ten dalej do Ziemi).
Na bazie oddziaływania tych dwóch energii, będziemy mogli teraz obserwować wydarzenia, które mogą przynieść jakieś problemy zlokalizowane pod ziemią. Może dochodzić do rozwarstwienia skał i wydzielania się metanu w kopalniach, mogą się przemieszczać płyty tektoniczne i wywoływać trzęsienia ziemi, mogą się również uszkadzać podziemne konstrukcje budynków lub tuneli.

Połączenie tych dwóch energii może również wpłynąć na świat polityki i możemy obserwować wydarzenia związane z próbami niszczenia przeciwników bezpardonowymi metodami. W Polsce będzie to widoczne w kampanii do wyborów samorządowych a na Ukrainie będzie to związane z wyborami do parlamentu. Tam niestety może dochodzić również do użycia siły, ponieważ konflikt Drzewa i Ziemi idealnie pasuje do sytuacji użycia rakiet, które niszczą budynki. Jeśli chodzi o aspekt militarny, to możemy też usłyszeć o podziemnych próbach detonacji bomb. Na świecie może dochodzić do zamieszek, protestów oraz zwalczania zwolenników tradycyjnych poglądów.

Drzewo Yang, które wiąże się z gwałtownością, może przynieść burze a zatem pogoda może nam podarować jeszcze trochę ciepłych dni. Niestety pod względem zdrowia, konflikt wspomnianych energii miesiąca może przynieść problemy osobom cierpiącym na wrzody żołądka a zwiększoną sprzedaż zanotują firmy farmaceutyczne, ponieważ wraz z chwilowymi ociepleniami zaczną szaleć wirusy, szczególnie te z efektami biegunkowo – wymiotnymi. Myjcie więc częściej ręce i odkażajcie się wszelkimi dostępnymi metodami ;-) Jeśli już mowa o medycynie, Drzewo może obdarzyć wysoką kreatywnością głowy naukowców, którzy mogą dokonać epokowych odkryć. Powinniśmy usłyszeć o obiecujących badaniach nad naturalnymi specyfikami, które mogą działać lepiej niż ich chemiczne odpowiedniki. Na topie będzie ekologia i naturalne suplementy diety i na tym też będzie można zrobić dobry biznes.
Jeśli chodzi o gospodarkę, to pewne jej sektory teraz nieco ruszą z miejsca, ponieważ znacznie się zmniejszy oddziaływanie żywiołu Wody, który przynosi pesymizm i strach wśród inwestorów i biznesmenów. Na topie będą tematy związane z przemysłem wydobywczym i niewykluczone, że wróci temat międzynarodowego sporu o złoża na terenach arktycznych.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, październik może przynieść wydarzenia gdzie znowu prym będą wiodły kobiety, ale teraz już takie, które mają duży temperament i siłę przebicia. Wykorzystają do tego środki masowego przekazu, ponieważ energii centralnej przypisujemy też rozgłos i sławę. Niektórzy będą upubliczniać skrywane dotąd fakty, ponieważ teraz będzie to mogło zostać zauważone przez większą rzeszę ludzi. Mogą się też zdarzać wybuchy i pożary, szczególnie w centrach miast. Zagrożone pożarem mogą być: stolarnie, lakiernie, magazyny meblowe, tekstylne, zbiorniki paliwa, opału oraz plantacje.
Mieszanina energii rocznej i miesięcznej może przynieść ataki samobójcze w wykonaniu kobiet, mogą zostać wyciągnięte na światło dzienne jakieś dokumenty, ewentualnie mogą zostać opublikowane jakieś kontrowersyjne zdjęcia i inne materiały.
Wspomniałem wcześniej o żywiole Ognia w roli „mediatora”, który pogodzi dwie zwaśnione energie. On będzie również narzędziem do pokazania pewnych patologii i nieczystych zagrywek, o których dotąd ludzie bali się mówić publicznie. W sektorze rozrywki i show biznesu zacznie się swoisty wyścig zbrojeń i media będą się prześcigać w pokazaniu czegoś, co przyciąga uwagę widza. Jak wcześniej wspominałem, roczny Koń oraz miesięczny Pies, stworzą silny pół układ żywiołu Ognia i w dniach Tygrysa zostanie on dopełniony (10 i 22 październik oraz 3 listopad). Te dni można wykorzystać do organizowania imprez, zamieszczenia ogłoszeń, nagłaśniania wydarzeń czy zorganizowania romantycznej randki ;-) Uważajmy wtedy podczas prac z elektrycznością i substancjami łatwopalnymi oraz żrącymi.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki października w roku Drewnianego Konia, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północ i jeżeli w tej części firmy mamy wejście, możemy mieć problem z przepływem informacji, komputerami, serwerami internetowymi, transportem. Jeśli w tym sektorze naszego domu mamy drzwi wejściowe lub sypialnię, grozi nam osłabienie układu immunologicznego, ewentualne kłopoty z nerkami i układem moczowym. W naszych domach i firmach powinniśmy zadbać, aby dobiegał tam dźwięk gongu zegara mechanicznego oraz umieśćmy tam cos granatowego. Starajmy się też unikać wyjazdów bezpośrednio w kierunku północy i zaplanujmy podróż tak, aby nie jechać całej trasy ściśle w tym kierunku. W północnych częściach krajów i kontynentów mogą się zdarzać awarie i eksplozje a nawet katastrofy. Może to również dotyczyć przemysłu morskiego lub wydobywczego.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu może być zachód, którego energetyka będzie sprzyjać zastojom lub koniecznością dłuższego oczekiwania na efekty. Ta energetyka może powodować jakieś blokady, strajki, problemy w transporcie. Dodatkowo może dochodzić tam do epidemii chorób zakaźnych. Jeśli mamy w tym rejonie drzwi naszej firmy, możemy teraz poczuć spadek płynności zamówień i płatności, ale za to lekarze, apteki czy szpitale będą teraz mieć wzmożony ruch. W domu, jeśli mamy na zachodzie sypialnię, koniecznie zadbajmy o zdrowie a szczególnie o układ pokarmowy i immunologiczny, ponieważ może nas nawiedzić grypa żołądkowa. Na ten czas postawmy tam kalabasz a w sypialni zastosujmy białą pościel.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być wschód, i jeśli mamy tam wejście do firmy, może się pojawić masa reklamacji, plotek na nasz temat a nawet pozew do sądu. Aby to uspokoić, postawmy tam na ten miesiąc obok naszego rocznego kalabasza, roślinę rosnącą bezpośrednio w wodzie. Zarówno w firmie jak i w domu w sektorze wschodnim uważajmy na pożary i sprawdźmy instalacje elektryczną pod kątem przepięć a jeśli mamy tam garaż, zróbmy przegląd sprawności naszego samochodu.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

