Prognoza na Grudzień w roku Drewnianego Konia

bing
szczorGrudzień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Szczura i będzie trwać od 7 grudnia do 5 stycznia.

Listopad, nazywany miesiącem Świni, reprezentowany był przez układ dwóch żywiołów, które względem siebie występowały w relacji wspierającej. Tak jak sugerowałem, w tym przypadku łagodny przepływ energii między tymi żywiołami wcale nie gwarantował spokoju. Delikatne Drzewo Yin wspierane żywiołową Wodą Yang, nie mogło na dłuższą metę wytrzymać takiego układu i musiało pokazać swoją prawdziwą twarz. Obserwowaliśmy w ludzkich poczynaniach szeroki arsenał podstępnych działań, począwszy od gierki w regulaminy i paragrafy, po oszustwa na dużą skalę. Jeśli chodzi o wydarzenia, mogliśmy zaobserwować liczne oszustwa internetowe a w tym głośną sprawę fikcyjnego sklepu internetowego, który naciągał ludzi na ogromną skalę. Nie obyło się też bez skandali w świecie polityki i tak mogliśmy poznać pikantne szczegóły „afery madryckiej”, czy obserwować kontrowersyjne okoliczności wyborów samorządowych. Energia miesiąca listopada, zgodnie z zapowiedziami, przyniosła sporo deszczowej aury, oraz liczne podtopienia i powodzie. Wilgotna energetyka podziałała również niekorzystnie na zdrowie i notowano wzmożone rozprzestrzenianie się wirusów grypowych wraz efektami jelitowymi. W listopadowej prognozie przestrzegałem również odnośnie zagrożeń wobec małych dzieci a szczególnie chłopców. Cała Polska obserwowała dramatyczne wydarzenia związane z dwuletnim Adasiem, którego znaleziono po kilku godzinach poza domem, wyziębionego do rekordowych dwunastu stopni Celsjusza!

