Prognoza na Listopad w roku Drewnianego Konia

yi
swiniaListopad według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Świni i będzie trwać od 7 listopada do 7 grudnia.

Październik, nazywany miesiącem Psa, podarował nam układ dwóch silnych i zarazem zwaśnionych energii, z których żadna nie chciała ustąpić pola drugiej. Występowały one względem siebie w opozycji, ponieważ Silne Drzewo Yang atakowało Ziemię Yang. Oczywiście taki układ nie mógł gwarantować sielanki i rzeczywiście tak było w rzeczywistości. To był miesiąc pełen konfliktów, złości, ataków personalnych, a nawet działań brew logice, tylko po to, aby uprzykrzyć życie innym. W poprzedniej prognozie zobrazowałem ten energetyczny konflikt w postaci porównania do obrazu drzewa rozpierającego skalisty brzeg swoimi korzeniami i rzeczywiście obserwowaliśmy to w wydarzeniach. Media donosiły nam o katastrofach budowlanych, zawalających się budynkach, a w Norwegii zanotowano nawet potężne pęknięcie góry Mannen. Z innych wydarzeń, o których pisałem w październikowej prognozie, a które miały miejsce w rzeczywistości, było wyciąganie na światło dzienne jakichś starych spraw i tak usłyszeliśmy o rzekomej propozycji Putina w stosunku do premiera Tuska, odnośnie rozbioru Ukrainy, oraz wiele innych politycznych smaczków z naszego lokalnego podwórka. W wydarzeniach objawiła się również gwałtowność Drzewa Yang, czyli na przykład wybuch w kamienicy w Katowicach, wybuch wulkanów w Indonezji czy Japonii. Charakter tej energii również spowodował falę przestępstw, interwencji policji oraz prób zamachów, czego dowodem była strzelanina w kanadyjskim parlamencie.

Listopad przyniesie nam w połowie podobny zestaw energii, niż te, które gościliśmy w poprzednim miesiącu. Znów zobaczymy w akcji żywioł Drzewa, ale tym razem będzie to jego polaryzacja Yin, czyli już nie silne drzewo tylko coś na rodzaj trawy lub młodych wierzbowych gałązek, które poruszają się w rytm wiatru. Drugą część energii, będzie stanowić ziemski konar Świni, która reprezentuje żywioł Wody Yang, ale posiada również domieszkę Drzewa Yang, które w poprzednim miesiącu nieźle narozrabiało.
Jak widzimy, listopadowe energie są względem siebie w relacji wspierającej, czyli zapowiada się spokojniejszy miesiąc niż poprzedni, ale …… no właśnie, czy zawsze musi być jakieś ale?! ;-)
Jeśli przyjrzymy się dokładniej tym energiom, zobaczymy, że mogą one przejąć część charakteru energii poprzedniego miesiąca. Dzieje się to głównie za sprawą energii Drzewa Yin, które oznacza dużą kreatywność, ale również przebiegłość, tym bardziej, gdy jest wspierane silną Wodą, którą przynosi ziemski konar Świni. Woda to mądrość i pójście na żywioł, z czego to drugie nie zawsze okazuje się dobrą taktyką. To wszystko pokazuje, że pewne konflikty, które obserwowaliśmy w poprzednim miesiącu, będą nadal kontynuowane, tylko w formie podchodów i akcji dywersyjnych. W praktyce będziemy teraz obserwować walkę na słowa, paragrafy, kruczki i regulaminy. Uważajcie szczególnie teraz na podpisywanie umów, wszelkie transakcje za pośrednictwem Internetu, proponowane wam promocje czy zmiany w dotychczasowych umowach. To, co teraz wydaje się zaskakująco miłe, może się okazać koniem trojańskim, dlatego kierujcie się logiką i zasadą ograniczonego zaufania.

