Prognoza na Maj w roku Drewnianego Konia

ji
wMaj według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Węża i będzie trwać od 5 maja do 6 czerwca.

Kwiecień, czyli tak zwany miesiąc Smoka mógł być dla wielu ludzi uciążliwy, ponieważ niósł ze sobą skomasowaną energię żywiołu Ziemi, która lubi powodować blokady i zastoje. Wiele osób mogło doświadczyć problemów gastrycznych, alergicznych albo problemów z immunologią i nerkami. Najbardziej poszkodowane mogły być osoby, których żywioł urodzeniowy to Woda albo ci, którzy mają deficyt tego żywiołu w swoim wykresie osobistym.
Wydarzenia na świecie również były powiązane z obecnością tej energii i widzieliśmy na przykład zastój w kierunku pokojowego rozwiązania problemów Ukrainy, tornado w USA, trzęsienia ziemi w Grecji i w Chinach, protesty w polskim górnictwie czy epidemię tajemniczej choroby w Afryce.

Maj będzie trochę lżejszy ze względu na obecny w nim żywioł Ognia, który przyniesie więcej optymizmu i zapału we wszelakich działaniach. Nadal będziemy pod wpływem żywiołu Ziemi, ale ten już nie będzie taki twardy i zasadniczy, jak to miało miejsce w kwietniu.
W centrum wydarzeń pojawią się teraz sprawy najwyższej wagi, związane z głowami państw, szefami rządów czy prezesów dużych firm. Dzięki energetyce miesiąca, pewne trudne sprawy związane w w/w osobami, mogą nabrać wreszcie optymistycznych barw, ale nie spodziewajmy się dużych efektów. Te będą miały miejsce bardziej na papierze niż w praktyce. Można się spodziewać zmiany i opublikowania ważnych dokumentów, traktatów, zmian w ustawach oraz prawie. W kwestach ekonomii sytuacja powinna się ocieplić i prawdopodobnie głębszy oddech złapie giełda papierów wartościowych a notowania kluczowych spółek giełdowych powinniśmy choć przez chwilę oglądać w kolorze zielonym. Niestety nie wszyscy będą świętować finansowe sukcesy, ponieważ dowiemy się o jakiejś spektakularnej plajcie lub jakiś potentat biznesowy, wystawi swój majątek na sprzedaż. Nie zabraknie również burzliwych wydarzeń ze świata sztuki i show biznesu, gdzie mogą pojawić się doniesienia o skandalach z kobietami w tle, nowych związkach wśród celebrytów, ale również usłyszymy o chorobach znanych ludzi, szczególnie kobiet.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki maja w roku Drewnianego Konia, natomiast jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na wschodnie części państw i kontynentów, gdzie wystąpi potężny konflikt energii, który może przynieść kłótnie, procesy sądowe, zamieszki a nawet walki zbrojne. Na południowym zachodzie mogą wystąpić problemy w komunikacji, transporcie, epidemie chorób oraz awarie i katastrofy związane z wodą. Lepiej unikać podróżowania w tym kierunku. Jeśli chodzi o podróżowanie, to kierunek północno zachodni jest niekorzystny do tego celu przez cały rok, ale w tym miesiącu powinno być trochę spokojniej, chociaż możemy mieć problemy natury urzędowej i organizacyjnej. Innym istotnym kierunkiem, na jaki trzeba zwrócić uwagę w tym miesiącu to zachód, który może przynieść nieporozumienia, jakieś zamieszki, napady i możliwość odniesienia ran, dlatego uważajmy w zachodnich częściach dzielnic miast oraz podczas podróży w tym kierunku.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji. ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on)

gui Wody Yin mogą mieć teraz jakieś problemy i tarcia z otoczeniem a może to mieć związek z aspektem finansowo zawodowym i ludźmi z tego środowiska.

ren Wody Yang będą posiadać teraz większe moce decyzyjne i możliwe, że dzięki komuś zarobią na prawdę łatwe pieniądze.

yi Drzewa Yin mogą za to liczyć na wygrane, dlatego warto spróbować sił na loterii, aby zrealizować swoje szalone plany, które będą chodzić im po głowie.

jia Drzewa Yang będą miały okazję wykazać się w pracy i być może dostać premię, jednak będzie trzeba je mądrze zagospodarować, aby nie rozeszły się na milion niepotrzebnych spraw.

ding Ognie Yin będą teraz szczególnie dbać o swój image, ponieważ w pracy mogą się pojawić konkurenci, czyhający na ich stanowisko lub przywileje.

bing Ognie Yang zapragną teraz zrobić coś nietypowego albo nawet szalonego, jednak przyjaciele szybko sprowadzą ich na ziemię.

ji Ziemie Yin poczują wiatr w żaglach za sprawą odpowiednich wspólników i przyjaciół, a ich działania będą teraz bardzo nietypowe i nowatorskie.

wu Ziemie Yang będą teraz uważnie podpatrywać konkurencję i układać szczegółowy plan działania, aby wykorzystać swoje największe atuty.

xin Metale Yin dostaną teraz silne wsparcie, chociaż niewykluczone, że będą zmuszone przyjąć zasady działania innych, ale generalnie będą w stanie załatwić niejedną sprawę.

geng Metale Yang będą teraz na przysłowiowym topie i wszystko, za co się wezmą, może iść według ich planów, jednak muszą teraz szczególnie uważać, aby grać fair i nie przekraczać zasad prawa.

 


Buliński Włodzimierz

2224