Grudzień przyniesie nam w połowie podobne energie, jak te, które gościliśmy w poprzednim miesiącu. Znów zobaczymy w akcji żywioł Wody, ale tym razem będzie to jego polaryzacja Yin, czyli już nie silna i ekspansywna Woda, tylko coś na rodzaj małej sadzawki albo tajemniczej mgły. Tą część energii, będzie stanowić tak zwany ziemski konar Szczura, którego nazwę przyjmuje miesiąc grudzień. Drugą część energii będzie stanowić żywioł Ognia Yang, który możemy porównać do wulkanu lub największej gwiazdy naszego układu słonecznego, czyli słońca.
Układ tych skrajnych żywiołów wpłynie na ludzkie zachowania i będziemy teraz bardziej pogodni oraz skłonni do ustępstw oraz przebaczania. Niektóre takie zachowania mogą być trochę wymuszone a nawet celowo na pokaz, dlatego bądźmy realistami. Niestety będzie i druga strona medalu tej energetyki, a mianowicie, mogą wyjść na światło dzienne pewne fakty z przeszłości a niektóre z nich mogą zbulwersować opinię publiczną. Być może usłyszymy o molestowaniach seksualnych, kazirodztwie czy makabrycznych zbrodniach. Dzięki obecności żywiołu Ognia będzie teraz można nagłośnić niejedną kampanię reklamową, dlatego w telewizji i radio będziemy zasypywani ogromem propozycji. Bądźmy jednak ostrożni, ponieważ to mogą być krótkotrwałe korzyści, jak właśnie ta Woda Yin, która szybko wyparowuje w otoczeniu silnego Ognia Yang.
Jak widzimy, grudniowe energie będą względem siebie w relacji kontrolującej, czyli inaczej mówiąc, dojdzie do konfliktu energii. Taka relacja nie zapowiada harmonii i na pewno odbije się to na wydarzeniach, jakie będą miały miejsce w tym miesiącu. Zaburzenie między Ogniem a Wodą może przynieść nieoczekiwaną zmianę pogody i najprawdopodobniej będziemy mieli zaskakująco ciepłe dni, a co za tym idzie pojawią się mgły, które będą utrudniać podróże samochodowe i lotnicze. Może dochodzić do karamboli na autostradach i paraliżu na lotniskach. Walka tych dwóch żywiołów może również wywołać awarie w elektrowniach oraz ciepłowniach i liniach przesyłowych. Oczywiście ta ciepła aura nie zdominuje tego miesiąca i w jego drugiej połowie jest szansa na obfite opady śniegu.
W świecie polityki powinno być względnie spokojnie poza nielicznymi protestami i pikietami niezadowolonych obywateli. Jeśli chodzi o gospodarkę, to żywioł Ognia, który przynosi optymizm i ożywienie wśród inwestorów i biznesmenów, może pozytywnie wpłynąć na giełdę, która może notować chwilowe zwyżki. Sytuacja będzie również sprzyjać bankom i instytucjom kredytowym, które będą masowo udzielały kredytów konsumpcyjnych. Energie miesiąca będą sprzyjać finansowo najbardziej sektorowi rozrywkowemu i możemy się spodziewać rekordowych wydatków na zabawy świąteczno noworoczne. Ludzie teraz będą mniej patrzyć na ceny a bardziej na perspektywę dobrej zabawy.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, grudzień może przynieść wydarzenia związane z budowaniem czegoś nowego na bazie rezygnacji ze starych rozwiązań. Może zatem dojść do zmiany prawa, osób na wysokich stanowiskach czy zmiany właścicieli dużych firm. W świecie polityki na pierwszy plan wejdą sprawy związane z jakimiś dokumentami, które mogą wywołać wiele nieporozumień. Możemy też obserwować wiele spraw związanych z sądownictwem i prawdopodobnie dojdzie do procesu przeciwko jakiejś gazecie lub artyście. Jeśli już mowa o artystach, to niektórzy z nich mogą mieć teraz tendencję do bardzo giętkiego i krytycznego języka, a niektóre ich wypowiedzi mogą wywołać nawet głośny skandal. Musimy teraz uważać na nasze zdrowie i szczególnie uważać na śliskiej nawierzchni, ponieważ mogą się zdarzać poważne stłuczenia ud, dolnej części pleców a nawet złamania kręgosłupa.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki grudnia w roku Drewnianego Konia, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym i chyba najbardziej niebezpiecznym kierunkiem będzie wschód, gdzie połączą się najbardziej problematyczne energie, które mogą przynieść wiele nieszczęść. Sprawa może dotyczyć też Ukrainy i mogą to być działania zbrojne, ponieważ w tle wydarzeń będą dominować przede wszystkim mężczyźni. Starajmy się nie planować podróży w tym kierunku, jeśli już musimy, to nie udawajmy się dokładnie na wschód, tylko pojedźmy najpierw na północny wschód lub południowy wschód, aby później odbić w żądanym kierunku. Jeśli mamy drzwi wejściowe naszej firmy we wschodnim sektorze, musimy być przygotowani na odwiedziny kontroli lub jakieś mandaty czy inne upomnienia finansowe. W tym sektorze może również dochodzić do awarii sprzętu elektrycznego. Oprócz kalabasza, który musi tam stać przez cały rok, zadbajmy, aby dobiegał tam dźwięk bicia zegara mechanicznego. Takie same zalecenia dotyczą naszych domów i dobrze by było, abyście nie stawiali tam świątecznej choinki, ponieważ może to pogorszyć sytuację.

Drugim, ale już nie tak newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu może być północny zachód, gdzie znajdą się energie, które mogą zmusić nas nagłej zmiany planów. Szczególnie może to mieć związek z podróżami, dlatego nie zdziwcie się, jak jakiś samolot nie wystartuje, albo nasze auto odmówi posłuszeństwa. Jeśli mamy drzwi firmy w tym sektorze, możemy teraz zrobić dobry interes, który pomoże zrekompensować wszystkie straty z całego roku. Jeśli mamy w tym sektorze sypialnię, lepiej popracujmy nad odpornością, aby nie przeleżeć świąt w łóżku. Zadbajmy, aby i tam dobiegał dźwięk bicia naszego zegara mechanicznego.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być południe, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby, dlatego koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się małego zastoju w zamówieniach i w spływaniu wierzytelności. Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

gui Wody Yin będą mieć teraz bardzo obfite życie towarzyskie i będzie okazja do odświeżenia starych znajomości, które mogą pozytywnie podziałać na nasze sprawy finansowe. W sprawach zawodowych koniecznie posiłkujmy się pomocą innych, ponieważ pracy będzie tyle, że sami możemy nie dać rady. Panowie mogą teraz spotkać miłość swojego życia.