Chcąc namalować obraz przedstawiający ten energetyczny układ Drzewa Yin i Wody Yang, ujrzelibyśmy obraz podmokłej łąki, nad którą unosi się przykry zapach gnijących roślin. W praktyce może to pokazywać nie tylko ludzkie zamiary ale również nadchodzącą aurę, gdzie będziemy mieli doczynienia z rozprzestrzenianiem się rożnego rodzaju chorób zakaźnych. Ciekawa wydaje się również zbieżność nazw, czyli miesiąc Świni może przynieść pochodne wirusa świńskiej grypy, z nasileniem na efekty biegunkowo wymiotne. Jednocześnie usłyszymy o nowych szczepionkach i lekach, ponieważ mieszanina energii miesięcznych przynosi ogromną kreatywność w działaniach oraz wynalazczość. Listopad może przynieść problemy z układem krążenia i sercem, dlatego osoby, które mają z tym problemy, powinny częściej mierzyć ciśnienie krwi a w razie wystąpienia zaburzeń rytmu serca, natychmiast udać się do lekarza. Przytoczone wyżej porównanie, oraz charakter ziemskiego konaru Świni, wpłynie również na pogodę i niestety przydadzą się parasole, bez których lepiej się teraz nigdzie nie wybierać. Mam nadzieję, że skończy się tylko na deszczach, ponieważ ta energetyka może wywoływać również powodzie. Jeśli chodzi o pogodę, to musimy się już przestawić na aurę zimową, ponieważ Świnia jest zaczątkiem tego okresu.