gui Wody Yin będą teraz mogły otrzymać moce decyzyjne i odrobinę wsparcia, które może zaowocować poprawą perspektyw finansowych, a możliwy również jest awans. Ich działania będą teraz nowoczesne i nieprzewidywalne, co da im przewagę nad konkurencją. To może być bardzo intensywny miesiąc, ale bilans powinien zamknąć się dodatnią wartością.

ren Wody Yang będą musiały teraz działać w sposób wyważony, przemyślany i bez zbędnego ryzyka, ponieważ na horyzoncie pojawią się osoby, które nie będą miały pokojowych zamiarów. Jeśli będą posiadać mocne argumenty, mogą jednak wygrać każdą batalię. Uwaga na zaległości i wszelkie nieprawidłowości, które mogą skutkować niemiłymi konsekwencjami. To może być męczący miesiąc.

yi Drzewa Yin będą musiały się teraz zmierzyć z konkurencją, ale będą robić wszystko, aby uniknąć bezpośrednich konfrontacji i zyskać czas na wymyślenie swojej podstępnej taktyki. Aby nie tracić czasu zajmą się biznesem, który może teraz przynieść dosyć łatwe pieniądze. Powinny też spróbować swoich sił na loterii, ponieważ duża szansa na wygraną.

jia Drzewa Yang będą mieć teraz pełne ręce pracy, która może przynieść sporą gratyfikację finansową i całkiem ciekawe perspektywy zawodowe. Nie będzie taryfy ulgowej, dlatego pora przemyśleć propozycje ewentualnych pomocników czy wspólników, ale trzeba będzie się podzielić z nimi owocami naszej pracy. Uwaga na emocje, które mogą wywołać niejedną awanturę.

ding Ognie Yin mogą teraz liczyć na wsparcie niebios, dlatego powinny spróbować załatwić jak najwięcej spraw, również tych zaległych. Ich działania powinny być teraz dobrze przemyślane i pozbawione ryzyka, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Będzie okazja, aby nadrobić zaległości w kontaktach z bliskimi.

bing Ognie Yang mogą być teraz na przysłowiowym topie za sprawą silnie wspierającej energii, która to może przynieść pozytywne okoliczności. Warto ten czas wykorzystać do zbudowania sobie odpowiedniego wizerunku, który wzmocni zaufanie do nas w oczach innych. Niewykluczone, że będzie trzeba zastosować pewne nietypowe metody, ale jeśli będą skuteczne to, dlaczego nie.

ji Ziemie Yin będą teraz zajęte rywalizacją i jeśli ja wygrają, może to zaowocować nawet awansem, dlatego postarajmy się grac fair i tak, aby pokazać się szefostwu z jak najlepszej strony. Kobiety mają teraz szanse na spotkanie wymarzonego partnera, dlatego warto zainwestować w poprawę swojego wyglądu i zaczaić się na potencjalną ofiarę ;-)

wu Ziemie Yang mogą mieć teraz szansę na spektakularny zwrot swojej kariery, ale gdy podwinie im się noga, mogą to boleśnie odczuć na dłuższy czas. Nie warto więc teraz zbytnio ryzykować, wchodzić w dziwne układy oraz naginać prawa, ponieważ może to mieć przykre konsekwencje. W sprawach trudnych warto poprosić o pomoc przyjaciół lub współpracowników.

xin Metale Yin mogą teraz dostać pomocną dłoń od wielu osób i koniecznie trzeba z tego skorzystać, ponieważ okoliczności przyniosą im możliwości zarobienia bardzo atrakcyjnych pieniędzy. Warto się więc z kimś podzielić, skoro możemy to zrobić szybciej i mniejszym nakładem sił. Panowie poszukujący drugiej połowy, muszą wyostrzyć bardziej wzrok, ponieważ okazje będą tuz tuż.

geng Metale Yang powinni się koniecznie wybrać do kasyna, albo spróbować swoich sił w kolekturach lotto, ponieważ okoliczności będą wspierać wygrane. Warto wykorzystać znajomości i doświadczenie osób starszych w interesach. To może być najlepszy miesiąc, jeśli chodzi o finanse, które to będą do nas przychodzić drzwiami i oknami ;-)

 


Buliński Włodzimierz

1931