ren Wody Yang mogą być teraz zmuszone do konkurowania, ale generalnie nie będzie z tym jakiegoś dużego ciśnienia, tym bardziej, że mogą teraz liczyć na dosyć łatwe pieniądze. Czas przyniesie energię, która może spłatać im drogą niespodziankę, dlatego warto zagrać w lotto lub kupić los na loterii.

yi Drzewa Yin będą teraz skoncentrowane głównie na sprawach rodzinnych, aby nadrobić wszelkie zaległości w stosunku do swoich bliskich. Trzeba będzie też zająć się sporą ilością zaległych spraw, które odkładaliśmy przez ostatni czas. To może być pracowity miesiąc, ale dzięki naszej kreatywności damy z wszystkim radę.

jia Drzewa Yang będą mieć teraz wsparcie innych oraz dobry czas na działanie. Prawdopodobnie trzeba będzie się pokazać z jak najlepszej strony, aby zyskać ciekawe propozycje finansowe. Trzeba jednak pamiętać, aby posiłkować się radami osób bardziej doświadczonych i zbytnio nie wydziwiać, ponieważ wtedy zaprzepaścimy swoje szanse.

ding Ognie Yin mogą teraz się poczuć trochę z boku z uwagi na to, że inni mogą błyszczeć zamiast nich, a niektórzy ludzie będą wrogo do nich nastawieni. Może być potrzeba stawienia się w sądzie lub otrzymamy jakieś odsetki karne lub mandat. Generalnie nie podejmujmy teraz ważnych decyzji i zachowajmy ostrożność podczas transakcji internetowych.

bing Ognie Yang mogą teraz liczyć na pojawienie się wokół nich wielu osób, z którymi będzie można zrobić niejeden deal. Będą tez moce decyzyjne, ewentualnie czeka nas świąteczna premia lub awans zawodowy. Panie będą miały szanse na znalezienie swojego wymarzonego mężczyzny, dlatego warto odwiedzić fryzjera i dobry sklep z ciuchami.

ji Ziemie Yin będą teraz przypominać pracowite mróweczki, a będzie ku temu okazja, ponieważ ten miesiąc pod względem finansowym może być jednym z najlepszych w całym roku. Pieniądze będą przychodzić praktycznie ze wszystkich stron. Mało tego, może być też możliwość uzyskania jakiejś nagrody albo wygranej, dlatego koniecznie spróbujmy szczęścia na loterii.

wu Ziemie Yang mogą mieć teraz bardzo dużo pracy, ale również dzięki temu, możliwość podreperowania finansów. Dzięki wsparciu od energii miesiąca, zrealizują swoje wszystkie plany i będzie okazja do świętowania z bliskimi, których koniecznie trzeba będzie w tym roku obdarować wyjątkowymi prezentami.

xin Metale Yin będą zmuszone do zajęcia się pewnymi sprawami, które nie przyniosą teraz zbyt widocznych rezultatów. W pracy warto pokazać się z dobrej strony, ponieważ możemy być brani pod uwagę przy podziale premii, a możliwy również i awans. Czas po wytężonej pracy najlepiej spędzić w górach, więc warto właśnie tam, zaplanować święta lub sylwestra.

geng Metale Yang mogą mieć teraz trochę nerwowy czas i lepiej się zbytnio nie wychylać w pracy, tym bardziej, gdy szef nie ma zbyt dobrego humoru. Zachowajmy szczególną ostrożność na drodze i zdejmujmy pedał z gazu, ponieważ możemy spowodować wypadek lub dostać wysoki mandat. Koniecznie poświęćmy teraz więcej czasu naszym bliskim.

 


Buliński Włodzimierz

1926