Połączenie tych dwóch energii może również wpłynąć na świat polityki a najlepiej będzie to widoczne na naszym własnym podwórku, czyli oczywiście chodzi o zbliżające się wybory samorządowe. Zaobserwujemy wręcz nieograniczoną kreatywność osób startujących w wyborach. Ich obiecanki oraz zapewnienia, będą teraz przypominały witrynę zakładu cukierniczego ;-) Jeśli spojrzymy jeszcze raz na charakterystykę energii listopada i na przedwyborcze hasła, na prezentowanych kolorowych plakatach, łatwo będzie odróżnić aktorstwo od rzeczywistej chęci zrobienia czegoś pożytecznego. Jeśli chodzi o wyniki wyborów, to energia miesiąca będzie sprzyjać zmianom, ale będą one raczej obejmować rady miejskie czy powiatowe, jednak w przeważającej liczbie na posadach prezydentów miast, wyborcy postawią na dotychczas urzędujące osoby. Na arenie międzynarodowej może dochodzić do akcji związanych z działaniem tajnych służb wywiadowczych, mogą być prowadzone jakieś akcje dezinformacyjne, które będą miały ukryć prawdziwe wydarzenia. Wizualnie będzie więcej działań pojednawczych i pro pokojowych, ale niestety będzie to tylko gra pozorów.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to żywioł Wody, który przynosi pesymizm i strach wśród inwestorów i biznesmenów, przyniesie bierność w działaniu. Zaobserwujemy to przede wszystkim na giełdzie i rynku walutowym. Teraz każda wiadomość będzie miała wpływ na kursy akcji i walut, co odzwierciedla widok kołyszących się delikatnych gałązek wierzby, do której porównałem listopadowe Drzewo Yin. Wpływ energii odczują również średni i mali przedsiębiorcy, którzy mogą teraz masowo zawieszać lub likwidować działalność. Na kanwie kłopotów finansowych firm, żniwo zbiorą teraz banki i wszelkie instytucje, które będą masowo udzielać kredytów. Pamiętać należy o wszelkich kruczkach i paragrafach, o których pisałem wcześniej, ponieważ teraz będzie pole do popisu dla tych najbardziej zachłannych. To będzie dobry czas nie tylko dla banków, ale również dla koncernów informatycznych, rynku RTV i AGD, mediów czy przemysłu farmaceutycznego. Ciekawe efekty mogą tez osiągnąć bardziej kreatywne firmy turystyczne, dlatego obserwujcie propozycje związane z przyszłymi wakacjami, ponieważ teraz już będzie można zabukować atrakcyjne okazje.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, listopad może przynieść wydarzenia gdzie aktywnym dotąd kobietom, dadzą zmianę młodzi mężczyźni, którzy będą się chcieli pokazać z jak najlepszej strony. Będzie to widoczne w świecie polityki, ale również będziemy mogli zaobserwować zmiany w świecie kultury. To będzie bardzo owocny czas dla twórców, którzy teraz mogą spłodzić swoje najlepsze dzieła. Jeśli chodzi o przemysł muzyczny, mogą teraz być na topie wszelkiego rodzaju boys bandy oraz młodzi soliści. Nie obędzie się bez skandali z artystami w tle, oraz kontrowersyjnych nurtów w sztuce. Niezbyt korzystna kombinacja energii w centrum wykresu gwiazd czasowych, może zapowiadać wiele incydentów z małymi lub młodymi chłopcami. Mogą się zdarzać wypadki, napady, uprowadzenia oraz próby molestowania, dlatego pilnujcie swoich dzieci jak oka w głowie. Listopad może być też obfity w nieporozumienia między rodzeństwem a głównie między braćmi i siostrami. Będziemy teraz mogli również obserwować spore zmiany dotyczące umów, traktatów czy przepisów. Dojdzie do podpisania pewnych dokumentów, które mogą zmienić dotychczasowy porządek rzeczy. Być może usłyszymy o znalezieniu jakichś starych dokumentów czy manuskryptów, które wpłyną na zmianę w kartach nauczanej historii. Znów mogą zostać wyciągnięte na światło dzienne jakieś dokumenty, ewentualnie mogą zostać opublikowane jakieś kontrowersyjne zdjęcia i inne materiały.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki listopada w roku Drewnianego Konia, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny zachód, gdzie dojdzie do aliansu bardzo problematycznych energii, które mogą przynosić katastrofy związane z wybuchami i pożarami, ale również może dochodzić do awarii związanych z energetyką. Dotyczyć to będzie również północno zachodnich części kontynentów, państw czy miast. Musimy uważać w czasie podróżowania w tym kierunku a jeśli mamy taką możliwość to tak zaplanujmy wyjazd, aby nie udawać się bezpośrednio w tym kierunku. Jeśli jedziemy samochodem, koniecznie sprawdźmy układ zapłonowy i nieszczelności w układzie paliwowym. W tej części naszego domu lub mieszkania musimy uważać na pożary, a jeśli mamy drzwi w tym sektorze naszej firmy, to musimy uważać na zbyt pochopne podejmowanie decyzji w tym miesiącu, ponieważ mogą nas one wpędzić w duże kłopoty finansowe.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu może być południowy zachód, gdzie dojdzie do aliansu bardzo problematycznych energii, które mogą przynosić katastrofy związane z wodą, a zatem w południowo zachodnich częściach kontynentów, państw czy miast, może dochodzić do tsunami, obfitych opadów deszczu, lawin błotnych, powodzi i podtopień. Mogą występować awarie związane z instalacjami wodnymi, dlatego jeśli w naszym domu w tym sektorze mamy łazienkę, sprawdźmy krany, złączki, odpływy i uszczelki. Jeśli mamy sypialnię na południowym zachodzie, możemy teraz cierpieć na stany zapalne układu moczowego a nasz system immunologiczny będzie totalnie rozstrojony, dlatego warto wspomóc się odpowiednią dietą i suplementami.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północy wschód, którego energetyka będzie przypominać energetykę północnego zachodu, ponieważ tutaj będą się mogły zdarzać przepięcia elektryczne, awarie urządzeń elektrycznych a nawet pożary. Tutaj będzie również rezydowała energia choroby, dlatego koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).


gui Wody Yin poczują teraz na swoich plecach wyraźny oddech konkurencji, dlatego konieczne będzie skorzystanie z energetyki niebios i pokazanie swojej kreatywności w działaniu. To może być trochę meczący okres, ale w przyszłym miesiącu możemy zyskać sprzymierzeńców i uzyskać za swoje aktualne działania, efekt w postaci dobrej passy finansowej.

ren Wody Yang odczują teraz wyraźne ożywienie w kontaktach towarzyskich i biznesowych, które mogą zaowocować ciekawymi propozycjami na przyszłość. Aktualne wydarzenia przyniosą im trochę zmian, które mogą okazać się trochę zaskakujące, ale ci bardziej kreatywni, wyciągną z tego odpowiednie wnioski, które natchną ich nowymi ciekawymi pomysłami na przyszłość.

yi Drzewa Yin będą się teraz czuły jak przysłowiowa ryba w wodzie. Nastąpi wzmożone życie towarzyskie, pojawią się również osoby, które będą wykazywały wsparcie dla ich poczynań. To może być jeden z najlepszych okresów w roku, dlatego warto teraz zaplanować nowe przedsięwzięcia, inwestycje i pokazać innym przysłowiową moc.

jia Drzewa Yang będą mieć teraz ogromne wsparcie od rodziny i bliskich, dlatego będzie można realizować się w tematyce zawodowej lub biznesowej, bez obawy, że zaniedbamy przy tym bliskich. Trzeba będzie się wytężyć, ponieważ konkurencja wytoczy swoje najcięższe działa, dlatego kierujmy się mądrością i nie gardźmy radami osób bardziej doświadczonych od nas.

ding Ognie Yin mogą teraz liczyć na większe moce decyzyjne, ale być może będzie potrzeba stawienia się w urzędach i wyjaśnienie kilku zaległych spraw. Energia niebios będzie jednak sprzyjać, dlatego powinniśmy suchą stopą przejść przez ewentualny ocean obowiązków. W sprawach zawodowych niektóre osoby mogą nawet liczyć na awans.

bing Ognie Yang mogą być teraz pod przysłowiowym ostrzałem, dlatego nie powinny teraz ryzykować ani wchodzić w jakieś niejasne układy. Szczególnie powinny uważać na zdrowie a za kierownicą koniecznie zdjąć nogę z gazu. Okoliczności mogą pozornie wspierać, ale nie można tego przeceniać, ponieważ to będzie mogło jedynie stanowić okoliczności łagodzące.

ji Ziemie Yin mogą być teraz zajęte pracą do tego stopnia, że z pozoru niewinnie wyglądający stres, może spowodować u nich spore kłopoty z układem pokarmowym a nawet mogą się odezwać wrzody żołądka. Warto pomyśleć, czy aktualne okazje do zarobienia pieniędzy, zrekompensują im straty zdrowotne. W pracy lepiej się teraz nie wychylać i siedzieć cicho w kącie.

wu Ziemie Yang mogą mieć teraz szansę na podwojenie przychodów a nawet może się trafić premia lub wygrana, dlatego warto po drodze z pracy, odwiedzić kolekturę totolotka. Panie mogą teraz liczyć na spotkanie tego jedynego, kochanego mężczyznę, dlatego warto mieć oczy szeroko otwarte, aby nie przegapić ważnej okazji.

xin Metale Yin mogą liczyć na atrakcyjny czas pod względem finansowym, łącznie z możliwością wygranych, dlatego spróbujmy swojego szczęścia w grach i konkursach. W pracy zawodowej będzie można dostać premię, ale musimy działać zdecydowanie i nowocześnie, wtedy nasza kreatywność zostanie nie tylko nagrodzona, ale również upubliczniona.

geng Metale Yang mogą liczyć na pełne ręce roboty, która przyniesie im ciekawe efekty finansowe. Jeśli chodzi o sprawy uczuciowe, to panowie mogą teraz spotkać tą jedyną wymarzoną drugą połowę, która może im zawrócić głowę, nawet na resztę ich życia. To generalnie może być trochę męczący czas, ale każdy chyba by się tak chciał zmęczyć ;-)

 


Buliński Włodzimierz

1825